מגברי אוזניות ומה שבינהם….

rnכל "אודיופיל" ממוצע מכיר זאת . היללה של "ההנהלה" שקוראת מהמטבח או מחדר השינה להנמיך את ה"רעש" הזה .

7:00
  /  
27.06.2005
  
כתבה זו נכתבה ע"י אביעד בריד (byrdparis)


חסכתם , כיתתם רגליים לחנויות רבות , הצצתם במגזינים , שאלתם שאלות בפורומים רבים ככל שניתן ולאחר כל זה רכשתם את מערכת חלומותיכם , זאתי שתחזיק ותעלה אתכם לגן עדן כל פעם שתקשיבו למוסיקה …טוב…אולי עד לשדרוג הבא …אבל הבעיה הגדולה ביותר היא "הנהלה " זאתי שהתחתנתם איתה , זאתי שהטילה ווטו על הריצפתיים ובגללה קניתם מדפים ..אך כל זה אינו מספיק לה הווליום בחדר חייב להיות מתאים לה . ייאוש , עצבים , מנסים למצוא פתרון ..

מזמינים חברים אך ורק שהיא בגנון .

אז עצה לי חברים "אודיופילים" שכמותכם :

זוג אוזניות ומגבר נחמד יעשו את העבודה טוב ולעד .

סיקור זה עוקב אחר הדגמים השונים של מגברי אוזניות יעודים אשר אפשר לרכוש בארצנו הקטנטונת .

בסיקור החלטתי לשתף מס מגברים מדגמים שונים אשר פחות או יותר נותנים את התמורה עבור חובבי המוסיקה המושבעים ו"האודיופילים" הנלהבים .

ואלה המועמדים :

GRADO "RA-1 DC" VERS (1 – מחיר מומלץ לצרכן 1980 שח

PRO JECT "HEAD BOX"(2 – מחיר מומלץ לצרכן 1200 שח

VINCENT "KHV 111 "(3 מחיר מומלץ לצרכן 1950 שח

AQUA "HEAD"(4 – מחיר מומלץ לצרכן 1400 שח

GRACE "M 902"(5 – מחיר מומלץ לצרכן 9500 שח (זאת לא טעות )

הבדיקות נעשו בעזרת כמה וכמה אוזניות אשר מוכרות בעולם ה HIGH end .

SENNEHISER HD 600

GRADO SR -1

GRADO SR 325I

GRADO SA-1 DC

הוצאתי מקופסת הקרטון קופסא קטנה כולה מעץ מהגוני, אותו העץ שמעטר את האפרכסות של ספינת הדגל שלהם האוזניות RS1 .

מקדימה כפתור ווליום בודד בצבע כסף מט וכניסת אוזניות כמובן .

ליד הכפתור לד אדום קטן אשר מורה על זה שהמגבר פועל .

מאחורה שיא הפשטות כניסת RCA 1 מפסק דקיק של כיבוי והדלקת המכשיר וכניסת השנאי המקורי אשר מגיע עם המגבר .

הראשון שנכנס למגבר: האוזניות הפרטיות שלי HD 600 של סינהייזר .

התחושה הראשונית שעלתה היא שלמגבר אין מספיק "מיץ" כדי לתת להתנגדות של הסינהייזר (300 אום) את הכוח הדרוש להם . כפתור הווליום עלה מעלה כמעט עד הסוף כדי לתת ווליום מספק בצהרי היום . אני מניח שאולי בלילה ששקט מאד המגבר יוכל "להשתלט על הווליום קצת יותר טוב .

אך עדיין הסאונד היה עכור ולא מספק . ההחלפה לא איחרה לבוא ובמקום ה HD 600 הגיעו ה"גראדו" שהמגבר כל כך יחל להם ,לאחר חווית ההתנגדות של הקודמות ה SR1 התאימו בול ! מחוג הווליום צנח במכה אחת לחצי כדי לתת את הווליום המספק . האימג' והבמה התמקמו מיד כאילו היו חיילים והמוסיקה התחילה לזרום לאוזניים ללא כל בעיה .

האוזניות הללו הם הכתר של חברת "GRADO" ומייד ששומעים אותם מבינים למה . הם חמות, נעימות והדוקות במיד התחתון , כל הגבוהים שבו בשלום לבסיסם . החוויה היית נהדרת למרות הטעם האישי שלי שפגע קצת בחוויה מפני שהטונאליות היית חודרת מידי לטעמי בתדרים הגבוהים כמובן.

"GRADO" ידועים בסאונד חד יותר מ"הסינהייזר" . אין מה לעשות המגברון הזה יודע לעבוד ועובד טוב מאד. אך כנראה שהשידוך שמבקש הוא אוזניות מאותו הבית. יחד הם מצליחים לגרום למוסיקה להישמע טוב , דינאמית וזורמת .

"GRADO" מאופיינים בפירוט אדיר בגבוהים וסאונד יבש במקצת .

מה שלי חסר זה נפחים , ופה היה קצת חסר בלשון המעטה .

המוסיקה ששמעתי דרך צוות ה GRADO התחלק בין פיוז'ן עם רוק

(טרייבל טק סקוט הנדרסון ), ג'אז (פאט מת'יני וצ'ארלי היידן מעבר לשמי מיזורי ) ,

קלאסי סונטה לצ'לו מס 1 של באך , וקונצ'רטו לפסנתר של גריג בביצוע ארתור רובינשטיין .

צוות הgrado מוציא גיטרות באופן מדהים כיאה למכונת מידים ופירוט בגבוהים . הגיטרה החשמלית של סקוט אנדרסון מטרייבל טק פשוט פילחה את חלל האוזן שלי ונשמע כמעט כמו במציאות . גם האקוסטיות של מת'יני באלבום המעולה עם צ'ארלי היידן היית אמיתי כמעט לגמרי ..והמגבר נותן למאזין לשמוע כל צפצוף קרקוש וחרחור של הגיטרה .

את הפסנתר של רובינשטיין הם מעלים על מזבח של פירוט אבל עם חוסר של נפח מהאולם בו הוא מוקלט . שוב אותו הרעיון לא איחר לבוא גם עם הסונטה של באך לצ'לו , הפירוט היה מהמם ומפיל אך נפחו של תיבת התהודה של הצ'לו כאילו ונחצתה .

לסיכום

קופסא מפוארת המתאימה לעיצוב של האוזניות RS1

ביחד הם מהווים את הצמד המנצח למגבר זה . בהחלפות לשאר אוזניות ה "GRADO" שהשתמשתי במבחן זה המגבר נשמע טוב. אך ה RS1 עושה את העבודה עם המגבר בצורה הטובה ביותר . מי שאוהב את הפירוט האין סופי של החברה המצוינת הזאת ואת הסאונד המאפיין של החברה וחושב להיות בעליהם של אחת מהאוזניות של חברת "GRADO" המגבר הזה הוא הבחירה המצוינת בשביל המשימה ה"אודיופילית" והמוסיקלית שהוא מחפש .

למגבר קשה מאד לעבוד עם אוזניות שמגיעות עם התנגדות גדולה מזו של הגראדו והוא פשוט לא "דוחף " אותם כפי שצריך . החברה מודעת לכך והוציאה דגם חדש עם כוח רזרבי למשימות אלה .

המגבר הנבדק מתומחר בארץ ב 1970 שח לפני הנחות מבצעים וכדומה .

PROJECT HEAD BOX.

קופסא שחורה קטנה וקלה עם צדדי צלעות קירור, אפשרות לכניסת שלושה מקורות שונים

ויציאת LINE OUT . .

מקדימה בורר הכניסות באמצע ושתי כניסות נפרדות לשני זוגות של אוזניות שעבור כל אחת מהכניסות יש כפתור ווליום .

מבחינת הפיצ'רים הקופסא משוכללת מאד ביחס למגברים האחרים .

המגבר מגיע עם שנאי חיצוני והחיבור קליל ומהיר למקור ולחשמל .

אין כפתור כיבוי והדלקה עניין שקצת הציק לי בתור חובב מכשירים מושבע . החיבור לחשמל ישר מדליק את המגבר לעבודה .

מייד התחברו אליו 2 דגמים שונים. פה אנחנו יכולים להשוות כמעט אחד מול אחד בכמה שניות ..

את האוזניות ומה הוא יכול לשדר לנו עבור אלף ומאתיים השקלים שמגבר זה עולה .

התחברו ישר שני הכוכבים ה HD 600 ו ה SR1 לאחר השוואות הווליום בין שניהם כמובן . הסינהייזר מבקש יותר בגלל יחסי ההתנגדויות בינו ובין ה-Grado .

המגבר נשמע מאוזן טונאלית מאד ואין היסים מיותרים אך מאידך גם לא מרגש במיוחד .

אין לו צבע מסוים אך גם לא עושה רושם של שקוף במיוחד .

הנתונים התכנים שלו מראים על THD של 0.005 שזה מראה שהתכנון של המגבר טוב מיסודו וכך גם הוא נשמע . המגבר יבש במקצת אך נותן את התמורה עבור 1200 השקלים (לפני הנחה)

הקטעים שהתנגנו עם ה RA1 התנגנו דרכו גם כן ..פאת מת'יני יחד עם צ'ארלי היידן ולהקת טרייבל טאק אשר הביאה דיסטורשניים ותופים ..שניהם נשמעו טוב אך לא יותר מכך ..האיזון היה בסדר גמור והיה אפשר להאזין למוסיקה מגוונת למשך שעות ..

הפסנתר של רובינשטיין והתזמורת היוו טיפה אתגר בשביל הפרוג'קט כאשר הוא נכנס לעיוות מסוים בתווים מסוימים של היצירה . כנראה שהתדרים של תווים אלו בווליום גבוהה טיפה הכניסו את המגבון למגננה תפעולית מסוימת .

מסקנותיי הם שהמגבר הנ"ל נותן תמורה נהדרת לכסף ויכול לשמש את חובבי המוסיקה אשר רוצים ליהנות מחוויית האוזניות ואין להם כניסת אוזניות במערכת בסלון .. או בחדר השינה .

המכשיר נותן הכול אבל מצד שני שום דבר מיוחד מידי ..

זהו המכשיר הזול מבין כל הדגמים בכתבה אך כפי שאמרתי נותן את תמורתו באופן טוב .

סיכום

מכשיר מאוזן טונאלית אך "יבש" במקצת. יחליף בכבוד רב את כניסת האוזניות ברסיבר הישן

אשר לא מספק את הסחורה . וייתן מספיק ווליום גם לאוזניות קשות לדחיפה כמו "הסינהייזר" .

הקופסא פשוטה למדי וקלה אך נותנת אפשרויות של כניסת שני זוגות של אוזניות וכן גם כניסה לכמה מקורות. זה יחסוך התעסקויות מיותרות .

המחיר המומלץ לצרכן הוא 1200 שח לפני הנחה שבהתחשב לתמורה הנהדרת שלו הוא נגיש מאד ומומלץ לאלה שחובבים מוסיקה בלילה או לאלה עם הנהלות קשות במיוחד . כמו כן יש אפשרות נדירה להקשיב יחד עם אדם אחר בו זמנית .

VINCENT KHV 111חברה גרמנית אשר מרכיבה את מכשיריה בסין כמו המון חברות מתחרות נוספות .

המגבר הוא מכשיר מסוג הייברייד שזה אומר ששתי טכנולוגיות מופעלות כאן .

האחת היא טכנולוגית טרנזיסטורית "רגילה" ושפופרתית .

"וינסנט" עיצבו את המכשיר ככה שיהיה אפשר לראות את המנורה ("שפופרת" ) מאירה דרך חלון קטן בקדמת המגבר .

למגבר כניסת RCA אחת וכניסה לכבל חשמל (קומקום רגיל ) . מקדימה : כפתור כיבוי והדלקה, לד כחול ענק, 2 כפתורי ווליום אחד לכל צד וכניסת אוזניות כמובן בקוטר 41.

המגבר עבר את אותם הבדיקות כפי שעברו כולם בעזרת ה 'HD 600 ה RS 1 וכן הלאה

והתנגנו דרכו אותם הקטעים .

קטע 8 מהאלבום של פאט מת'יני beyond the Missouri sky" "

Fist to fist של tribel teck , הסונטה לצ'לו מס 1 של באך , הקונצ'רטו לפסנתר של גריג החלק הראשון בביצוע של ארתור רובינשטיין .

למגבר יש אימג' מדהים שהשאיר אותי עם פה פעור , התחושה היא כמו באולם קונצרטים

הנגנים טיפה יותר מרוחקים מהאוזן ופשוט עוטפים את הראש בחצי עיגול מלפנים . עומק במה ונפח הם נחלתו של מגבר זה נקודה ! אפילו ה-RS-1 של GRADO הצליחו לקבל פה נפח מספק כדי להרגיע את האוזניים מהחדות המאיימת של מוצרי גראדו השונים .

יכול להיות שזה בא על חשבון פירוט מטורף שמגיע ממגבר כמו ה GRADO ,יחד עם אוזניות מאותה תוצרת ,אך פה החברה דווקא קלעה לטעמי המוסיקלי ., וסך הכול מתברר שזה עניין של טעם .

בשאר דגמי האוזניות של גראדו החדות היית טיפה מעל הנסבל לאורך זמן ומצאתי את עצמי מושיט יד למגבר לחפש את כפתור הטון קונטרול ..

מגבר זה הוא הגדול ביותר (פיסית) והכבד ביותר משאר החבורה ..שוקל 3.5 קילו וגודלו כ חצי מנגן CDP רגיל .לעומת שאר המתחרים שהיו דיי קומפקטיים וניידים . מי שמתכנן על מגבר אוזניות נח לנסיעות לחמתו או לחול יכול לשכוח ממגבר זה ! המגבר הזה נועד להישאר במקום אחד . בבית.

בבדיקת הקטעים השונים שהתנגנו על כולם המגבר העביר אותם באופן יוצא מן הכלל וללא עיוותים בלי שום קשר לכמות הגיין שניסיתי להעמיס עליו , המגבר צובע את המיד במן צבע ששמור למגברי מנורות שונים הקטיפתיות שהאוזן מקבלת בצלילים ממגבר זה היא פשוט תענוג.

הקונטרבס של היידן והאקוסטית מת'יני נשמעו כאילו נמצאים בחדר כל הניואנסים של האולם נשמעו באופן חד וברור . בבדיקה לרוק פיוזיין על ידי טרייבל טק באלבום FIST TO FIST

הביא המגבר את הדינאמיות של המתופף דניס ציימברס למחוזות נעלות ואת סאונד הגיטרה המיילל של סקוט אנדרסון באופן מעורר פליאה . עדיין הנפח והעמוק במה של מגבר זה משפיעים על חדות מסוימת או על איזון מושלם מבחינה טונאלית שיש למתחרים כמו מגבר ה AQUA המצוין (בהמשך … ) אבל עדיין זהו עניין של טעם גרידא והמגבר העביר לי 99 % ממה שרציתי לשמוע .

פסנתרו של רובינשטיין נשמע ברור ונקישת הקלידים נשמע ב-decay של הפקת היצירה על דיסק .

הצלו מהסונטה של באך נשמע עמוק ומיוחד עם הצבע המהמם של מגבר זה היה אפשר לחוש את קשת המבצע נמתחת על המיתרים הענקיים של הצ'לו . המגבר עומד בעומס מוסיקאלי ולא מראה סימנים של כניסה לעיוותים לא רצוניים וכדומה .

לסיכום : מכשיר מצוין בעל סאונד חם ועשיר מאד . הנפח והעמוק אשר מקבלים ממגבר זה הוא פשוט פנומנאלי למרות שאולי מעצם היותו כך גורע מאיזה שהו פירוט מסוים לפרות החוצה בתדרים הסופר גבוהים .

המגבר נראה מדהים ביופיו בצבע שחור לד כחול ומנורה מאירה באמצע הפרונט פאנל .

כניסה בודדת , ושתי כפתורי ווליום לכל צד ( יוצר מצב קצת קשה לקבל באלנס נכון בין הצדדים אך רגע שמתרגלים אפשר ליהנות מהזזת הבמה לצדדים או לזוויות אחרות ) .

המכשיר כבד שזה חסרון למי שמחפש מגבר נוח לנסיעות …ומחייב מקור חשמל .

אימג' ובמה מסודרים בפוקוס מצוין והאיזון הטונאלי כמעט מושלם עם צביעה מסוימת בתדרי המיד (אולי בגלל המנורה ) .

המכשיר מתומחר בארץ לצרכן (מומלץ) 1980 ש"ח לפני הנחות מבצעים וכדומה .. ונותן תמורה מעולה למחירו הלא כל כך יקר .

Aquaמכשיר כחול לבן שנבנה עיי בחור בן 35 מוכשר מאד מתל אביב העיר הגדולה .

מתכנן ובונה המגבר עוסק באלקטרוניקה כל חייו והוא חובב מוסיקה מושבע .

למגבר כניסת RCA 1 איכותית ביותר ומגיע עם שנאי מקורי חיצוני . בפרונט המכשיר כפתור ווליום איכותי גדול וכניסת אוזניות 1/4 כיאה למגברי אוזניות איכותיים .

המגבר שוקל 700 גרם ונראה מבחוץ שנבנה במארז איכותי ביותר מאלומיניום (צבוע בצבע כהה ). מבחינת העיצוב הוא מינימליסטי ללא פלצנות יתר על המידה …וכנראה שהתחבב על אודיו פילים שלא צריכים קופסאות אלומיניום נוצצות עם מיליוני לדים .

פתיחת הקופסא הראתה את קרביי המגבר וגילתה עבודה איכותית ביותר וחלקים ברמה "אודיופילית" אשר הוזמנו מחברות שונות בחול .

הגרפים של המגבר לאחר טסטים שונים והנתונים אשר כתובים באתר החברה הקטנה הזאת ,

מראים על תכנון מקדים באופן רציני ביותר ועל עבודה אשר לא נופלת מתכנונו המקדים.

גרף ההיענות של המגבר הנל הינו כמעט ישר לחלוטין ואחוזי העיוות מצביעים על כמה אפסים לאחר הנק העשרונית .

הנתונים כמובן לא מספרים את סיפור האזנה . אלה רק את איכותו של המכשיר ותכנונו.

אבל כאשר מחברים זוג אוזניות למגבר הזה התמונה מתבהרת ומבינים את האהבה למוסיקה ואת השקפותיו של מי שבנה ותכנן אותו .

השקיפות של מגבר זה היא פנומנאלית וכנראה שהמטרה היית מכוונת לכך . פסנתרו של רובינשטיין בקונצ'רטו של גריג פשוט יצא באופן מדהים ומפתיע ואפשר לשמוע את העברות דפי התווים נקישת האצבעות ודריכת הרגל על הפדלים . הגוון היחידי שתקבלו למוסיקה הוא זה של האוזניות והמקור אליו הוא מחובר . המוסיקה מקבלת פה פרטים גבוהים במיוחד והכול מהודק ו"נכון" . המגבר כאילו שלא משפיע על כלום מהאלבום עצמו ומהמיקס והמוסיקה מוחשית עד לידי נגיעה . הפליאה לא איחרה לבוא גם לאחר החלפת רובינשטיין בצ'לו המקסים של הסונטה מס 1 של באך . הצ'לו מובע בביצוע הנפלא של Pierre Fournier בצורה מרגשת במיוחד ומגבר זה רק מעצים את היכולות של המיקס מסדרת archive production (מקט- 449711-2) הצ'לו מפוקס באימג' חסר תקדים ואפשר לשמוע כל רחש והקטן ביותר של המבצע או בחדר אשר בו הוקלט .

הפרטים היו גבוהים במיוחד גם עם ה HD600 ולא רק עם ה"GRADO " שמאופניים בפרטים גבוהים במיוחד משאר המתחרים .

למתכנן ובונה המגבר אין בכלל מה להתבייש לעמוד בתערוכה אם שאר החברות הגדולות שבונות מגברים מסוג זה ..

המגבר בהחלט עושה עבודה נהדרת.

למי שיש זוג אוזניות איכותיות כדי שיקדיש כמה שעות לנסוע תל אביבה ולנסות להקשיב למגבר זה .

הקטעים הנוספים שנבדקו עם המתחרים נכנסו למקור ונשמעו דרך ה AQUA גם כן . tribel teck וסקוט אנדרסון "נתנו בראש " עם גיטרות פיוזיין מיללות תופים ובס הדינאמיקה של המיקס ושל האלבום FACE FIRST התעוררו לחיים והיה אפשר ליהנות ממנות דיסטורשיין למשך שעות . המגבר מפורט גם בווליום נמוך מאד ואין בעיה של באלנס כאשר כפתור הווליום נוחת כפי שניתן להבחין במגברים פשוטים יותר .

לסיכום מגבר כחול לבן אשר נבנה בעבודת יד עיי בחור צעיר שכל עינינו בחיים הוא אלקטרוניקה ומוסיקה טובה . המגבר מאוזן ושקוף באופן מעורר הערצה .

כל המדידות הטכניות מראות שהתכנון של המגבר היה מעולה בראשית הדרך והייצור פשוט בא אחריו באופן מושלם.

מגבר מצוין אשר נותן תמורה מצוינת למחירו (1400 שח) למי שלא מפריע לרכוש מגבר מחברה "ללא שם" ובלי פלצנות יתרה… שירוץ להקשיב לפחות, אם לא לקנות . !

GRACE M902

חשבתי רבות וארוכות האם כדאי להכניס את המגבר החדש של GRACE ה M902 לסיקור מגברי אוזניות זה .. המכשיר הוא מכשיר ברמה שלא הכרתי לפי כן במגברי אוזניות אך זה לא כל מה שהמגבר עושה .

למגבר כניסות לרב החל מכניסות RCA אנאלוגיות XLR לבאלנס SPDIF אופטי וקואקסלי (משמש גם ל DAC ) יציאת line out (המכשיר משמש כפרא אמפ לכל דבר ) כניסת USB לסנכרון עם מחשב נייד או נייח …. ועוד ועוד..

המגבר מגביר שני זוגות אוזניות ומשמש בין היתר כ DAC וכ PREAMP לכל דבר מערכות שלמות .

יש אפשרות להקשיב לו בעזרת אוזניות והמערכת כולה בו זמנית . למכשיר יש שלט אשר מגיע בתוספת מחיר ועוד המון שכלולים כאלה ואחרים אשר מעלים את המכשיר הזה לקדמת הבמה בעולם האודיופיליה . .

המכשיר מתומחר פה בארץ אצל היבואן הבלעדי שלו ב מחיר של 9500 שח (זאת לא טעות )

ואני באדיבות היבואן בדקתי אותו ארוכות לרוחבו ולאורכו והחלטתי היא שהוא לא מתאים לכתבה מסוג זה אלה יקבל את התייחסותי הספציפית אליו . בכתבת המשך .

שאר מכשירי הסיקור לא עומדים באותם הסטנדרטים ולא מתיימרים לעשות את מה שהמכשיר הנ"ל עושה .

חוץ מהיותו מופץ כמגבר אוזניות הוא הרבה יותר מכך .

כפי שאמרתי צפו לכתבה ספציפית על המוצר הנהדר הזה .


סיכום ומסקנות הסיקור כולו :

לאחר בדיקות חוזרות ונשנות של המוצרים המוצעים בארץ (לפחות את רובם ) הגעתי למסקנה שהמצב לא כל כך קשה J ואפשר ליהנות מהמוסיקה שאנו כל כך אוהבים בהשקעה קטנה נוספת (יחסית) .

זוג אוזניות איכותיות ואחד מן הדגמים המובאים בכתבה יוכלו להיות אופציה, שינוי או פתרון לכל אחד אשר מאוהב במוסיקה ורוצה להמשיך ליהנות ממנה בכל שעות היממה ללא הפרעה וללא שיפריעו לו .

הדגמים מתומחרים החל מ-1200 ש"ח ועד לנקודת ההשקה עם 2000 ש"ח . כך שההוצאה יחסית למערכת היא לא כבדה במיוחד .

יש עולם ומלואו של "אודיופילים" אשר השקיעו את מיטב כספם אך ורק במערכות מסוג זה ולא שומעים כמעט בכלל בעזרת מערכות סטריאו גדולות בסלונים או בחדרי השינה כשלנו .

אני הגעתי לעולם דרך חיפוש פתרון איכותי להקשבה למוסיקה בשעות בעייתיות ומצאתי עולם יפה ומיוחד אשר נותן הנאה מרובה לא פחות ממערכת הסטריאו העיקרית שלי .

שעות על גבי שעות שהנני מאזין בעזרת האוזניות ומגבר האוזניות שלי ונהנה מכל רגע .

השורה התחתונה :

טוב אז מה היה לנו כאן : מגבר אוזניות של PROJECT שנותן כניסה ל3 מקורות ומוציא אודיו לשני זוגות אוזניות בו זמנית (אגב, הוא יכול לתפקד כ-PRE AMP למעשה) . מבחינת הסאונד הוא מאוזן אך יבש במקצת ולמי שאין יציאת אוזניות ברסיבר או במגבר הסטריאו שלו ועדיין רוצה לחוות את החוויה של אוזניות ומגבר איכותיים הפרוג'קט נותן תמורה מדהימה לכסף . (1200 ש"ח לפני הנחות או מבצעים למינהם ).

נעבור איפה לGRADO RA-1 המותג האודיופילי האולטימטיבי! ל"מכורים" שבינינו.

המגבר יחד עם אוזניות הדגל שלGRADO הRS-1, יוצרים צמד שמפיל כל אוזן אודיופילית או אחרת למשמע הפירוט האין סופי והמוסיקה המלטפת .

מחירו בארץ טיפה גבוה יחסית לחו"ל, אבל עדיין ברמה ששווה לכל כיס .

אם יש לך את אחד מאוזניות הGRADO ואתה "מכור" לסאונד האופייני שלהם, ולשם "Grado", זהו המגבר בשבילך . מחירו בארץ מתומחר ב– 1970 , מחיר סביר ביותר למוצר הייאנד שכזה .

VINCENT, החברה הגרמנית אשר בונה בסין, כנראה יודעת טוב מאד מה היא עושה! המגבר נראה טוב ונשמע מדהים ! נפח עומק אימג' כל הביטויים האודיופליים נכנסים בדיוק לפה .

המגבר משלב את הטכנולוגיות הפופולאריות של הגברות הHI FI של היום: טרנזיסטורים ושפורפרות יחדיו מה שנותן למגבר את האופי והצבע המוסיקאלי שכל כך אהבתי .

המגבר מתומחר, לפני הנחות ומבצעים, ב 1980 ש"ח ולדעתי הוא קנייה מצוינת למי שרוצה להשקיע במגבר רציני שישב בבית וייתן את המרב לאוזניות ולמוסיקה איכותית .

אחרון חביב והמנצח שלי לכתבה זו הוא הAQUA, "המגבר ללא חברת ענק מאחוריו" ,

מגבר כחול לבן אשר נבנה כולו בעבודת יד של איש אלקטרוניקה בן 35 שכל עיסוקו הוא אלקטרוניקה ומוסיקה טובה .

המגבר מתוכנן בקפידה וכך גם איכותו הסופית . המגבר שקוף ביותר ומאוזן טונאלית בצורה מדהימה . המגבר כמעט ולא נכנס לעיוותים שמיעים בלא קשר לכמות הווליום או להתנגדות האוזניות אשר מחוברות אליו . (יש גם אפשרות לעבוד יד ביד למודים מיוחדים עם בונה המגבר בשביל אוזניות קשות במיוחד למשל . )

מחירו מתומחר ב 1400 ש"ח והוא מהווה את ה-“Best Bung for The Buck מבחינתי. תמורה לכסף הטובה ביותר מכל המכשירים האחרים .

לבסוף הכול עניין של טעם אישי ועומק הכיס. יש עוד המון מכשירים בשוק העולמי שעולים פי עשרות מאלה המובאים כאן בכתבה ..וגם בפחות בהרבה . לכו האזינו כמה שיותר נסו וקנו את המוצר הטוב באוזנכם .

תודות :

ברצוני להודות על השאלת המוצרים לבדיקה עבור הכתבה לאתר HOMETHEATER.CO.Il

לאורי יפה אשר השאיל לבדיקה את: מוצרי GRADO ( אוזניות rs-1 , r325i),(מגבר ra-1)

ומאריכי אוזניות . מוצרי GRACE (מגבר m902 ) .

לאייל פור אשר השאיל לבדיקה את מוצרי PROJECT ( מגבר head box) .

לאסף אברמוביץ' אשר השאיל לבדיקה את מוצרי AQUA (מגבר head ) .

ליורטל טק אשר השאילו לבדיקה את מוצרי : VINCENT (מגבר khv-111 ).
7:00
  /  
27.06.2005
  
כתבה זו נכתבה ע"י אביעד בריד (byrdparis)