Superdisc של חברת Monster – התשובה ל-SACD ו-DVD-A ?

חברת Monster Cable פתחה חברת בת בשם Monster Music, ובהודעה לעיתונות ששיחררה לא מזמן הכריזה על כניסתה לתחום המוסיקה ע"י ...


למוצר החדש הזה היא קוראת "סופרדיסק" – SuperDisc, אשר כפי שהיא מגדירה אותו יהיה "מוצר בידורי בעל רזולוציה גבוהה" (עוד נדבר על נושא הרזולוציה….).הרעיון מאחורי הקונצספט הוא ה"פער" כפי שהם מגדירים בין ה-CD הרגיל והפורמטים של SACD ו-DVD-A שלא ממש תפסו את ליבם וכיסם של הקהל הרחב.

ה-DUAL-DISC, שהוא פיתוח של ה-DVD-A כפיתרון לדיסקי ההיבריד של SACD (צד אחד DVD-A וצד שני CD רגיל) לא נותנים מענה מושלם, שכן הדיסק הזה עבה יותר מהרגיל (מה שגורם לו להיות בעייתי עם נגני רכב וצ'יינג'רים) וכמו כן, צד ה-CD הוא לא באותו עומק כמו CD רגיל, מה שגורם לכ-10% מנגני ה-CD בשוק להיות חסרי יכולת לקרוא אותם.מונסטר-מיוזיק מאמינה, שהקהל צמא למוסיקה רב ערוצית, והפתרון הוא לא בפורמט חדש אשר דורש נגנים חדשים ויקרים (יחסית), 6 כבלים בין הנגן לרסיבר (מוזר שחברה אשר עיקר הכנסותיה הוא מכבלים, משתמשת בתירוץ הזה דווקא לטובתה).אם כך, אז מה זה בעצם ה-SuperDisc, הזה ?מדובר על הוצאות במהדורות מוגבלות של 2 דיסקים:

DVD (כן, כמו של סרטים) ו-CD רגיל סטריאו.המיוחד, אם כן, הוא בשלב המאסטרינג והעריכה ע"מ להביא מקסימום איכות, פרטים והחוויה של היצירה המקורית.הרעיון הוא שאת ה-CD הרגיל נוכל לקחת לאוטו ולדיסקמן ולנגני ה-CD הרגילים ואת ה-DVD שיכלול גם Dolby-Digital, גם DTS וגם סטריאו ברזולוציה גבוהה (עדיין PCM) ב-24 ביט ו-96KHZ ישירות מה-MASTERS המקוריים.

דיסק זה יינוגן בכל DVD אשר ייחובר בכבל בודד (קואקסיאלי או אופטי) לרסיבר ובכל יאפשר הנאה מקסימלית מהמערכת הקיימת.רגע רגע, בזה לא נגמרו ה-Goodies….מה אם יש לי מכשיר נייד ?

ובכן הדיסק ייכלול את פסי הקול מוכנים כבר ב-AAC (ב-320kbps), גם ב-WMA (ב-192kbps) ובפורמט של Apple בדחיסה ללא איבוד (PCM 48/16) – מוכן ל-Drag and Drop מהדיסק למכשיר !מה זה לא מספיק? – כנראה שלא….אז בשביל חולי האוזניות שבינינו, קבצים מקודדים ל-Dolby Headphones גם מצורפים, כך שנוכל לקבל חוויה של "סראונד" דרך אוזניות רגילות….לא לא, זה לא מספיק, רוצים עוד !!!

בבקשה – ה-SuperDisc יהיה הפורמט מוסיקה הראשון בעל תו תקן של THX אשר יגדיר שהאיכות הסאונד והתמונה הן מהאיכות הגבוהה ביותר וכן "חוויות סראונד מרובות".מה זה ?! תחזור שנית….

כן, הבנתם נכון. מכירים את ה-DVDים הללו שבעזרת כפתור ה-ANGLE על השלט מאפשרים לכן לשנות מצלמה ולצפות במתרחש על המסך מזוית שונה? (פופולארי בסרטים למבוגרים בלבד….) אז פה תוכלו בעזרת הכפתור הזה לשנות את המיקום שלכם באולם.

ממושב בקהל למרכז הבמה בין הנגנים !להבדיל מהפורמטים SACD ו-DVD-A, בהם כמות הז'אנרים הפופולאריים הוא נמוך מאוד, כך שפונים לחתך אוכלוסיה מסויים, פה הכונה של Monster Music היא ליצור דווקא את האלבומים הפופולאריים.

במקום להחתים אמנים ולהקות, מתכוונת החברה לעבוד עם חברות התקליטים עצמן, ע"מ להוציא את האלבומים הפופולאריים ביותר בפורמט הזה.אחד האלבומים הראשונים שמתוכננים לצאת הוא האלבום Ray Charles – Genius Loves Company, זוכה ב-8 פרסי גראמי ופרס אלבום השנה ב-MULTI CHANNEL. לחובבי הג'אז ייצאו האלבומים החדשים של Peter Cincotti "On The Moon" ו- "Live in New York", אשר הוקלט מראש ב-HD ויכלל ב-DVD.

לחובבי הרוק, הופעה של ה-3 Doors Down תצא בבלעדיות ב-SuperDisc, הופעה זו צולמה בלא פחות מ-12 מצלמות HD ויכלול "ריבוי סראונד" – בקהל ובמרכז הבמה.מחקרים מראים שאנשים כבר לא רוכשים את הדיסקים רק בחנויות מוסיקה ייעודיות, אלא בכל מיני מקומות כמו חנויות ספרים ואפילו בתי קפה. החברה מתכננת להוסיף מקום נוסף – חנויות שמוכרות ציוד אודיו וק"ב !

הרעיון מאחורי זה הוא שבעת ההדגמה של הדיסקים, זה גם יידחוף את המכירות של מערכות איכותיות יותר.הדיסקים הראשונים כבר מוכנים וניתנים להזמנה בחנות המקוונת של החברה –כאן.אין לי ספק שהפוטנציאל של ה-Redbook CD וה-DVD (בפורמט DD ו-DTS) לא ממומש במרבית ההוצאות הקיימות וניתן בהחלט להוציא מהם הרבה יותר בשלב המאסטרינג (לראיה XRCD, MFSL ולייבלים אודיופילים אחרים).

האם זו הבשורה והמכה שתהרוג סופית את ה-SACD ו-DVD-A? ימים יגידו….

חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
07.12.2005
  
כתבה זו נכתבה ע"י מרטין סבג.

1