שארפ מכריזים על מסך LCD עם מיליון לאחד יחס ניגודיות!

rnשארפ מכריזה: יחס ניגודיות של מיליון לאחד במסך LCD!!


חברת שארפ הכריזה כאן על מסך LCD בגודל 37" אשר מציע יחס ניגודיות מטורף של אחד למיליון עם יכולת תאורה של 500 cd למטר מרובע וברזולוציה של 1080P מלאה!


ההכרזה תגרום לרעידת אדמה בתחום שבו LCD היה החלש מבין כל טכנולוגיות המסך הדק.

rnעד כה, המסך הדק בעל יחס הניגודיות הגבוה ביותר היה של SED (חיבור בין טושיבה לבין חברת קנון בטכנולוגיה שמשלבת CRT עם אלמנטים דומים ל-LCD). לאחרונה הצהירו מספר חברות (כולל סמסונג) על יחס קונטרסט של 200,000:1 בניסויים סגורים תוך שימוש בטכנולוגיות DYNAMIC RANGE.


rnהטכניקה של DYNAMIC RANGE משנה בעצם את עוצמת התאורה האחורית של ה-LCD ובעצם משפרת את מצבו. החיסרון של טכנולוגיה זו היא שלא תמיד היא מזהה נכון את רמת התאורה הממוצעת, מתקשה במעברים מהירים בין אור לחושך וכן מתמודדת רע עם מעברים חדים (אור "דולף" מאיזור מואר לאיזור חשוך – בדומה ל-BLOOMING של CRT).


rnבעיה נוספת שעלולה להיווצר במחוזותינו זה טיפול ראוי בכתוביות ובתרגום (אשר עלול לבלבל את הטכנולוגיה של DYNAMIC RANGE).


rnשארפ אינם מכריזים מה הטכנולוגיה אשר בשימוש במקרה הזה, אם כי אין הרבה סיכוי להגיע למספרים מסוג זה ללא שימוש מוצלח ביותר ב-DYNAMIC RANGE ושיפור דרמטי של יחס קונטרסט הרגיל של המסכים.


rnלעת עתה שארפ מתכננת לשווק את המסכים תחת השם "Advanced SuperView Premium LCD", אשר תיועד בעיקר לתעשית הודיאו של המומחים כגון עיבוד תמונה, תעשיות הסרטים ואנשים העוסקים כיום בתחום הוידאו באופן מקצועי. לפי הצהרה זו, יש לצפות שהטכנולוגיה לא תגיע לרמות מחיר "ביתיות" בתקופה הקרובה.


rnאין ספק שטיפול ראוי בנושא זה ובשיפור מתמיד במהירות התגובה של המסכים עלול לתת לטכנולוגית ה-LCD קפיצה משמעותית מעל הטכנולוגיות האחרות בשנתיים הקרובות.


rnידיעה זו הובאה על ידי עפר לאור


8:00
  /  
05.10.2005
  
עפר לאור

1