התרשמות – Pioneer DV-383

Vick רוכש נגן DVD קורא DivX מבית פיונייר, דגם DV-383 (המחליף של ה-DV-470 הידוע) וכותב את התרשמויותיו.rn


ראשית כל אני חייב לציין שזו הרכישה הראשונה שלי מבית PIONEER  וגם לנגן DIVX בכלל. המכשיר יושב אצלי כמה ימים ספורים, ואני כבר יכול להגיד שאני מאוד מרוצה ממנו.
rnrn


rnrnrnrn

תפעול המכשיר מאוד קל ונוח, התפריטים שמופיעים על צג הטלוויזיה, מאוד נוחים וברורים ומאוד קל להבין אותם גם למי שאין לו רקע בנושא הזה.
rnrn


rnrnrnrnrn

המכשיר עצמו למרות שהוא דק, הוא בנוי טוב והלחצנים שלו, לא נותנים הרגשה "זולה" שיש להרבה נגני DVD דקים.
rnrn

ה-LOADING מאוד שקט ללא כל חריקות שנשמעים בהרבה נגנים. גם השלט נוח לתפעול ומגיב מצוין.
rnrn


rnrn


rnrn

הקטע הכי משתלם בנגן הזה הוא:  שניתן להוריד לו עדכונים מאתר הבית של פיוניר ישראל, דבר מאוד חשוב למי שמתעניין בסרטים בפורמט DIVX .
rnrn

גם כאן אני חייב לציין שהאתר בנוי טוב ונוח להשיג כל מטרה. הורדת העדכון והתקנתו, היא פעולה מאוד קלה ופשוטה למרות שהיא מלוות בפעימות קצב לב מוגברים בגלל העובדה הזאת:

"אזהרה : אין לנתק את המכשיר מהחשמל או לכבות אותו בזמן

העדכון פעולה זו תגרום לנזק בלתי הפיך למכשיר .

נא להקפיד על כללי העדכון . עדכון שלא יתבצע נכון, יגרום לנזק בלתי הפיך למכשיר"

 

סתם הרהרתי לעצמי:" ומה אם תהיה הפסקת חשמל רגעית בזמן העדכון?" זה הזכיר לי את עדכוני ה-BIOS במחשבים הראשונים שגם שם הפעולה הייתה בלתי הפיכה. בסוף לקחתי את הסיכון והכול עבר חלק. כל הפעולה הזאת היא עניין של 5 דקות וזה ממש קל.
rnrnהמכשיר קורא DIVX וגם XVID בצורה מושלמת עם תמיכה בכתוביות עברית מלאה (חייבים לעדכן קודם), עדיין צריך להפוך את הכתוביות לפני שצורבים, אחרת רואים את זה הפוך. רק אל תשכחו להפוך בחזרה את המספרים שהיו בתרגום המקורי כי גם הם מתהפכים. הוא יודע לקרוא את שני הפורמטים הנפוצים ביותר SRT.* וגם SUB.* הם נראים בגודל סביר שמאפשר קריאה מרחוק והם יכולים להיות יחד באותה ספריה שזה נותן גמישות רבה אם רוצים להוסיף שתי שפות תרגום לאותו סרט.
rnrn


rnrn


rnrnלא נתקלתי בבעיות שאנשים אחרים דיווחו עליהם, כמו: קפיצות בתמונה, רעידות או דברים מהסוג הזה. אני חושב שהכול תלוי באיכות הצריבה.
rnrn

הדבר היחיד שיכול לעצבן אתכם- אם לא תגלו את זה- הוא: שהמכשיר בא מכויל על NTSC ולא על PAL או AUTO לפחות, מה שגורם, שתראו תמונה בשחור לבן ותתחילו לחשוד שהצריבה שלכם היא לא בסדר. אחרי שמחטטים ב-MANUAL מגלים כיצד לסדר את זה.

עוד חיסרון שגיליתי במכשיר הזה הוא: הרצת הסרט (DIVX) קדימה/אחורה מתבצעת על מהירות אחת בלבד וגם גורמת להעלמות הכתוביות באופן מפתיע ואין דרך להחזיר את זה. הפיתרון הוא: טיפ שקיבלתי מ-  sunny_jim, ללחוץ קודם על PAUSE ורק אחרי זה על  FAST-FORWARD או להפך ואז PLAY. בצורה הזאת הכתוביות לא הולכות לאיבוד.

לסיכום: אם אתם על סף קנית נגן DIVX בסיסי, זהו המכשיר! קצת יקר לעומת מכשירים אחרים, אבל הוא נותן תמורה כמעט מלאה לכסף שלכם.

תתחדשו ותיהנו!
rnrn


rnrn


7:00
  /  
28.09.2005
  
סקירה זו נכתבה ע"י Vick.

1