טושיבה מתכוננת להשקת HD DVD

rnrnהשמועות נכונות והפורמט האופטי HDTV הראשון יוצא לדרך. טושיבה משיקה את שני נגני ה-HD-DVD הראשונים בחודש הבא ולקראת ההשקה הם ...


חברת טושיבה דואגת כבר עכשיו שיווצר תור רציני בכניסות לחנויות עם השקת הפורמט החדש. בחברה מועדדים מכך שהפורמט המתחרה, BD, משתהה בגלל בעיות של תאימות בין BD+ לבין AACS (בקיצור כל הנאחס שמראש אנחנו לא ממש רוצים בנגנים שלנו). rnברחבי העולם אנשים כבר מתלהבים ומתכוננים לרכישה של הנגנים, HD-XA1 ו- HD-A1, כאשר עם השקתם כבר יהיו מספר סרטים שניתן יהיה לנגן בפורמט החדש. בניגוד לציפיות, מחירי המכשירים עממי למדי בהתחשב בחדשנות הפורמט, והמחירים צפויים להתחיל בסביבות כ-500 דולר (מחיר המכשיר ברחוב יהיה, כמובן, נמוך מכך).rnאת ההשקה התחילה החברה על ידי פתיחת אתר (כך לפי ההכרזות של טושיבה, אך עקבות האתר נעלמו ורק האתר הזה פעיל כעת: http://www.dvdforum.org/hddvd-tech.htm ). כעת החברה עושה סיורים ברחבי ארה"ב בכדי להדגים ולהסביר את היכולות של HD DVD.

לפי דעתי, כל דיווח בחדשות על נושא ה-HD DVD ילווה בתיאור על הפורמט המתחרה (BLURAY) אשר שמו הציורי ויכולותיו הטכניות יעוררו עניין. שילוב שני הפורמטים בכל הסבר שכזה יגרור, בסופו של דבר, חשש רב מצד הקונים ולדעתי יחבל במאמצי החברות לקדם את הפורמט. לקוחות רבים בארה"ב יעדיפו לקבל את תכני ה-HD שלהם דרך ערוצי הכבלים והלויין (SHOWTIME, HD.NET MOVIES ו-HBO HD).

למרות שאני מכיר אישית כמה אנשים שכבר מתכננים לרכוש מכשירי HD-DVD, אני עדיין חושב שרכישה זריזה לפני שהפורמטים יתייצבו היא מסוכנת.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
24.02.2006
  
מאמר זה נכתב על ידי עפר לאור

1