ביקורו של עפר בפיליפס – הולנד – חלק 3.

חלק מס' 3 של סדרת הכתבות המסקרת את ביקורו של עפר במרכז הפיתוח של פיליפס בהולנד.


בהמשך הודגמה טכנולוגיה מעניינת שמיועדת לשימוש במסכים דקים וברכבים. טכנולוגית סאב וופר בשם BARRY BASS. בארי אינו שם הממציא, אלא כינוי ביוונית לדברים נמוכים (כמו בריטון). הרעיון הוא להשתמש בתכונת תדר רזוננס של הרמקול ע"מ ליצור באס בתדר קבוע (60hz) במקום הטווח הנמוך (עד 100hz). השימוש בתדר אחד גורם להספקים להיות נמוכים לפחות עשירית מזו של סאב רגיל, להוריד משמעותית את המשקל ואת הגודל של הסאב. דגמים שונים מיועדים לשמש כמעמד למסך דק, כפאנל בקיר, או כסאב לרכב.


הדגמים השונים נשמעו לא רע. זה לא מיועד, כמובן, לאודיופילים, אשר ירגישו את ההבדל מיד. אולם, מרבית הקהל, שאינו מבין גדול בתדרים נמוכים, התפעל מאוד מהאפקט של סאב פיצפון אשר פיצץ את החדר עם הספק של כעשרים וואט בלבד…

בחדר הבא קיבלנו הדגמה של טכנולוגיה מעניינת.החדר היה מערכת 5.1 המורכבת מסדרה 800 של B&W, רמקולים מצויינים לכל הדעות.

האפקטים ב-5.1 היו מושלמים ( גם במוזיקה וגם באפקטים). מסתבר שפיליפס מכניסה סטנדרט חדש לתקני MPEG אשר תאפשר הכנסת צלילים בכמה ערוצים מקבילים תוך דחיסה יעילה. עד כה, לדבריהם, MPEG כלל תקנים מונו וסטריאו בלבד. התוספת היא על ידי ערוץ נוסף אשר ניתן להסתיר בתוך האודיו עצמו (זה תופס בין 3% ל-6% מרוחב הפס) בכדי לאפשר למי שיכול לפענח זאת להוציא בחזרה 5.1 ערוצים. הכיוון שלהם הוא שידור של תכנים 5.1 דרך DAB (רדיו דיגיטלי).

rnrn


rnrn

rnאת הערב סיימנו בנסיעה ל-OPEN AIR MUSEUM באינדהובן, שם קיבלנו ארוחת מלכים והופעה חיה של להקה אירית מדהימה:rn


rnrn7:00
  /  
18.07.2005
  
מאמר זה נכתב על ידי עפר לאור ונערך ע"י מרטין סבג. rn

1