השוואה בין DVD-AUDIO ל CD של פט מט'יני

בכדי לבדוק את הפורמט ה"כבר לא כל כך חדש" DVD-AUDIO ולחוש ביתרונותיו, אם יש כאלה, החלטתי לנסות ראש בראש CD ...

7:00
  /  
01.07.2005
  
המאמר נכתב על ידי taotao7

בדיסק יש תשעה קטעים אינסטרומנטלים של PAT MATHENY GROUP ובעת ההשוואה התמקדתי בעיקר בקטעים מספר שלוש ושבע – בלי סיבה מיוחדת אלא רק מפני שמוכר בחנות דיסקים סיפר לי פעם שמבחינה סטטיסטית השירים הכי טובים נמצאים בקטעים מספר 3, 7 ו11. אין לי מושג אם הוא צודק, אבל בכדי לא להתפזר יותר מדי בבדיקה, התמקדתי בקטעים אלא בלבד.

את המבחן חילקתי לשנים:
1. השוואה בין CD סטריאו לבין DVD-AUDIO במצב סטריאו

2. השוואה בין CD סטריאו לבין DVD-AUDIO במצב רב-ערוצי.

ולהלן התוצאות שנשמעו באוזניי:

1. בהשוואה בין הCD לבין הDVD-A במצב סטריאו, המצב נשמע דיי שווה עם כי ניכר כי בDVD-A ישנו מעט יותר אוויר בין הכלים. ההבדל ביניהם היה קטן ונראה שההשפעה של הרזלוציה של הדיסק ל 88.2 KHZ על 24-BITבהשוואה לדיסק רגיל 44.1KHZ על 16-BIT לא שיפרה בהרבה את הסאונד מעבר לדקויות קטנות- שמיעות אך עדין לא מהממות שמפילות מהכיסא.
אולי ההבדל הקטן נובע מכך שכבר ההקלטה המקורית היא היא איכותית בפני עצמה… בכל אופן הבדל אחד שכן היה ברור הוא שבמצב DVD-A הסאונד היה חזק יותר מאשר בCD וכאשר העברתי ממצב למצב צריך היה להנמיך מעט בכדי להשוות בין שניהם.

2. בהשוואה בין הCD לבין הDVD-A במצב רב ערוצי, המצב היה שונה לגמרי. המוזיקה עטפה אותי מכל מקום ואני מודה שעברה לי צמרמורת כאשר הגיטרה של מת'יני טיילה בין הרמקולים. עצם ההשוואה אולי לא הוגנת. העיבוד הרב ערוצי שניתן לדיסק של מת'יני החייה אותו והעלה אותו בדרגה. במערכת הנכונה הדיסק הזה פשוט נפלא ונכון שהCD המקורי נשמע טוב בפני עצמו, אני אישית מעדיף אותו כעת בגירסה הרב ערוצית שעוטפת אותך מכל הכיוונים.

ביקורת קטנה ניתן להגיד על הDVD-A שחסרה לו מעט תלת מימדיות ועומק שציפיתי שאחוש בסאונד רב ערוצי. אני מדבר על אותו עומק ובמה ששמעתי בעבר באותו הדיסק (במערכות טובות ויקרות יותר מהמערכת שאיתה ערכתי את ההשוואה).

אז מה יצא לנו מכל זה?

א. קודם כל המלצה על הדיסק : MATHENY GROUP-IMAGINARY DAY

ב. גרסת הDVD-A מנצחת בזכות השכבה הרב ערוצית אך אם אתה משתמש בסטריאו, ההפרש במחיר בין שניהם לא שווה את ההפרש בסאונד – 69 ש"ח כCD מול 129 ש"ח כDVD-A.

מקווה שתהנו מהדיסק בין הוא בDVD-A ובין אם הוא בCD.


7:00
  /  
1.7.2005
  
המאמר נכתב על ידי taotao7

1