התחדשתי במערכת ק"ב חדשה – ז ה י ר ו ת – מ מ כ ר !!!

שרשור זה מספר למעשה את האבולוציה של מערכת השמע שלי בבית. אז קודם כל אני רוצה להודות לכל חברי האתר, ...


את מי זה מעניין , בכלל ? – אז אם אתה בתחילת דרכך, ומחפש שדרוג מערכת בתקציב דומה יכול להיות שהדברים שמוזכרים כאן יהיו רלוונטים גם אליך…. כמו שתוכל ללמוד מהרבה מיקרים ותגובות של אחרים בכל הפורום…. הדברים הם בגדר המלצות ודעות אישיות וכתובים מנקודת ראות אישית שלי… אז אם זה יכול לעניין .. ? שכל אחד יחליט לעצמו…..

rnפה זה התחיל..

rnתקציב מתוכנן – 5000 ₪
rnתקציב בפועל – 7000 ₪

rnדרישות קדם שמבחינתי שלא רציתי לכופף – 1) רציתי לקנות ציוד חדש. כלומר לא יד שנייה. וזה מהסיבה הפשוטה.. שלא הכרתי היטב את העולם הזה ברמת מותגים ויצרנים, ולכן העדפתי ללכת על חדש (אחריות וכל זה) ולישון "בראש שקט". לפחות פארנואידים בינינו , יש סיכוי שבתקציב נתון יגיעו לתוצאות טובות יותר אם ילכו על ציוד יד-שנייה.
rn2) יעד המערכת היה לקולנוע ביתי (לא רק ! גם למוסיקה) , והייתי סגור לרכוש סט של 5 רמקולים. פה יכול להיות שהייתי פזיז. כלומר , אולי היה מקום לשקול להשקיע ב-2 קדמיים טובים יותר (ובנתיים להשתמש כסראונד בישנים של המיני), אבל גם פה הדעות חלוקות. אבל איך אומרים לא בוכים על רמקול שנשפך….

rnבהתחלה, המוח הישר אמר לי לחלק את הסכום המוקצב , חצי-מגבר, חצי-רמקולים, עד שבאחד מחיפושי הגוגל שעשיתי נפלתי על האתר , שלא הכרתי לפני, כמובן. (בהחלט אני יכול לחלק את חיי ל-2 , לפני שהכרתי את האתר ואחרי… מאוד שמח )
rnמהר מאוד התברר לי שהחלוקה לא תהייה "נכונה". כלומר, אם המטרה היא "לסחוט" את המרב בתקציב הנתון, עדיף להשקיע יותר על הרמקולים.

rnמוצרי המדבקה מבולבל – שלב ראשון, באמת נחשפתי למותגים, שזכו כאן לכינוי "מוצרי מדבקה". ומאותן סיבות, שמוזכרות בערך כל הודעה שנייה, הוחלט להתעלם מהם לחלוטין…. צודק ?? בתקציב שהיה לי (שהוא דיי Entry Level נכתב ע"י מרטין בעבר) … נראה לי שכן !

rnהשלב הבא היה, סריקה של הפורומים, שהיתה פסיבית לגמרי.. אבל תרמה המון ידע ! והידע , שמשיגים מדפדוף בשירשורים השונים, עולה בצורה אקספונציאלית. אז.. אל תחסוך בזה.. זה יכול לחסוך לך הרבה זמן וכסף בהמשך הדרך… מגניב!

rnועכשיו לתכלס, אני לבסוף, אחרי ששמעתי את המערכת בשילוב, הלכתי על הרסיבר RXV-450 של ימאהה. ורמקולים סדרת הדיימנוד 9.5 של וורפידל (5 יח').
rnהמחירים – 1700 על הרסיבר . ו 3200 על הרמקולים (סט של 5 יח').
rnעומד בתקציב ?? – בטח … סה"כ 4900 ₪ .. יאללה להעמיס .. ולחבר.. !
rnופה התחילו ה"סרטים" .. מה זה ? זה נשמע הרבה פחות טוב מבחנות (למרות שהייתי מוכן לזה נפשית-גם משהו שקיבלתי בפורום כאן)… אבל עדיין לא מרוצה מהשמע הכללי.. מה לעשות ?? …. http://www.hometheater.co.il !!! ופה הבנתי שלוקח זמן, עד שמגיעים לצורה האופטימלית של השמע במערכת…. כיוון הפרמטרים השונים ברסיבר , מיקום נכון של הרמקולים , חיבור נכון של הרמקולים (לאחר בדיקה גיליתי שרמקול קדמי אחד מחובר הפוך לבד ),כבלים, סוג המדיה המושמעת ועוד מיני רבים… אז גם סבלנות חשובה !! ואכן , אחרי הרבה ניסויים ו"מחקר" בנושא.. הגעתי כמעט לקצה המנהרה ….

rnמה לעזאזל,אני מחבר לרסיבר, ואיך ? חלק נכבד מאיכות השמע שיפיקו הרסיבר והרמקולים, היא מין הסתם, תהיה תלויה במה "שתתן" להם. כלומר, אם תנגן איזה דיסק צרוב, באיכות של 128Kbs , אל תצפה מהמערכת שתעשה ניסים ( להוסיף DATA עוד שום מכשיר לא יודע לעשות) ותפיק צלילים שישאירו טעם טוב……
rnאז אם אתה מחבר DVD ,למשל, פנק אותו עם איזה כבל אופטי .. הוא יחזיר לך בהתאם.
rnאצלי רב המדיה מגיעה מה-PC … שחובר לרסיבר בצורה אנלוגית (מעביר סטריאו בלבד)…. קיבינימט רשע או כועס מאוד !!..שאני מנגן סרט שקודד ב-AC3 (סראונד) , אני מקבל סאונד דליל ודלוח… גם כל המצבים ברסיבר (PLII, NEO6 ושות') .. היו כמו כוסות רוח למת…. מה לעשות .. ?? שוב.. Hometheater.co.il ! מהר מאוד קיבלתי את הפתרון … כרטיס קול נורמלי שיזין את הרסיבר במידע סיפרתי רווי ויטמינים (יעביר סראונד). אז הלכתי על כרטיס של Creative , שכולל יציאת SPDIF (קואקס) .
rnמחיר רכישה 295 ₪ (הדגם אגב, ‏ CREATIVE Audigy 2 Value‎).
rnחיש מהר, הכרטיס הורכב,חובר לרסיבר דיגיטלית(ע"י קואקס) הוגדר (שוב בעזרתם האדיבה של חברי האתר) והתוצאות : אין מילים !! ה- 295 שקל הכי יעילים שהוצאתי אי פעם !! מאוד שמח איזה תענוג.. אותו סרט AC3 נשמע עכשיו טוב מתמיד. הרסיבר מזהה את המידע ומניף דגלים, כאילו אין מחר פרח עבורך , DolbyDigital, DTS …. (פה כבר התחילה השתוללות של הורדת חומר שהוקלט ב-DTS וכד' .. איזה באלגן …)

rn"ויטמין" מעניין שהרסיבר "טען" ,שהוא מקבל, היה ויטמין ה- LFE . זה ערוץ סאונד(ייחודי לסרטים או מוסיקה שהוקלטה במיוחד) שאחראי על אפקטים בתדרים הנמוכים (הבאסים – פיצוצים בסרטים וכל אלה). טוב ! מה רע..? הכל סאבבה ! זהו שבידיוק לא ….. סאב ? בה(במערכת) ? .. זה מה שחסר !!!. בביקור אצל חבר צפיתי בסרט ,עם מערכת בנתונים דומים, רק שהפעם הייתה מחוברת לרסיבר קובייה אימתנית…. הסאב-וופר. ופה היה ההבדל .. האפקטים בסרט נשמעו עמוקים יותר ויכולת להרגיש את הפיצוצים עמוק בבטן. פה נפלה ההחלטה .. שסאב זה לא שאלה של אם ? אלא שאלה של איזה ? .. איזה ? מה הבעיה …. Hometheater.co.il!!!!

rnהסאב שלבסוף רכשתי היה ה-PowerCube 12A של וורפידל , שהשתלב לי יפה (מכל המובנים) עם החמישייה הקיימת.
rnמחיר רכישה 1590 ₪ +כבל 6 מ' מתנה.

rnהסאב חובר, כוון (עדיין בניסיונות להגיע לאופטימיזציה) אבל הסאונד… אח.. איי , איזה הבדל בשמע מהיום שחזרתי מהחנות וחיברתי אותה בפעם הראשונה…. פשוט ת ע נ ו ג .

rnסוף סוף, הגעתי לקצה המנהרה, ושם היה חדר ,שממנו יוצאת עוד מנהרה שכנראה מובילה לחדר נוסף וממנו עוד מנהרה …. מה לעשות !? זה כנראה עולם אין סופי (כבלים ב- 50K למטר, מסביר אולי מה אני מתכוון..).
rnאבל החדר אליו הגעתי בהחלט מספק אותי (לפחות בשלב זה, אני יהיה זהיר).
rnהשלב הבא … יהיה כנראה עולם הוידיאו …

rnלסיכום , ההשקעה הכוללת קצת חרגה מהמתוכננת, והסתכמה ב – 6900 ₪ בערך (כולל כבלים) אבל התוצאה הייתה מעל המצופה.. ואני פשוט נהנה מכל רגע ………

rnאז אם אתה בתחילת דרכך, ברוך הבא לעולם הזה.. ובהצלחה…

rnז ה י ר ו ת מ מ כ ר ! ! !

rnrn


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
15.09.2005
  
מאמר זה נכתב ע"י syntaxix3.

1