שלטי לוגיטק מסדרת הרמוני – Logitech Harmony

מזה מספר שנים שכב בארון שלט אוניברסלי של חברת פיליפס מסדרת פרונטו ,TSU2000הדגם העדכני כיום הוא דגם TSU7000 שעלותו כ- ...

7:00
  /  
03.08.2005
  
מאמר זה נכתב ע"י ערן כרמון (carmonle)


לימוד שלט הפרונטו את מקשי השלטים שברשותך הוא תהליך קל ופשוט למדי אולם לפני שעושים זאת צריך לעצב את השלטים או פעולת שנבצע בשלט באמצעות בנית מקשים/כפתורי הפעלה, ופעולה זו דורשת השקעה, תלוי ברמת העיצוב המבוצעת. רק לאחר שעיצבנו את הכפתורים אנו צרכים ללמד אותם את הפעולה מהשלטים המקוריים שברשותנו. משפחתי לא אהבה בשלט הפרונטו את גודלו של השלט, צורת הפעלתו בסגנון פאלם, חוסר במקשים ושעות העבודה הרבות הנדרשות לעיצובו.

האתר המוביל כיום בתחום השלטים הינו RemoteCentral.com ובזמן גלישתי באתר התודעתי למשפחת השלטים של חברת לוגיטק מסדרת הרמוני. שני דברים מצאו חן בעיני בעת שקראתי מידע על שלטים אלו, מחירם וכן פשטות הפעלתם. ברור היה לי ששלטים אלו מאפשרים פחות חופש פעולה מאשר הפרונטו (עיצוב מסך לעומת מבנה קבוע של שלט), אולם כאמור אני חיפשתי פשטות בהפעלה ובתכנות ומצאתי אותם בשלטים מסדרת הרמוני.

רכשתי בארה"ב שני שלטים, הראשון, דגם 676 (סדרת 600) שנרכש באמזון בכ $115 כולל משלוח פנימי בארה"ב, וכן אני אמור לקבל החזר כספי של כ-20$ בגין מבצע על שלט זה. שלט זה פועל על 4 סוללות AAA והינו מועדף על רבים בשל מבנה המקשים שלו .לכל השלטים מסדרת 600 מסך LCD קטן (שחור לבן), במסך זה ניתן לראות פקודות/פעולות למקשים שלא הוגדרו במקשי השלט עצמו, אנו לוחצים על המקש שלצד תאור הפעולה/פקודה לשם ביצועה.

rn

להלן קישור בו ניתן את כל דגמי ההרמוני ומבנה המקשים שלהם:

http://www.lewishq.com/images/harmony_6XX_comparison.jpg

להלן קישור לאתר לוגיטק בו ניתן לראות השוואה מבחינת תכונות בין דגמי ההרמוני השונים: Comparison Chart

הניהול של השלט ותכנותו נעשה בחשבון שנפתח באתר חברת לוגיטק, שם מוחזק מאגר מידע לגבי רכיבי מערכת של יצרנים שונים.

בשלב ראשון התחלתי באפיונו והגדרתו של שלט ההרמוני דגם .676.מאחר וחברת לוגיטק מאפשרת ביצוע דמו לגבי השלטים שכולל גם רישום, ידעתי עוד לפני הרכישה שכל רכיבי המערכת שלי מוכרים ,והם אף הוגדרו בחשבון אותו פתחתי בשלב הדמו. נכנסתי כאמור לחשבון שנפתח בשלב הדמו ובצעתי רישום של השלט והתקנת התוכנות הנדרשות מאתר לוגיטק למחשב בבית. את התוכנה התקנתי מאתר לוגיטק ולא מה-CD המצורף לשלט, מאחר וחברת לוגיטק משדרגת את התוכנה מעת לעת, ורציתי להתקין את הגירסא האחרונה .ההתקנה לקחה כחצי שעה והתארכה מעט שכן לא הקפדתי בקריאת ההוראות לביצוע.

ממשק הניהול באתר חברת לוגיטק:

בעת כניסה לדף הבית האישי של החשבון שפתחתי באתר לוגיטק אנו מקבלים בצד השמאלי של הדף שנפתח, את רשימת רכיבי המערכת שהגדרנו שיש ברשותינו. בצד הימני של הדף מופיעות הפעולות (Activities) שהגדרנו לביצוע. להלן קישור לביצוע רישום ודמו באתר לוגיטק: Logitech Products > Harmony® Remote Controls > Harmony Remote Products

השלט פועל כאמור לפי פעולות/ Activitiesכגון :צפיה בטלויזיה ,שמיעת מוזיקה, צפייה בסרט וכד'.לכל פעולה מגדירים את רכיבי המערכת שמשתתפים בפעולה ,ואת מצב ההגדרות בהם על הרכיבים להיות, לדוגמא: לצורך צפייה בסרט על הרסיבר להיות במצב DVD, לצורך שמיעת רדיו על הרסיבר להיות במצב Tuner, לצורך שמיעת קול במצב צפייה בטלויזיה אנו משתמשים במערכת ולא ברמקולים המובנים בטלוויזיה או במסך הפלסמה.

לאחר שכל רכיבי המערכת מוגדרים מתבצעת פעולה של הטענת השלט בהגדרות שבצענו מאתר לוגיטק. השלט מחובר למחשב באמצעות כבל USB שמסופק עם השלט. במידה ויש בעיות שאין יכולת להתגבר עליהן באופן עצמי ניתן לפנות בדוא"ל או טלפונית לתמיכת לוגיטק והיא ניתנת ביעילות על ידי מוקדנים של החברה .אני הסתייעתי בתמיכה של המוקד בארה"ב אולם יש גם מוקדים באירופה.

בהפעלת פעולה כגון צפייה בטלוויזיה השלט מפעיל פעולות השייכות ל-3 מכשירים, ממיר, רסיבר ומסך. לא בהכרח כל המקשים להם אנו זקוקים הוגדרו ולכן ניתן לבצע שינויים ותוספות. כאשר חסר מקש להפעלה בActivity אנו נכנסים לחשבון שלנו לדף הבית, בוחרים את הפעילות בה אנו רוצים לבצע שינוי, בוחרים אופציית שינו מקשים, מגדירים באיזה רכיב מערכת אנו רוצים לבצע את השינוי, ומבצעים אותו. ניתן לשנות כך שהמקש יופיע או במסך ה-LCD או שהמקש ישויך לאחד המקשים של השלט. בסוף הפעולה אנו צרכים לחזור ולהטעין את ההגדרות החדשות לשלט. ניתן גם להשתמש בשלט על בסיס רכיב מערכת (לדוגמא: רסיבר,DVD וכד') ולהגדיר מקשים חסרים, אך זו לא הדרך היעילה לשימוש בשלט. כאשר אנו עוברים מפעילות אחת לשנייה, השלט מכבה רק את המכשירים שאינם משתתפים בפעילות החדשה שנבחרה ומשאיר את האחרים דלוקים.

לאחר הגדרת השלט דגם 676 וכונונים מיוחדים לצרכים שלי ביקשתי מהחברה לפתוח לי חשבון משתמש נוסף עם ההגדרות הקימות בחשבון השלט דגם 676. בחשבון שנפתח תחת שם משתמש אחר הגדרתי את השלט דגם 880 שהינו בעל מסך צבעוני, כולל מטען וסוללת ליתיום נטענת כדוגמת אלו המשמשות טלפונים סלולאריים .לאחר ביצוע תקשורת עם שלט ההרמוני דגם 880 בוצעה המרה בחשבון של כל רכיבי המערכת כך שיתאימו לשלט החדש .אני עדיין נדרש לבצע בשלט זה כיוון סופי לצרכים שלי כפי שבצעתי בשלט דגם 676.

שלט ההרמוני דגם 880 הינו דגם חדש העולה כיום בארה"ב כ .$249.-השלט טרם הופץ בכמויות לכל חנויות האינטרנט השונות, אולם מחירו צפוי לרדת לאזור ה $180 עם שליחת כמויות רבות יותר לשוק והגברת התחרות. (הדגם האירופאי הוא מס' 885). rn


rn rnלאחר מספר ימי שימוש בשלט, שני השלטים פועלים כנדרש ושולטים בכל רכיבי המערכת שלי (המערכת שלי מורכבת ממסך פלזמה של נק דגםXR3, רסיבר אונקיו 702E, DVD פיוניר 470, DVR פיוניר 520H, ממיר ייס שחור וזהוב) .לפרטים נוספים מומלץ להיכנס לפורום שלטי הרמוני באתר RemoteCentral:

http://www.remotecentral.com/cgi-bin/mboard/rc-harmony/list.cgi

סיכום

כבר לאחר ימים מועטים של שימוש השלטים המקוריים הושמו בצד ובני המשפחה משתמשים בשלטי ההרמוני החדשים. יש הבדל בין מקשי השלט בדגם 676 לדגם 880 וקשה לי לומר עדיין את מי אני מעדיף. ברור לי שהשלטים נקלטו בהצלחה אצל בני המשפחה, ואצלי קיבלו המלצה חמה עקב תהליך ההגדרה שהינו פשוט, מהיר יחסית ונתמך טלפונית בצורה מעולה.
7:00
  /  
03.08.2005
  
מאמר זה נכתב ע"י ערן כרמון (carmonle)

1