סיכום מפגש סינמה סיטי

אז דבר ראשון - כל מי שלא הגיע, פספס ובגדול...

21:58
  /  
05.06.2005
  
המאמר נכתב על ידי עפר לאורקישור לשרשור לשאלות ומידע בנוגע לביקור

נפגשנו בכניסת הסינמה סנטר. יוסי ג'קסון, האיש הטכני מאחורי הסינמה סיטי, אירח אותנו והסביר לנו על הבניין, ועל הנפשות הפועלות בו.


מתברר שיש לא מעט פעילות בבניין, כולל חברה העוסקת במסטרינג של סרטים ל-DVD!rn
גם נושא חיבור הפלאזמות ומסכי ה-LCD הרבים בבניין עבר סיקור רחב – שכן ישנם עשרות מסכים, במערכים שונים אשר מוזנים משרתים שונים ועל ידי סוגים שונים של חיבורים.rn

בתמונה ניתן לראות את אחד המקרנים. קיבלנו הסבר מצויין לגבי הדרך שסרטים עוברים עד שהם מוקרנים, וכיצד הפרסומות והקדימונים מוקרנים. קיבלנו הסברים מעמיקים על מערכות האודיו, השליטה, ההגברה והקליברציה – כולל הדרכים שבהם מתגברת המערכת על תקלות שונות באודיו.

כמו כן קיבלנו הסבר לגבי השמועות שסרט עובר שלושה מקרנים שונים… השמועות טועות, הסרט יכול לעבור, דרך גלגיליות מיוחדות דרך חמישה מקרנים. סרט כגון MATRIX או STAR WARS III יכול להיות מוקרן בו זמנית בחמישה בתי קולנוע דרך אותו עותק!


הוזמנו למספר חדרי בקרה, הרי חדר הבקרה הראשי.

rn

בסוף התיור ביקרנו בסינמקס – הקולנוע בעל המסך הענק. שם קיבלנו הסבר לגבי ההבדל בין השיטה של בית הקולנוע הזה לבין IMAX, וכן לגבי סוג המסך שנבחר (מסך כסף מחורר), המקרן ומערכות האודיו השונות.


בתמונה זו ניתן לראות את אחד מרמקולי הסנטר – רמקולים ענקיים באמת…


לסיכום, הביקור היה מאלף, במיוחד הקטעים שבהם ראינו כיצד מתקבל סרט מהמפיץ ומועבר דרך תהליכים שונים בכדי להוסיף את הפרסומות והקדימונים.


21:58
  /  
05.06.2005
  
המאמר נכתב על ידי עפר לאורקישור לשרשור לשאלות ומידע בנוגע לביקור

1