בכורה עולמית – Philips RC 9800i – פרק ב'

פרק ב' בסקירה של השלט Philips RC9800i - לימוד קודים בשלט והקונפיגורציה שלו.rn


ניתן ללמוד מכשירים בשלוש דרכים:

1. שיטת: Learn & Match
בשיטה זו, השלט מבקש ממך ללחוץ על כפתורים מסויימים בשלט. לאחר מספר לחיצות, מזהה השלט את הקוד של השלט אותו אנו מנסים ללמוד ואז ניתן לבדוק אם הוא צדק או לא.


2. שיטת AutoScan
בשיטה זו, סורק השלט את הקודים שלו ומבקש מהמשתמש ללחוץ על כפתור כאשר משהו מתרחש (למשל, המסך נדלק).

3. שיטת Select & Try
בסופו של תהליך תמיד מגיעים לשלב הזה שבו ניתן לבדוק שכל אחד מהקודים נכנס כראוי. ניתן לבדוק את כל הקודים וללמוד מחדש את אלה שלא נקלטו או שאינם נכונים:

המכשיר שקיבלתי כלל אך ורק את הקודים של המכשירים האמריקאים (זה היה גירסא אמריקאית של השלט) ולכן היה קושי בעיקר עם הממיר של יס. ברור שעם קודים ארופאים שיטה זו (והקודמת) ישמשו את מרבית הרוכשים של שלט. מפתיע היה לגלות שבעצם כל שאר המכשירים שלי (מנגני DVD, רסיבר, פלאזמה וכו') כולם היו כבר בבסיס הנתונים של הקודים פרט לקוד פה ושם שהיה צריך להכניס ידנית דרך Select & Try.

לאחר הוספת הקודים למכשיר, השלט שואל אותנו מספר שאלות מפתח, ובוחן את המכשיר. במסך שלי, למשל, הוא מדד את הזמן שלוקח למסך להידלק ולהיכבות, בממיר הוא שאל אותי אם להשאיר אותו דלוק או לכבות אותו לעיתים וכן איך בדיוק בוחרים בערוץ (עם כמה אפסים לפני המספר עצמו).

תכנון פעילויותבשלב הזה השלט כבר מספיק "מבין" את המכשיר שעומד לפניו ומסוגל לתפעל אותו כראוי.
לאחר שסיימנו להוסיף את כל המכשירים שקיימים בחדר מסויים, צריך לבנות "פעילויות". פעילות היא סוג של פעולה שאנחנו עושים עם המערכת שלנו. כלומר, צפיה בטלויזיה, צפיה בסרט DVD, שמיעת מוזיקה וכו'.


השלט שואל אותנו אילו מכשירים לוקחים חלק בפעילות:

לאחר מכן, הוא שואל שאלות רלוונטיות, כגון איזה מכשיר שולט בעוצמת הקול, או באיזה ערוץ בטלויזיה (או איזו כניסה) ה-DVD מחובר.

זה אולי נשמע טיפה מסובך, אבל זה די פשוט לקנפג.


rnבסוף השלב הזה, השלט מוכן לפעולה יומיומית.


קינפוג השלט (והרשת האלחוטית)


לפני שימוש רציף, רצוי לקנפג את השלט בכדי שיוכל להשתמש ברשת האלחוטית הביתית (במידה וזו קיימת). לשימוש ברשת שכזו יתרונות רבים, עליהם נעבור בהמשך, פרמטרים נוספים כוללים את פורמט השעה, חוזק הצפצוף של השלט ועוד.

כמובן שהפרמטרים של הרשת הם המסובכים ביותר (באופן יחסי), אך השלט תפס את כל הפרטים באופן אוטומטי. כל מי שיש לו רשת אלחוטית אינו צפוי לקשיים מיוחדים במילוי הפרמטרים עבור השלב הזה.


כאמור, החיבור לרשת היה ללא בעיה והשלט כבר הצליח להוריד את השעה המעודכנת מהאינטרנט (חשוב בשביל שלב מאוחר יותר…). את איכות הקליטה מהרשת ניתן לראות במדד קטנטן בקצה הימני העליון של המסך. כאשר הקליטה אופטימלית, הוא בצבע ירוק, וככל שיורדים מספר הפסים – הצבע הופך יותר אדמדם (תחילה כתום ואז אדום).


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
16.08.2005
  
מאמר זה נכתב על ידי עפר לאור

1