המסמרים האחרונים בארון המתים של HD DVD?

rnשתי ידיעות המסמנות את מותו בטרם עת של הפורמט?


אתמול, כפי שצפו כולם, הכריז אולפן WARNER BROTHERS, אחד האולפנים הגדולים, על הצטרפות לצוות BLUE RAY. ההכרזה הרשמית בעצם מביאה אל פורמט ה-BD כמעט אל קו הסיום מבחינת היקף האולפנים שמחוייבים להוציא תכנים בפורמט זה במקום ב-HD DVD. בכך ניתן לראות ניצחון מוחץ לטקטיקה של סוני בנושא זה.


טושיבה, אשר מחפשת פתרונות יצירתיים לבעיה, החלה בחיזור אחרי סין בתקווה שהפורמט יהפוך לתקן במזרח הרחוק. במאמר ב- HERALD TRIBUNE ברור לכולם שמדובר בצעד די נואש מצד טושיבה בניסיון לשמר מומנטום כלשהו ולהחזיר את ההשקעה העצומה בפורמט זה.


סין לאחרונה הכריזה על מהלך של פיתוח עצמאי של פורמט שלישי אשר מיועד לשוק הסיני בלבד. המהלך של טושיבה, מצד אחד, עלול מאוד להוזיל את HD DVD, אך גם יחשוף אותו מאוד לבעיות של זכויות היוצרים הקיימות באופן אינהרנטי באיזור זה של העולם (אשר זכויות יוצרים מעולם לא היו בראש מעייניו).


אני מניח שמן הסתם המהלך יגרום לשמחה במחנה של BLUERAY מכיוון ששחרור תכנים בפורמט זה בשוק הסיני עלול לגרום לפריצתו "מהר מדי". כמו כן, תכנים עלולים לזלוג בקלות מדי מסין למדינות שכנות וכן למקומות נוספים, כפי שאנחנו רואים עם דיסקי DVD.


פיצול של פורמט לסין ופורמט שונה לחלוטין בשאר העולם, עבור תכני HDTV, עלול להוות פתרון סביר לכל הצדדים.

rnמן הסתם, המהלך בוודאי לא יהיה יותר מדי פופולרי עבור האולפנים שעדיין במחנה HD DVD (יוניברסל, פרמאונט ועוד מספר אולפנים קטנים)…


20:28
  /  
21.10.2005
  
ידיעה זו הובאה ע"י עפר לאור

1