חברת ReplayTV (המתחרה הגדולה של TIVO) מתפרקת?

חברת ReplayTV, אחת הראשונות בתחום ה-PVR, סוגרת את עסקי ה-DVR שלה.

7:00
  /  
21.12.2005
  
מאמר זה נכתב ע"י עפר לאור

חברת Replay TV הכריזה על סגירת עסקי ה-DVR שלה. כזכור, חברה זו היתה המתחרה הראשונה של TiVo (חברה נוספת בצרות) כאשר התחרות היתה בין שתי הממציאות הללו על המצאת ה-PVR (הקלטה אינטרקטיבית ורציפה שמאפשרת צפיה גם אחורה). בעוד ש-TIVO התמסדה, ReplayTV תמיד היתה יותר בשוליים.


החברה היתה מספר פעמים בסכנת סגירה, אך לפני מספר שנים הצליחה לחזור עם סדרה חדשה של מכשירים אשר אפשרו STREAMING ושיתוף בין מכשירים באותו בית, על גבי רשת ביתית. הבעיה היתה שלא מעט אנשים החלו בשיתופים גם מחוץ לבית, על ידי שיטות שונות (בעיקר ווריאציות על רעיון ה- VPN). הדבר עורר את זעם החברות המשדרות שטענו שהחברה מעודדת העתקות תוכן.

rnבשנים האחרונות, מרבית הציבור התעניין בעיקר ברכישת מקלטים (לווין, כבלים, OVER THE AIR STB) שכללו כבר בתוכם את הפונקציות של DVR/PVR ולכן העניין במכשירים נפרדים בסגנון TIVO ו-ReplayTV פג.

rnהחברה עצמה אינה נסגרת והיא פונה לתחום כתיבת התוכנה. החברה התחברה עם Hauppauge ומתכננת לעבוד ביחד איתה ולספק פתרונות HTPC במשולב עם כרטיס WinTV-PVR של החברה. החברה צפוייה לסגור את קוי היצור ולמכור את שארית המכשירים שבידה, ואז לעבור לתחום התוכנה.


rnמקור: רוייטרס


7:00
  /  
21.12.2005
  
מאמר זה נכתב ע"י עפר לאור

1