ביקורו של עפר בפיליפס – הולנד – חלק 7 -אחרון.

חלק מס' 7 של סדרת הכתבות המסקרת את ביקורו של עפר במרכז הפיתוח של פיליפס בהולנד.rn


לאחר ארוחת צהרים טובה על רקע האגם, המשכנו בסיור.rn


rn

פיליפס נכנסים חזק לתחום ה-BD, BLUE RAY DISKS. כאן הם הדגימו דגם ראשוני של צורב שמסוגל לצרוב CD-R/RW, וגם DVD-R/RW +R/RW, וכמובן BD-R ו-BD-RE.rn


התכנון הוא להוציא את זה בתחילת 2006… אגב, הדגמות רבות במתחם היו עם נגנים של BD שכללו תכנים ב-1080i.rn


בהמשך נחשף הדור הבא של מסכי LCD.rn


משמאל הודגם מסך LCD מהדור הקיים ומימין את המודל החדש. החידושים הם:

1. רזולוציה 1920x 1080p.

2. שחורים עמוקים יותר, על ידי שימוש בתאורה אחורית דינמית.

הפאנל עצמו כולל יחס קונטרסט של 600:1, אולם השימוש בתיאורה אחורית חכמה מביא את היחס האפקטיבי (לדברי פיליפס) ל-5000:1 . לדעתי מדובר בשיפור משמעותי ביותר לאיכות התמונה, אם כי היחס דומה יותר ל-2000:1 (שזה הישג עצום ל-LCD.

3. למרות השיתוף עם LG בתחום זה, פיליפס בחרה פאנל של שארפ למודלים החדשים.

4. AMBILIGHT בגירסא 2 מאפשר לכל צד של המסך לקבל תאורה אחורית שונה – כך שמתקבל אפקט יפה מאוד. בהמשך, פיליפס תשחרר מנורות ותיאורות ביתיות אחרות שיאפשרו לבעלי מסכים אלה לשנות את כל תאורת הרקע בחדר לפי מה שמוצג בתוכנית.

5. עיבוד תמונה של pixel plus 2 HD. העיבוד כולל ניקוי של MPEG BLOCKS, טיפול יסודי יותר בסקיילינג ו-DEINTERLACING, טיפול נכון בתכני HD, וטיפול טוב בנושא ה-JUDDER. בסה"כ מדובר בחבילה מוצלחת מאוד של אלגוריתמי עיבוד תמונה שלראשונה זמינים ללקוחות בשוק ה-CONSUMER הרחב (בניגוד לעבר, שבו היה מדובר בשוק מצומצם של משוגעים לנושא).

6. המודלים בעלי תכונות אלה ישוחררו בגירסאות 32", 37" ו-42".

7. המחיר של המסכים החדשים יהיו משמעותית נמוכים מהעבר.

המודל הקודם עלה כ-5000 יורו, כאשר המודלים החדשים יתחילו ב- 3500 יורו.rn


נושא נוסף שפיליפס הציגה היה APTURA, טכנולוגיה חדשה למניעת מריחת התמונה ב-LCD. הטכנולוגיה (שנקראית גם CLEAR LCD) עדיין לא הגיעה למסכים במודלים של 2006, אולם בדור הבא כבר יהיה את זה. הרעיון הוא להגביר את התאורה האחורית ב-300%, אולם במקום אור שדלוק קבוע, האור האחורי דלוק רק 30% מהזמן. בשאר הזמן, המסך מעדכן את התמונה. מכיוון שיש אור רק כאשר התמונה יציבה, בעצם ניתן לעשות שימוש במסכים בעלי זמן תגובה גדול יחסית ללא מריחה כלשהי. ההדגמה היתה על מסכים בעלי זמן תגובה של 16 מילי-שניות. המסך עם התאורה החכמה לא נמרח כלל – התמונה היתה מושלמת ללא תחושה של FLICKER בגלל התדר הגבוה של העדכון ולמרות זמן התגובה הארוך. המסך מצד שמאל נמרח בתנועות של המצלמה ואיכות התמונה נפגעה כתוצאה מכך. אין ספק ש-2006 תהיה שנת הפריצה של מסכי LCD.rn


לבסוף, קיבלנו הדגמות אישיות של מכונות גילוח חדשות של פיליפס, וכן של מברשת השניים החשמלית החדשה.rnמאמר זה נכתב על ידי עפר לאור ונערך ע"י מרטין סבג.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
23.07.2005
  
מרטין סבג

1