למה בזק מעלה את רוחב הפס פתאום ?

לא, זה לא מה שחשבתם.rn אמנם אני לא יכול לאשר את זה, אבל אלה פני הדברים גם בבריטניה, שם חבילת ...


זה הסיפור :

בריטניה : BSkyB תהפוך לשירות לוויני + ופס רחב משולב.

לאחר חרושת של שמועות בחודשים האחרונים אישרו גורמים רישמיים בחבילת בלווין הבריטית, תוכניות להפוך את החבילה לשירות משולב, הכולל אספקת תכנים הן באמצעות לווין באמצעות אינטרנט בפס רחב.שירות האינטרנט יציל למעשה את החבילה בתחום החם ביותר כיום , תחום בו היא תיהיה חלשה בלעדיו והוא אספקת תכנים על פי דרישה ( VOD ) , תחום בו חבילות לווין אינן מסוגלות להתחרות כיום מול חברות הכבלים המחזיקות ברוחב פס גדול בהרבה לעומת אלה בלויין.בסקיי גם מתכוננים לאספקת תכנים באמצעות מכשירים סלולריים.

מנתחי כלכלה טוענים, שחבילת הלווין ,שראתה פריחה מרשימה בשנים האחרונות מתחילים להרגיש לחצים ממספר כוונים : החבילה הספרתית קרקעית Freeview ושיתוף הפעולה החדש בין ITV ו BBC שיציע בקרוב חבילה לווינית מושלמת ללא תשלום ( חבילת Freesat ) .בהיבט ישראלי : החיסרון של חבילת הלווין הישראלית, יס, דומה בדיוק לזה של סקיי הבריטית.

שתיהן סובלות וימשיכו לסבול , מסיבות של טכנולוגיה, מבעיות של רוחב פס לוויני ומהעובדה שהשירות אינו דו כיווני אמיתי -בשתיהן הלקוח מעביר את הדרישות שלו מהשירות באמצעות קו טלפון.

גם יס תצטרך למצוא פתרון – סביר להניח בתיאום ובשיתוף פעולה עם ה"אמא" השתלטנית שלו בזק -על מנת להפעיל שירות של וידאו לפי דרישה באמצעות הפס הרחב. זו כנראה הסיבה שבזק מגדילה בימים אלה את רוחב הפס ומתחילה להציע ללקוחותיה שירות גלישה של חמישה מגה במקום השירות המהיר הקודם שעמד על שני מגה בלבד.המכשול העיקרי של יס ושל בזק הוא הממונה על ההגבלים העסקיים, שלא ימהר, אם בגלל, לתת לשתי אלה ( ובעצם , לבזק ) להציע שירות כזה ( במסווה של יס ) באמצעות האינטרנט.הפרשנות היא שלי ואין לה ( וגם לא יהיה לה ) אישור מבזק. אבל זה רק עניין של זמן – נחיה ונראה….הידיעה פורסמה היום באתר הלווינים הישראלי www.satil.com.7:00
  /  
19.09.2005
  
ידיעה זו הובאה ע"י עלי שביט (tamnun).

1