ביקורת – Pain of Salvation – BE

קצת רקע על- rnלהקת POS מגיעה משוודיה ושוב אנו נוכחים לדעת שרב המוסיקה הטובה היום בתחום הפרוגרסיב רוק ומטאל מגיעה ...

7:00
  /  
15.11.2005
  
סקירה זו נכתבה ע"י אביעד בריד (byrdparis).

להקת POS התחילה את דרכה בעירו של גילנדלאו עוד שהיו צעירים מאד ועד שנת 1997 היו תהפוכות של "הליין אפ" לנגנים וכדומה, אך תמיד הלהקה הייתה מעומדת לפריצות דרך כבירות והצליחה מאד בשוודיה בהופעות במקומות קטנים וכו' …

בשנת 1997 יצא אלבומם הראשון של POS " entropia" תחת לייבל יפני (מרקווי) והלהקה התחילה לפרוץ בעזרת האלבום את גבולות שוודיה …

אחיו של דניאל הצטרף ללהקה בשנת 1994 יחד עם קלידן ,גיטריסט שכבר ניגן עם דניאל מתחילת הדרך ומתופף . להקת PAIN OF SALVATION התהוותה …


את הלהקה הכירו במהירות כל חובבי הג'אנר שאהבו בין היתר את הלהקות (דרים ת'אטר , פלוואר קינגס, אוורגריי ועוד להקות פרוג מטאל שכאלה) הצלחתה הכבירה ביפן הביאה את הלייבל שהחתים אותם להזמין את דניאל גינדלאו לראיונות במדיה היפנית, כדי לקדם את המכירות עוד ועוד ואפילו קיבל החתמה עם חברת KORG (( PARKER fly ונתן הופעות וקליניקות בשנים האלו ביפן ..

הלהקה הוציאה אלבומים נוספים עם השנים וכל אלבום היה מוצלח מאחיו הקודם …הסגנון של הלהקה לא היה פרוג מטאל מוצהר אלא יותר רוקי עם ליריקה מפולפלת במיוחד בגלל דעותיו והפילוסופיות של דניאל ,
המון מוסיקה טובה, טכניקה ומלודיות מדהימות יחד עם השירה היוצאת דופן של דניאל שמעביר צמרמורות בכל הגוף עם כל שינוי של טוניקה בקולו .

אלבומים נוספים של הלהקה :

one hour of the concrete lake

Remedy lane

The perfect element

Entropia (הראשון בסדרה)

וכמובן האלבום החדש שיצא לפני שנה "BE"לאלבום" BE " חיכו מעריצי POS שנים רבות בגלל ה"רוח והצילצולים " של גינדלאו על האלבום המיוחל שאמר שהוא עובד עלייו כבר משנת 1996 .

מעריצי הלהקה כאמור חיכו לאלבום בכליון עיניים ובשנת 2004 דניאל גינדלאו הוציא לעולם את אלבומו ה- 5," BE".

האלבום עוסק באנטרופולוגיה אנושית ובמסרים מטורפים שרק מח פומפוזי כמו של דניאל גינדלאו יכול ליצור ולשיר עליו.

האלבום שונה במקצת מאלבומיו האחרים של הלהקה מפני שהוא הרבה פחות מטאליסטי (לא שזה היה כל כך גם לפני) ופחות נגיש מבחינת האזנה.
יש באלבום המון סמפלים שדניאל הכניס , המון מוסיקה קאמרית , יחד עם הלהקה מנגנים באלבום עוד כלים אוטנטים כמו צ'לו, ויולה, 2 כינורות ,קלרינט , קלירנט בס ועוד ועוד…

כלי הקשה יחד עם תופים, גיטרות כמיטב המסורת של POS אך במידה מועטה מהאלבומים הקודמים ..

האלבום קשה להאזנה ודורש כמה וכמה פעמים של הקשבה כדי להתחיל "לקבל " את השגעון ולהבין את המסרים הליריקות והסימבוליות של כל חלק וחלק ..

שמות השירים של האלבום כתובים בלטינית (איננו יודעים למה הוא החליט ללכת על זה ) .

הסמפלים באלבום מיוחדים גם הם יחד עם ספירת התרבות האוכלוסיה מכמה אלפים לפני הסיפרה ועד שנת 2060
דניאל הוסיף סמפלים של אנשים שמשאירים הודעות במשיבון ל ה'
(זה היה פרוייקט פרומו ענק לאלבום שעומד לצאת : דניאל ביקש ממעריציו להתקשר לטל מסוים ולהשאיר הודעות לה' וכך אלפים עשו ויש המון שגם נכנסו לתוך האלבום …אפילו חבר מישראל ששלח והתקשר נכנס לקטע מס 8 באלבום . )

המוסיקה מגוונת מאד ועשירה ביותר כמיטב התזמורים והכתיבה של דניאל וכן הליריקה המטורללת של היוצר האגדי והמטורף הזה דניאל גינדלאו .

האלבום הרבה יותר קודר ו"שחור" מקודמיו וכבר בעטיפת האלבום המאזין מקבל את התחושות שדניאל רוצה להעביר במוסיקה עצמה מה שמתברר נכון לבסוף .

דניאל הוא מנהיג להקה דיקטטורי ועושה בדיוק מה שעולה על רוחו וזה מה שיפה .

הוא פשוט גאון .

למרות שאהבתי את האלבום פחות מקודמיו הוא המיוחד ביותר בעל האימפקט הכבד ביותר .

יחד עם האלבום ובטור ההופעות של האלבום צילמו את אחת ההופעות לדיודי (כמובן) שבו הם עושים את כל האלבום מתחילתו ועד סופו (אלבום קונספט ואי אפשר לפרק חלקים)
הדיוידי מדהים !! אחד היפים שתראו בחייכם המוסיקה סוחפת ומנוגנת לעילה !! התפאורה תלבושות איפור ותמונות רקע מוסיפים לחווית ההופעה פשוט מומלץ ביותר למי שיאהב את האלבום ..

המוסיקה מומלצת לאלא שירצו להכיר משהו חדש וכל אלא שמתענינים בג'אנר המיוחד הזה שפשוט סוחף את העולם ב 10 שנים האחרונות .

להקה ענקית ! אלבומים שווים להאזנות רצופות רגש וחוויה מטורפת של צלילים וליריקה.


7:00
  /  
15.11.2005
  
סקירה זו נכתבה ע"י אביעד בריד (byrdparis).