השוואת מזרימי מדיה (STREAMERS) – חלק ב'

rnrnנגני רשת NET PLAYER מבוססי SIGMA DESIGN 6820 6821

7:00
  /  
18.10.2005
  
מאמר זה נכתב על ידי עדי לב ונערך על ידי דורון עמדי.


חברת סיגמה דזיין היתה האחראית במקור לכרטיסי הוליווד וXCARD ונגני DVD רבים השתמשו בצ'יפים שלה. עכשיו יצאה חברה זו עם סדרה של ציפים חדשה עם תמיכה בHDTV . הסדרה החדשה תומכת ברזולוציה גבוהה עד 1080i. השינוי העיקרי ב 6281 הוא הוספת תמיכה מובנית בפורמט WMV9 של מיקרוסופט.

בהשוואה שבצאתי בין נגני רשת מצאתי משפחה של נגנים דומים שמבטיחים ניצול יותר גבוהה של סרטים הנטענים על פי דרישה, למשל מאתר מיקרוסופט או מוזיקה מ-iTunes.

rn
1. נגן NOWCOM דגם NC-500

לינק לחברה

נגן כבר בן שנה מחברה ישראלית שעובר מקצה שיפורים כל הזמן מבוסס NEUSTON תומך עברית!


 • תומך DIVX וXDIV בחומרה.

 • תומך בחיבורי וידאו בסטנדרט גבוה יותר DVI) וCOMPONENT HDTV – ).

 • חיבור רשת ואופציונאלי כרטיס B11 על PCMIA

 • טכנולוגיה אמיתית של הזרמת DIVX וXDIV להצגה בנקודת הקצה ולכן יכולה לעבוד גם על מחשבי סלרון של 700M ולא להפריע כלל למשחק או למשתמש בעת הצגת סרט DIVX.

 • יתרון מיוחד: אפשר לראות אתרי אינטרנט בדפדפן ויש רדיו אינטרנט.

 • הייחודיות: תמונות רקע יפות ומתחלפות – במצבים השונים. (בעת ניגון מוזיקה אתה יכול לבחור אילו תמונות ישמשו כרקע).

 • תמיכה בעברית כמעט מלאה: תפריטים, שמות שירים וכותרות שירים, כותרות לDIVX.

 • יודע להציג אתרים סטנדרטים עם אינטרנט אנגלית די מלאה ועם עברית חלקית -אם האתר מקודד פיסי (וזה המיעוט ברשת) זה נראה טוב אחרת זה יראה הפוך…
התרשמות:
ניתן לציין לטובה את איכות הווידאו גם ברמות הפשוטות ביותר ( כמו מחברי A V) יציאות אנלוגיות ודיגיטאליות גם לאודיו ולוידיאו והתמיכה בHDTV COMPONENT והתמיכה הטובה בעברית הופכת אותו למכשיר אטרקטיבי. מחבר USB להשמעה ממוצרים כמו IPOD גם כן בונוס נחמד…

כנגן בעל איכות וידאו טובה וניגן סרט DIVX ש-KISS נתקע בו ללא בעיות. (בזכות שימוש בציפ מקודד חדיש יותר).

התקנה:
ניתנת או עם המכשיר או מהרשת עם רשיון ספציפי.

יש צורך להגדיר את הכתובת שלך ואת שרת הGATEWAY (הADSL למשל) ושרת הDNS ומעבר להוסיף כל מחשב לפי כתובת הIP שאתה מעוניין להתחבר אליו ולהזין למדיה ממנו. ואתה יכול להגדיר כל מחשב ברשת שלך כשרת כזה ולבחור לאיזה שרת להתחבר.

2. נגן DMA-100W PLANET יבואן סוסטיננר(יצרן תקשורת אלחוטית במקור)

לינק למוצר

3. NOWCOM NC-600 – מודל חדש של NOWCOM

לינק לחברה

שני הנגנים באים עם תקשורת אלחוטית מובנת G 802.11 ואנטנה מובנית. כללית הם די דומים בתכונות ומשתמשים באותם צ'יפים מתקדמים ולכו נותנים תמיכה 9 WMV (שזה אומר תמיכה בטכנולגית הגנת תכנים DRM של מיקרוסופט) וגם בפורמט האודיו WMA. שניהם תומכים בהשמעת מוזיקה, הצגת תמונות, הצגת וידאו עד HD .


במצגת שקופיות יש אפשרות לבחור רשימת מוזיקה ולהפך בהצגת מוזיקה יש שומר מסך המבוסס על סדרת תמונות. אגב התמונות הבאות הן די מרשימות ויזואלית.. נוסף לכך רדיו אינטרנט וגלישת אינטרנט (על פי רשימת המועדפים בדפדפן שלך). מעבר לזה ישנם ישומים נוספים שחלקם בפיתוח כגון תמיכה בעתיד ב VOD.

ההבדל הוא בעיקר בזיווד – הזיווד של PLANET הוא כשל ROUTER ועשוי ברובו פלסטיק עם נורות חיווי על סוג הרשת – בהשוואות הוא נחות באיכות הוידיאו האנלוגית. כמובן שאם אתה משתמש בSPDIF וDVI הדיגיטאלי כממשק אין לזה משמעות…

הזיווד של NC600 NOWCOM הוא טוב בהרבה, אם כי פחות מרשים מבחינת גימור ביחס לNC 500. הזיווד מתכתי עם עם מסך תצוגה מקדימה VFD אשר מציג מידע של המצב של הנגן או זמן רץ בהצגת סרט. גם הוא מכיל כמו NC500 חיבור לUSB (הפעם מקדימה – מה שהרבה יותר נוח). ב-PLANET אגב, ויתרו על אופציה זו.

חיבורים ופורמטים: • SPDIF אופטי וקואקסיאלי (בדומה ל-PLANET)

 • יש 5.1 אנלוגי שמתפקד גם כסטריאו (בניגוד לPLANET )

 • תמיכה ב OGG C3 WAV AAC ITUNES M4A WMA ASF MP3

 • DVI דיגיטאלי

 • יציאה אנלוגית (כוללתPAL NTSC HD COMPONET SVIDEO A/V

 • תמיכה ב XVID WMV9 ASF VOB AVI DIVX MOV MPEG1/2/4 בחומרה, DIVX3 או OpenDIV בתוכנה.


500 600 NOWCOM NEUSTON וPLANET כולם בעצם מריצים רשיון של אותה תוכנת OEM בסיסית עם הבדלים קטנים. הם אגב יודעים לשרת אחד את השני עד רמת בעיית ורסיות ורשיונות שלפעמים חוסמים קומבינציות מסוימות.

לזכות NOWCOM שגייר בהצלחה את תוכנת השרת שאחראית על כך שהעברית תוצג בסדר וכמובן דאג לצרוב את סט האותיות העברית במקום הסט ההרחבה האירופי בנגן עצמו ועל זה מגיע לו צל"ש!!!

מעבר להצגת כותרות עבריות בסרטים ללא צורך בהיפוך, הצגת שמות קבצים ותוכן שירים נכון בעברית ותפריטים מלאים בעברית, הם ממשיכים בישומי פורטל דובר עברית בורסיה החדשה שלו (בהסבה) בדומה לפורטל AOL. הנקודה היחידה בעברית שלא הושלמה היא שהם יודעים להציג אינטרנט עברי רק עם הוא מקודד לוגי , שזה פחות 20 אחוז מהאתרים, ובאחרים העברית הפוכה.לשם השוואה, KISS הסתפקו בכותרות עבריות נכונות בנגן ווידאו ועצרו שם. בשמות שירים לא תמכן בהיפוך. שלא לדבר על כך שאין לו פורטל עברי. ובגירסאות הישנות לפחות ניתן לראות דפי KML בלבד (KISS MARKUP LANGUAGE =KML).

הגירסאות החדשות של הנגן מזהות אוטומטית מספר שרתים ברשת – וזה אחת מהתכונות היפות – אתה יכול לבחור מאיזה מחשב אתה רוצה להשמיע את המדיה. מכיוון שהקידוד כמעט לרוב בחומרה בצד הנגן הצלחתי להריץ בהצלחה גם על מחשב חלש CELERON 700M שרת ל- DIVX וXVID, דבר ש-mediaMVP שמבצע המרות לMPEG 2 בתוכנה לא מאפשר.


מעבר להצגת DIVX XDIV הוא גם תומך בתוכנה בממיר לDIV3 וגם בITUNES בחומרה – זה אומר שאם טענת למחשב שלך שירים מ ITUNES או חיברת את הIPOD דרך הUSB תוכל לשמוע אותם.
מעבר לזה הוא יודע לתמוך גם בפרוטוקול הזרמת מדיה UPNP 1.0 או MEDIA CONNECT (=השם של מיקרוסופט לפרוטוקול) מה שאומר שמכשירים ניידים המדברים פרוטוקול זה או תוכנה MEDIA CONNECT יודעים לבצע הזרמה דרך תוכנת השרת.


בבדיקה של תמיכה בפורמט HD אכן DIVX HD שמתאים ל-720P ו- 1080i אכן ניתנים להתנגן במערכת. היתרון של DIVX HD הוא שלוקח כחצי קיבולת של מיקרוסופט. אם כך, יתכן שגירסאות שונות של VOD באינטרנט יתקבלו דרכו.
הנגן בתקשורת אינטרנט תומך בפרוטוקולים של SSL למטרות חיוב טרנזקציות למשל בVOD ולהגנת מידע וDATA שבתשלום. יחד עם הוספת DRM של מיקרוסופט נותן פתח לשירותי VOD בתשלום.


לנגני רשת של NOWCOM יש חיבור USB. כאשר הוא מחובר, הוא בעצם מתווסף מעל רשימת שרתי המחשבים ומאפשר דפדוף בו. ניתן להשתמש בו בכדי להציג ולהשמיע את הפורמטים שהוא מכיר כולל תמיכה בIPOD! אני חיברתי DISK ON A KEY והוא ידע להציג תמונות ולהשמיע מוזיקה. לא ניסית לנגן סרט דחוס מעליו אבל אני מניח שגם זה היה עובד במגבלות מהירות ה-USB. התמיכה בעברית נעלמת במקרה זה (לפחות על ה–NC600) מכיוון שההמרה של קודי העברית לתחום הנכון מבצעת תוכנת השרת ולא ב-FIRMWARE של המכשיר עצמו.

אגב ניסיתי את תוכנת CardExport2 אשר ממירה את POCKET PC לפרוטוקול USB של ניגון קבצים. למרות זאת והמכשיר לא הכיר בUSB – חבל…

לסיכום NOWCOM ממשיכים במסורת שלהם של הבאת נגנים מתוכננים נכון דיגיטאלית ואנלוגית הנתמכים בעברית מתוך כוונה לתת שירותים נוספים בעתיד כמו VOD ע"ג מכשירים אלה –אצלי זכה בסקר נגן רשת במספר אחד מיחס ביצועים למחיר. אות אנלוגי טוב, ציפ חדיש ותמיכה בעברית. התמיכה בתקנים ופורמטים חדשים כתמיכה בHDTV מבטיחים אורך חיים ארוך יחסית לנגנים אלו.

4. 1508 KISS ו KISS DP-558 סופק ע"י CINEMA PARDISO

לינק לחברה

הבדיקה בוצעה על ה- KISS 1508. נגן זה הוא נגן DVD עם טוויסט – הוא מנגן את אותו מידע שמנגן מחשב אז למה לא נוסיף לו רשת, או רשת אלחוטית ואולי גם דיסק שנוכל לשמור עליו תמונות ומוזיקה ואולי גם נקליט (בדגם DP-558 היותר אטרקטיבי)…

כך נוצרה סדרת המכשירים של חברת KISS. צריך לציין ש-KISS ו-LINKSYS הן שתי חברות שנרכשו על ידי CISCO ונכללות בתהליך מיזוג של מוצרים וידע בחברה (רשתות אלחוטיות מצד אחד ונגני DVD מצד שני).

מעבר לניגון DVD , שמופעל אוטומטי על ידי הכנסת DVD לנגן, אתה יכול לבחור את המדיה מתפריטים די שמרניים, מהשרת על ה-PC או מהדיסק הקשיח ולהציג ולנגן כל אחד.


כנגן DVD, המכשיר מתפקד חלק וגם כנגן XVID.


כנגן DIVX המכשיר התנהג טיפה שונה ונתקע לפעמים בסרט "שבור במידע" או לאחר עצירה.


משתמשים בארץ מדווחים שהצגת כתוביות תקינה. בבדיקה על HUB איטי רואים שניתן ב-10 מגה ביט להציג XDIV ללא בעיה והאיכות טובה מכרטיסי תצוגה של TV OUT סטנדרטים.


תוספות:
מעבר ל DVD ו-HARDDISK יש לציין לטובה יש את נגן רדיו אינטרנט שלו עם רשימה ארוכה הממוינת לפי אזורים של תחנות הרדיו. כמו כן, תחזית מזג האוויר לפי אזורים (שגם מציגה 4 אזורים בישראל) ואת אפשרויות ה-BROWSER החלקי המאפשר הצגת פורטל המבוסס על HTML מנוון עם שינויים שנקרא KML KISS MARKUP LANGUAGE.

הדבר מאפשר הצגת תמונות, קישורים וגרפיקה פשוטה, למשל אין תמיכה ב-FLASH… הבעיה שמבחר האתרים במבנה זה די מוגבל ואין אף אתר עברי במבנה זה (אבל בשפות משונות אחרות דווקא יש…).
rnסה"כ הציפ והתוכנה קצת מיושנת ועדיף להשקיע יותר ולעבור ל DP-558 שהוא גם מקליט על DVD וכן כולל (תמיכה טובה יותר ב-DIVX, או לחכות לדור השני ה600 שמגיע בקרוב.


rn


 • חיבורים: יש מבחר רב של חיבורי A/V – חיבור הפשוט ,אודיו דיגיטאלי (SPDIF )למגבר או RCA

 • ולוידיאו יש אפשריות נוספות SVIDEO /SCART או COMPONENT (עם כבל מיוחד מתאם ואפילו חיבור ל VGA)

 • חסר חיבורי וידאו דיגיטליים (DVI או HDMI) אשר היו מאפשרים תמיכה בוידאו דיגיטלי ברזולוציות גבוהות

 • חיבור רשת אלחוטי הוא אופציונאלי דרך כרטיס PCMIA התומך ב- 802.11B פשוט – מה שאומר שוידאו DIVX יעבור חלק.

התקנה:
יש להתקין את תוכנת השרת על מחשב השרת שלרוב רצוי שיכיל את מרב המדיה בבית

ניתן להתקין PC-LINK מאתר kiss-technology או את תוכנת FREEKISS


7:00
  /  
18.10.2005
  
מאמר זה נכתב על ידי עדי לב ונערך על ידי דורון עמדי.

1