פיליפס מכריזה על תוכניותיה לתקופה הקרובה!

פיליפס הכריזה על תוכניותיה בתקופה הקרובה.


פיליפס נכנסת לתחום הטלויזות עם הקרנה אחורית בטכנולוגית DLP. הטלויזיות החדשות ישווקו בארה"ב תחת השם "MAGNAVOX" אשר שייך לפיליפס. המסכים ישווקו במקביל למסכי LCD ופלאזמה חדשים בטכנולוגית AMBILIGHT 2 אשר משתמשת בתאורה אחורית בכדי לתת תחושה מרחבית יותר (תאורה לראיה הפריפריאלית) וכן לצמצם את האישונים בכדי לתת יחס קונטרסט גבוה יותר לתמונה.

לפני זמן מה הציגה פיליפס מסכים בטכנולוגית LCOS אולם מסכים אלה כנראה לא יגיעו לשוק בשל העובדה שמחירי מסכי DLP ירדו משמעותית, דבר אשר היה גורם למסכי LCOS להיות יקרים באופן לא פרופורציונאלי למצב השוק.

ככלל, פיליפס שיפצה את כל קו מוצרי המסכים שלה, ממסכי 32" דקים, ופלאזמות בכל הגדלים. המוצרים החדשים יכללו AMBILIGHT 2 אשר יתן לכל צד של המסך (שמאל וימין) תאורת רקע שונה, אשר תגרום לתמונה להפוך ליותר תלת מימדית ואמינה בשל אפקט הראיה הפריפריאלית.

למסכים החדשים יהיו כניסות ETHERNET אשר יאפשרו להעביר למסכים מידע דרך רשתות רגילות ואלחוטיות – כגון תמונות ו"תכנים אחרים". מכיוון שפיליפס עובדת קשה על נושא ה-STREAMING, יש יסוד להאמין שהחברה תספק מערכות שיכולות להעביר סרטים ותכנים אחרים דרך רשתות אלחוטיות הישר למסכים.

החברה אינה מזניחה את קו מוצרי ה-CRT שלה, ומצטטת מקורות אשר מראים כי פיליפס היתה הספק השני בכמות מסכי ה-CRT שסיפקה.

החברה גם חשפה את מוצרי ה-DVD החדשים שלה, כולל מכשיר DVD שטוח עם מסך 10", ועוד מספר צעצועים חדשים.

הצורב החדש של פיליפס כולל דיסק קשיח של 80G, יכולת הצגת EPG (לא בארץ, בשל חוסר תאימות של טכנולוגית GUIDESTAR כאן), יכולת ניגון DIVX ותאימות לכל הפורמטים (DVD+-RW). הצפי הוא שהמכשיר יצא לקראת חודש אוקטובר במחיר של כ-300 דולר לצרכן. גירסא ללא דיסק קשיח צפויה לעלות עוד פחות.

מוצר מעניין נוסף שנחשף הוא מסגרת תמונה אלקטרוני שיכול לאחסן 80 תמונות ברזולוציה של 720 על 540 פיקסלים. מסגרות אלה יעלו לצרכן כ-250 דולר וניתן לחבר אותם למחשב דרך חיבור USB פשוט.

החברה הצהירה שלא תתמוך ב-SACD בארה"ב השנה, אולם תתמוך בו בשאר העולם (לא ברור מדוע).

החברה תציע אוזניות בעלי דיסק קשיח ויכולת נגינת MP3 החל מיולי השנה.

השלט החדש – PRONTO 9800i אשר צפוי להיות אחד הראשונים בסידרה ש "כל אחד יוכל לתכנת" החל להיות משווק בעלות של כ-600 דולר לצרכן. המכשיר עושה שימוש נרחב ברשת אלחוטית מסוג 802.11B, דבר שמאפשר שליטה על מחשב, ועל מערכות הSTREAMING השונות שפיליפס מתחילה להוציא. השלט אופקי (LANDSCAPE) בכדי לאפשר לאנשים לקרוא את לוח המשדרים אשר, כאמור, לא ישודר בארץ לעת עתה.

מערכות מיקרו – מכשירי HOMETHEATER IN A BOX, קטנים הכוללים מגברים, טיונר ונגן DVD, אך המערכת תסופק בסטריאו ללא תמיכה בצליל היקפי.


החברה גם חשפה את נגני המוזיקה החדשים שלה, חלקם בצורת אזניות וחלקם נגנים ניידים יותר אורתודוקסיים. המוצרים העגולים החדשים עדיין לא נקלטו בשוק הרחב (משום מה, אנשים אוהבים נגנים מלבניים) – למרות שפיליפס טוענים שהם עמידים יותר בפני נפילות. המודלים החדשים צפויים לצאת בספטמבר, כולל מודל עם 1G FLASH ומודל 4G בעל דיסק קשיח ועלויות של בין 160 דולר ל-200 דולר. חוץ מ-MP3, הנגנים גם יתמכו ב- WMA DRM ישר מהקופסא. חלק מהמודלים גם יכללו נגני FM.

ולבסוף, הדודבן שבקצפת- WIRELESS STREAMING. המכשירים החדשים עושים שימוש נרחב ברשתות 802.11G בכדי להעביר תכני אודיו מהמחשב למערכת הקולנוע הביתית. מוצר בשם WACS700 כולל 6 איזורי מוזיקה (MUSIC ZONES) שכל אחד יכול לנגן מוזיקה נפרדת במקביל.
השרת יכלול דיסק של 40G, טיונר רדיו, ונגן CD אשר גם עושה RIPPING לדיסק. חבילת המוצר הכוללת את שרת המוזיקה וקליינט אחד צפוי לעלות כ-1000 דולר, וקליינטים נוספים יעלו כ-300 דולר ליחידה.

עבור STREAMING פשוט, החברה תציע את מודל SLA-5520 אשר יכול לנגן קבצי MP3, DRM WMA וכן יוכל לנגן ערוצי רדיו MP3 או WMA הישר מהאינטרנט.


7:00
  /  
28.06.2005
  
מאמר זה נכתב על ידי עפר לאור

1