DT880 – היי-פיי באוזן שלך…

HI FI IN YOUR EAR rn"האודיופיליה" נמצאת בעיקר באוזניים ובפסיכולוגיה של המאזין הקפדן. המון אנשים שזאת האובססיה שלהם משלמים ( ...


כבר כתבתי בעבר סקירה רחבה מאד על מגברי אוזניות המוצעים למכירה בארץ והשוואה נרחבת ביניהם…
rnגם כתבה נוספת של מכשיר ספציפי תצא לאור באתר זה בקרוב…

rnהיום אני כותב סקירה על דגם מסויים (DT 880) של חברה לייצור אוזניות מגרמניה (BEYERDYNAMIC). את החברה אני מכיר כמה שנים ואת מוצריה לתחום הפרו (אולפנים וכדומה) , אך את מוצריה המיועדים להאזנת מוסיקה ברמת HI FI איני מכיר…

rnבמהלך שיטוטי ברחבי הרשת ניתקלתי בכמה דגמים וסקירות נרחבות אוהדות ביותר לדגם הנסקר כאן (DT880) של החברה הנ"ל , ולאחר שגיליתי שאפשר גם להשיג בארץ, חיש מהר הרמתי טלפון למפיץ שלהם בארץ, אורי יפה מאולפני אבי יפה בירושלים. ביקשתי ממנו אם יוכל להשאיל לי זוג חדש לנסיון ולהשוואה מול האוזניות האישיות שלי (HD 600 סינהייזר , AKG 340 ..) וכמובן בכדי לכתוב עליהן סקירה לאתר…

rnכמובן שנענתי בחיוב וזוג אוזניות חדשות נשלחו למעוני האודיופילי באמצעות שליח FEDEX.
rn.
rnקופסא ענקית הגיע ולאחר נבירה של כמה שניות בכמויות הקרטון הנילונים ומוצרי קשירה והדבקה הגעתי לבסוף "לאוצר" .

ה DT880 מגיעות בקופסת אלומיניום מהודרת עם דלת עילית הנפתחת בקלות , אשר בפנים נחות להן זוג אוזניות מרשימות למראה, בתוך מעטפת ספוג שנוצרה למידותיהם (הגדולות אם יורשה לי לומר). rn
rn"הערכה" כוללת :  • זוג אוזניות (DT 880 )


  • מתאם בין פין שמינית לפין רבע מצופה זהב אשר מתחבר בהברגה (פשוט אחלה פתרון)


  • חוט מאריך 3 מטר (ברמה דיי טובה)


  • כרטיס אחריות עולמי

האוזניות קלות ביותר (270g ) ומרגישות ברמת איכות גבוהה מאד.

האוזניות בנויות מחומרים שונים : rn  • קשת אלומיניום מצופה בעור רך ואיכתי ביותר אשר יכול להתנתק בעזרת "תיקתקים"


  • האפרכסות עצמן עשויות מחומר פלסטי קשיח ביותר


  • חוץ האפרכסת עשויה שוב מפלטת אלומניום המחוררת בצפיפות גבוהה מה שמחזיק את "טיטל" האוזניה כ" SEMI OPEN ".


  • טבעות האפרכסת מרופדות בבד ויסקוזה בצבע אפור כסף נעים למגע .

האפרכסות גדולות במיוחד, גם למי שרגיל ל סינהייזר HD 600 והאפרכסות פשוט מקיפות את כל האוזן ומכניסות אותה לתוך המעטפת. לחיצת האפרכסות לא חזקה בכלל ולדעתי זהו פרמטר חשוב מאד בנוחות האוזניה, בנוסף לאלמנטים נוספים אשר מקנים לאוזניה הזאת נוחות משגעת. האוזניה מתכוונת מבחינת גובהה האפרכסות וצידוד שמאל וימין של האפרכסות על ציר הקשת כך שהאוזניה יכולה להתאים לכל גודל וצורה של ראש.

rnהנתונים הטכנים של האוזניה מראים אוזניה מאד מאוזנת בעלת התנגדות של 250 אום, ההתנגדות סבירה ביותר ומאפשרת נוחות סבירה להפעיל את האוזניה גם ללא מגבר יעודי לאוזניות (כמובן שעם מגבר שכזה איכותם נוסקת לגבהים).

rnחברת BEYERDYNAMIC מאפשרת בתוספת מחיר גם להחליט כמה התנגדות אנו רוצים לאוזניות כאשר המינימום עומד על 50 אום ועד 600 אום לאולפנים. כמו כן, החברה תאפשר בעתיד לשנות את עיצובם או ליתר דיוק את צבעם של האוזניות (בתוספת מחיר, כמובן)… האפרכסת העור המקיף את מסגרת האולמיניום וכ"ד…

תחום התדרים שהאוזניה מתוכננת להשמיע הוא מ- 5hz-35Khz
rn
rnהדרייברים המיוחדים של האוזניה מתוכננים להיות מאד רגישים וכתוצאה מכך מסוגלים להפיק תחום רחב שכזה .

מבחן ההאזנה
rnהאוזניה בראש ובראשונה מאד מאד נוחה מהרגע הראשון שהנתחתי אותה על אוזני. לא היה שום צורך בכיוונים מיותרים, הזזות של הקשת אחורה וקדימה, היא פשוט "נפלה" במקומה בצורה אופטימלית להתחלת ההאזנה.
rnהושמעו במקור (CD S2 VINCENT) אלבומים שונים ומגוונים בסשן הראשון שהייתי עם האוזניות הנ"ל (4 שעות בערב שקט, "ההנהלה" לא הייתה בבית). התרשמותי הראשונה היית שהאוזניה מאד מאד מאוזנת, בעלת גוון קליל ביותר ומעט "מרחף".

rnהאוזניה נותנת תחושה מאד נעימה של ריחוק מסויים מהכלים ומהסולנים השונים שעברו בין אוזניי בסשן הזה.

rnמשהו שמאד מיוחס לדגמים של סינהייזר והפוך מדגמים של GRADO למשל שהם הרבה יותר in your face (ישר לפרצוף). פרמטר זה היה שונה מאד במקרה זה. בדגם (DT880) הכוונה איננה ליצור "שכיבה" מסויימת של המאזין… אלא לתת לו הרגשה שהוא יושב באולם הקונצרטים בשורה טובה באמצע.

rnהאוזניה מפורטת באופן מצויין ושומעים כל ניואנס וכל פיפס גם הקטן ביותר. לאחר האזנות מרובות היו כבר אלבומים שגיליתי המון רחשים ורעשים שעברו במיקס בלי להתגלות עד כה. האוזניה הזאת פשוט מוציאה הכל החוצה.

rnפה יש ריג'קט לדעתי למי שהמקור שלו "חלש" או ללא הגברה מתאימה וכדומה.

rnלאוזניה דרייברים פלסטיים מיוחדים וקלי משקל אשר יוצרים דינאמיות ומהירות עצומה כך ששום דבר לא עובר לידה.
rnפסנתר מגלה אוברטונים שניים ושלישים במאיות שניה, נפחי עץ של כלים אוטנטים קלאסים כגון כינור, צ'לו ודבל בס (קונטרבס) נשמעים היטב ואפשר להבחין בין ויולה לכינור חצי בקלות יתרה (כמובן שזה תלוי אם למאזין רפרנס כלים שכזה) .

rnווקלס גבר נשמעים חד וברור ועושה רושם שהאוזניה מסוגלת לשאת כל קול על המעטפת. השוס הגדול של האוזניה הוא דווקא בקולות הזמרות. האוזניה הוכיחה לי שוב ושוב שהיא מצטיינת ביותר בתדרים הללו.

rnניסיתי גם רוק ורוק כבד בעייתי ועמוס עם האוזניה. למרות שלפי שעה היא לא מראה סימנים של נפילה מעייפות העומס המוסיקלי מסגנונות אלה אני מגלה בעדינות שהיא מעדיפה שלא להגיע לסגנונות כאלו.. טרנסים, ראפ אלקטרוני וכדומה אני לא מקשיב, אך לפי סקירות וכתבות ברחבי הרשת האוזניה לא מומלצת לשימוש שכזה.

rnלדעתי היא נקייה ומאוזנת מידי בשביל לספק את הנחת שאנשי הטרנסית מחפשים באוזניה. לעומת זאת, סופט רוק ורוק אנד רול הלכו נהדר – סטינג , דייר סטרייט , ברוס ספרינגסטיין וכדומה .

rnהיא מהירה מאד והגיבה טוב מאד לסגנון …

rnשוב, האוזניה מייחלת למוסיקה אותנטית כמו עם כלים נקיים, ללא אפקטים ועומס של דיסטורשין.

rnג'אז נשמע עליה מקסים ומתוק ומוסיקה קלאסית מעבירה צמרמות במאזין…

rnהאוזניה חיה מאד ומכניסה את המאזין לסטטוס של מאזין בקונצרט חי לגמרי . חצוצרות, סקסופונים ושאר כלי נשיפה נשמעים נהדר חדיים ונקיים עד אשר אפשר להרגיש את הרטיבות בשפתי הנושפים . בסך הכל האוזניה מתמודדת עם כל סגנונות המוסיקה בכבוד.

rnסגנונות המוסיקה המומלצים להקשיב דרכה הם בעיקר הסגנונות האותנטים והנקיים ביותר שאפשר, האוזניה פורחת בצורה בלתי רגילה עימם.

rnלאחר סשיין ארוך של 4 שעות רצופות של יותר מ 9 אלבומים לערך… אין שום סמן על הראש או התעייפות באוזניים. אין אפקט של התחממות הראש והאוזן וכאשר הרדתי אותם בפעם הראשונה לאחר 4 שעות בערך הייתי במצב צבירה רגיל לגמרי ולא תשוש כלל וכלל .

לסיכום
rnאוזניה איכותית מבית גרמני (beyerdinamic) המיייצר אוזניות מסוגים שונים וגם לתחום ה HI END.

rnעשויה מחומרים נהדרים ובאיכות חסרת תקדים למחירי תחרות שכאלה.

rnסאונד מפורט מאד אשר שולט בתחום תדרים מאד רחב בשל תכנון דרייברים קלילים ורגישים במיוחד .
rnהאוזניה מומלצת בעיקר לכל אלה שאוהבים מאד סגנונות מוסיקה אוטונטים ג'אז, בלוז, קלאסי וכדומה .
rnנותנת פייט סביר ביותר גם לסגנונות מוסיקה אחרים .


rnנוחות האוזניה הוא הדבר אולי הגדול ביותר שהאוזניה נותנת בראשית ההכרות איתה .

לחיצת האפרכסות על האוזן כמעט ולא מורגשת אבל מספיק חזקה כדי ליצור אטימות מסויימת ל "במה" ו"אימג" במוסיקה .

rnהבמה רחבה ביותר והאוזניה נותנת מימד של שורה טובה באמצע למאזין .

rnאימג' הכלים מדוייק מאד והמעבר של הכלים בין ימין ושמאל חלק מאד ומשרה הרגשה של פעילות מאד הדוקה בגוון האוזניה.

rnאת האוזניה אפשר להשיג בארץ דרך אולפני אבי יפה בירושליים במחיר לצרכן של 1690 ש"ח.

rn(הערה: המחיר הוא מציאה ביחס למה שהאוזניה נותנת, המחיר היה יכול להיות בשקט כפול ולא הייתי מסוגל להגיד שום דבר על התמורה לכסף .)

תודה רבה "לאולפני אבי יפה" ירושליים ובעיקר לאורי יפה על העזרה וההשאלה של הזוג לבדיקה.חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
09.12.2005
  
מאמר זה נכתב ע"י אביעד בריד (byrdparis)

1