סוף לבעיות הכבלים ב-HDMI?!

חברת RADIOSPIRE הכריזה על צ'יפסט להעברה אלחוטית של HDMI.


אחת הבעיות הכואבות ביותר עבור ציבור משתמשי המקרנים הוא נושא כבלי HDMI או DVI. הכבלים הללו עוברים מרחק קצר, לא מסוגלים להיות מושחלים דרך צינורות בקירות ובעייתיים במיוחד בכל נושא אמינות ומרחק.לא חסרות היו בעיות במימוש של HDMI. מרבית המסכים הדקים בעלי רזולוצית 1080P רק כיום מסוגלים לקבל אות 1080P דרך כניסת ה-HDMI למרות העובדה שהתקן הרשה זאת והמליץ על פורמט זה מאז ומתמיד!


rnבעיית העברת החוטים גרמה לאנשים רבים להשתמש בתעלות חיצוניות, או אפילו להשתמש במוצרים שתאורטית אינם קיימים (מוצרים אשר "מעלימים" את הצפנת ה-HDMI בכדי שניתן יהיה להמיר את האות באופן אנלוגי, כך שניתן יהיה בקלות להעביר אותו דרך כבלי RGBHV רגילים).פתרונות אחרים היו בעיקר של המרת האות לפורמט ODVI (ע"ג סיב אופטי) או בהמרתו ל-CAT5. הפתרונות הללו הוזלו לאחרונה עד כדי 1000 דולר לממירים בשני הצדדים (במקרה של המרה ל-CAT5).הפיתרון של RADIOSPIRE שונה באופן עבודתו ומתבסס על רשתות UWB (פס רחב במיוחד).


rnהאות מועבר בטכנולוגיה זו עד למרחק של 15 FEET= פחות מ-5 מ'. קצב הנתונים המקסימלי הוא 3Gbps, שמאפשר מעבר של 1080P על גבי התווך הנ"ל ללא כיווץ כלשהו!פיתרון כזה יכול לאפשר לבעל מקרן לחבר את המקרן ללא כבל כלשהו (פרט לחיבור החשמל) ועל ידי שימוש במעבד חיצוני אשר יושב בקרבת מקום, יוכל לקבל איכות תמונה מדהימה כמעט ללא מאמץ חיווט.


rnהשאלה הגדולה היא מה יעשו כל ייצרני הכבלים שטוענים שהכבלים שלהם "משפרים את איכות התמונה" במקרה כזה. האם הם ייצרו מכשירי אידוי שיוסיפו לחות או יונים לאוויר בכדי לשפר את איכות התווך באוויר?


7:00
  /  
17.02.2006
  
ידיעה זו הובאה על ידי עפר לאור

1