הכרזות מעניינות מיפן

מספר הכרזות מעניינות מתערוכת FPD INTERNATIONAL אשר מוצגת בימים אלה ביוקוהומה יפן זו השנה השביעית, ואשר מכסה את תחום המסכים ...


נפתח בהכרזה מעניינית מישראל דווקא – חברת גנואה הישראלית הציגה לראשונה תצוגת LCD בגודל מלא שפותחה בשיתוף עם חברת CMO (אחת החברות הגדולות ביותר בעולם בתחום מסכי LCD). הפיתוח הוא של פאנל בעל יותר משלושה צבעי יסוד, לפי השיטה שפתחה החברה בכדי לשפר ולהרחיב את ה-COLOR GAMUT.

זו לא היתה ההכרזה היחידה של CMO, אשר גם הציגה מסך בגודל 56" ברזולוצית של 3840 על 2160 פיקסלים ביחס קונטרסט של 1000:1 בתאורה אחורית של 600 ניט (טיפה גבוה). רזולוציה זו היא פי 4 מהדגמות שנעשו על ידי חברות אחרות…

החברה גם מתחילה לקדם באופן אגרסיבי את תחום ה-OLED ביצירת מפעל חדש עם פאנלים בגודל 0.95", 1.02" ו-2.2" (האחרון ברזולוציה של 220 על 176). פאנלים כאלה יכולים להיות משובצים בטלפונים סלולריים, אך ניתן גם לבנות איתם פאנלים גדולים יותר (כאשר הטכנולוגיה תתבגר) לכדי פאנלים שיוכלו להיות שימושיים בקולנוע ביתי.


שיתוף הפעולה של LG-PHILIPS הניב הכרזה על מסכים בגדלים 37", 42", 47" ו-55" – כולם ברזולוצית HD מלאה (1920 על 1080) בעלי יחס קונטרסט של 1600:1 וזוית צפיה של 178 מעלות וזמן תגובה של 8 מ"ש.

בנוסף, החברות הציגו תאורה אחורית מבוססת LED. תאורה כזו היא יעילה במיוחד ונותנת תוצאות נהדרות, אך עד כה רק סוני הצליחה לעשות במסכים כאלה שימוש (בקו מוצרי ה-QUALIA) בגלל בעיות UNIFORMITY. תאורה כזו יכולה לשפר באופן דרמטי את בעיות המריחה של מסכי LCD בשיטות ההבהוב המכוון (כיבוי התאורה האחורית בזמן שפיקסלים מתעדכנים) כפי ש-פיליפס הדגימה בעבר עם טכנולוגית CLEAR LCD/APTURA. החברות מאמינות כי ניתן יהיה להגיע ליחס קונטרסט דינמי של כ-10,000:1 בעזרת תאורה אחורית מבוססת LED.

החברות גם הציגו מסכי LCD מתקפלים בגודל 10", מסכים אשר ניתן לעשות בהם שימוש כאילו הם נייר אלקטרוני.סמסונג הציגה מסך 32" שהוא הגדול ביותר שאינו זקוק להפרדת צבעים בפילטרי צבע. החברה לא ממש הסבירה כיצד היא בעצם מבצעת את מעשה הפלא הזה, אולם אם הם באמת הצליחו ללגרום ל-LCD עצמו לשמש כפילטר צבע, אזי מדובר בהתקדמות משמעותית בטכנולוגית ה-LCD.


גם חברת DELL הכריזה על מסכי LCD בגודל 37" (מישהו יכול לאיית מ-ד-ב-ק-ה?)

בתערוכה הכריזה גם שארפ על הורדת מחירים נוספת השניה בתוך פחות מחודשיים של מסכי ה-LCD. כפי הנראה הדבר בא בכדי למנוע ירידה במכירות לאור תחרות גוברת.בתארוכה נאמו מספר דוברים ישראלים, כולל מחברת אורובטק (בתחום בדיקת הפאנלים) וכן גנואה.7:00
  /  
21.10.2005
  
ידיעות אלה הובאו ע"י עפר לאור

1