9 ביוני – יום דיגיטלי

היום ביקרתי בעולם הדיגיטלי וכן בדיגיטל סיטי אשר נערך בימים אלה בסינמה סיטי.

16:00
  /  
09.06.2005
  
מאמר זה נכתב על ידי עפר לאור

היום התחיל בביקור בעולם הדיגיטלי, שם מוצגים זה לצד זה:  • פלאזמה 42" HDTV של פנסוניק 42PHD7U – צד ימין למעלה


  • פלאזמה 42" HDTV של NEC – 42XR3 – צד ימין למטה


  • פלאזמה 43" HDTV של פיוניר 435 – מרכז למעלה


  • פלאזמה 42" EDTV של פיוניר – 42EV1 – מרכז למטה


  • LCD של תומפסון – 32" – צד שמאל למעלה.


נתחיל בפלאזמה של פנסוניק. נכון לכרגע, זו הפלאזמה הטובה ביותר בטווח ה-42" שראיתי עד כה. היא מעט פחות חדה מה-NEC, אולם היא מפצה על כך על ידי שחורים שהם באופן דרמטי טובים מכל חברה אחרת בשוק. המסך יקר מעט יותר מהתחרות, ודורש רכישת כרטיס נוסף של DVI, אולם כאמור, השחורים הבסיסיים (שקובעים את יחס הקוטנרסט) פשוט מעולים.

ניתן לראות זאת בתמונות הבאות:rn

שימו לב להבדל בשחורים בין הפנסוניק ל-NEC

HOT הכניסו לפני מספר ימים את הממיר החדש שלהם (HOT HD) אשר מסוגל כרגע לקלוט את HD1 (בעתיד כבר מתוכננים ערוצים נוספים לעלות דרך הממיר):
rn

הממיר פשוט ממיר מקורי של HD1 ואפילו כולל את הכרטיס גישה המותנה של HD1.
rn

כל הפלאזמות מסוגלות לאכול את הערוץ החדש. בניגוד לחששותי, עמי בדק מקרנים רבים וגם הם תואמים לפורמט של הערוץ כאשר הוא עובר ב-קומפוננט.

rn

הערוץ עובד יפה מאוד גם בנק וגם בפיוניר HD. ההבדל בצבעים נובע מחוסר כיול בשני המסכים. הערוץ חד באופן זהה בשניהם.
rn

הממיר HOT HD של הוט כולל יציאות SCART, יציאת קומפוננט HDTV, יציאת אודיו 5.1 דיגיטלית (יש צורך להגדירה ככזו), וכן יציאת DVI!

כנציג של אתר מקצועי וחשוב, הוזמנתי כ-VIP לדיגיטל סיטי (בסינמה סיטי) אשר נערך בין 9-10 ביוני. האירוע נפתח תחילה לעיתונאים ואנשי VIP (אני!!), אשר התכנסו תחילה לאכול ארוחת בוקר על חשבון הברון, ואח"כ שומעים הרצאות שונות.  rn

המנכ"ל החדש של מיקרוסופט מציג את תפיסת עולמו הדיגיטלית על ידי הקראת הרצאה מדף נייר LOW TECH…

 rn
מרבית ההרצאות התייחסו לתפיסת העולם הדיגיטלי אשר תשתנה עוד 10 פעמים לפני שתגיע אלינו הביתה. מה שבטוח שהעולם הדיגיטלי יכלול לוגו של מיקרוסופט ו/או של HP בתחתית העמוד..  הדגמות שונות בוצעו לגבי מדיה ניידת, רובוטים, ובין לבין שוזרו קטעי סרטי בורקס כאשר הם דובבו בכדי לכלול דברי הלצה שונים ומשונים על העולם הדיגיטלי. מסתבר שגבעת חלפון לא ענתה בשל מחסור בחיבור WIFI, ושהלהקה סרבה להופיע בגלל שלא סיפקו להם POCKETPC עם טלפון דור שלישי…

ההרצאות כללו את מנכ"ל ויו"ר מיקרוסופט (בדומה לארה"ב גם כאן יש הפרדה בין התפקידים), מנכ"ל אינטל ישראל ומרצה נוסף של מיקרוסופט. 

גם נגנים ניידים – PMP הודגמו (של CREATIVE) אשר לא נראו "מי יודע מה" (המכשירים של ARCHOS הרשימו אותי אישית יותר). תכונות חדשות של WINDOWS XP ושיטות חדשות לתקשור בעזרת OFFICE (אשר הופך לאט לאט ל-COMMUNICATION HUB שיכלול דואל, תקשורתן וחיבורים שונים ומשונים לכל צורת תקשורת אפשרית).

מרבית קטעי הוידאו לא היו רציפים (בעיות JUDDER קשות) וגם היו בעיות INTERLACING. להגנתם אומר שההדגמות לא היו מיועדות לקהל הרחב – אלא לקהל עיתונאים שלא מתמחה בהכרח באיכות וידאו…


לפני הסוף הודגמו מספר הדגמות של PMP ולאחריו של MCE. כמובן שהכל עבד ללא עברית. כרגע אין תוכניות לעברת את MCE והם מתכננים לבקש זאת ממיקרוסופט העולמית רק כאשר מערכת ההפעלה LONGHORN (הגירסא שתהיה אחרי XP) תצא לאור. כמו כן, יש גם כוונה עתידית אולי לעברת את XBOX 360.


מיקרוסופט כמובן לא חשבו על נושא החיבור ללוין ולכבלים, כך שאם מישהו תולה בהם יותר מדי תקווה בנושא זה, שיתאזר בהמון סבלנות כי זה יקח המון זמן עד אשר נקבל גירסא מלאה של מוצרים אלה.


לבסוף קיבלנו הדגמה יפה של LONGHORN בפעולה. מערכת ההפעלה WINDOWS XP שודרגה באופן משמעותי. היא נראית יפיפיה, ונראית כמו הכלאה של XP עם AQUA של אפל. חלקים מהחלונות היו שקופים וטכנולוגית החיפוש של מיקרוסופט שודרגה משמעותית (בדומה למה שאפל עושים). ככל הנראה התחרות תתגבר עם מעבר ה-MAC לפלטפורמת אינטל, כך שמיקרוסופט בהחלט נערכים לכך.


הוט הציגו את הממיר HOT MAGIC שלהם

rn rn

קיבלתי הדגמה יפה של HOT MAGIC אשר הראתה את יכולתו. כפי שפורסם בעבר, לממיר יש שני טיונרים כך שניתן להקליט שתי תוכניות בו זמנית ולצפות בשלישית שהוקלטה קודם לכן! הממיר גם איפשר אופציות כגון הקלטת סדרות באופן קבוע, ואופצית הקלטה ידנית (כמו וידאו). לא הספקתי לבדוק את יכולות ההליכה שלו אחורה (BUFFER) או הקפצה קדימה אחורה.

הצפי לשחרור הממיר הוא לקראת יולי, כך שנקבל מידע נוסף עליו בעתיד הלא רחוק.


 rn
rn
כאן ניתן לראות את ממיר HOT MAGIC יותר מקרוב


מרכז "דיגיטל סיטי"
דיגיטל סיטי כלל ארועים שונים והרצאות למתחילים ומתקדמים בתחומים שונים – כגון עריכת תמונות ווידאו, צילום, גד'טים, שימוש ב-OFFICE, וקולנוע ביתי. יש בחוץ דוכנים של מספר חברות, הכוללים ציוד למחשבים, הדגמות של תכונות של OFFICE, נגני PMP שונים ונגני MP3.

בסה"כ האירוע היה יפה מאוד ואורגן באופן מסודר ביותר. למי שזקוק יש במקום מספר רשתות WIFI חופשיות ועשיתי בהם שימוש בכדי להעביר חלק מהתמונות והחומר לאתר…


16:00
  /  
09.06.2005
  
מאמר זה נכתב על ידי עפר לאור

1