הסיפור שאינו נגמר (או – איך עדיין לא קניתי את הפלזמה שלי)

rn"אבא, לא רואים טוב בטלוויזיה בחדר של אמא ואבא" , מלמלה הקטנה שלי לפני כמה חודשים ובכך פתחה למעשה את ...


שתבינו , משפחה נחמדה אנחנו. באמת . אבא , אמא ושתי בנות קטנות. האימא נחשבת בסדר גמור בקרב הסובבים אותה אבל האבא … האבא … פה מדובר על מקרה שרוט ביותר.

האבא זה אני , עבדכם הנאמן , ואני אוהב גאד'טים ובמיוחד קולנוע ביתי. ולא שהתברכתי באחד משובח , בחיי , בסך הכל טלוויזיה 33 אינץ גרונדיג (50 הרץ) בסלון שמחוברת בעדינות המתבקשת ("אתה והחוטים שלך על הרצפה , יום אחד העוזרת תשרוף לנו את הבית בגללך", קבלו משפט ראשון ובהחלט לא אחרון מהמאמי שלי) ל DVD של טושיבה (SD-200E,אני יודע שלא שאלתם) ורסיבר דנון AVR-1801 יחד עם 5 רמקולים של WHARFEDALE (סדרת דיאמונד 7.0) באמת , משהו לא רציני , אמרתי לכם.

אבל החלום הגדול מאז ומעולם היה הפלאזמה. שנים אני חולם על ההשלמה הזו לקולנוע הביתי. ולא שלא שניסו להניע אותי מהחלום הזה מה לא אמרו הרווחת בלוטו ? מה אתה צריך את זה בכלל ? יא נובוריש , זה יעלה לך ביוקר (המשפט הבא יוסבר בפירוט עוד מעט) , למה לא מקרן ? והמשפט הכי משמעותי תשכח מזה ! (שייך בגאווה למאמי שלי).

אבל באותו היום , הטירוף נדלק מחדש , השריטה בראש הפכה לחריש עמוק – "אבא, לא רואים טוב בטלוויזיה בחדר של אמא ואבא" מלמלה הקטנה שלי ואני ידעתי שהרכבת יצאה לדרך , וזהו זה.

רק להכניס אתכם לעניינים : "הטלוויזיה בחדר של אמא ואבא" היא ORION 21 אינץ קשישה ואמיצה שידעה ימים יפים. קשישה אמרתי , בת 12 !!! מאמי שלי קיבלה אותה מאבא שלה כשעברה לדירה השכורה הראשונה שלה ומאז מלווה אותה ואותי נאמנה עד בלי קץ , לעולם לא מתלוננת,ולעולם לא התקלקלה.

אבל הקטנה שלי רואה דברים שהאבא הקשיש שלה לא רואה ופסקה בידענות " לא רואים טוב בטלוויזיה בחדר של אמא ואבא " וזהו זה.

התקרבתי , ואללה , אמת בפרסום. פסים לבנים דקים החלו להופיע על המרקע.

ומה הקשר של פסים לבנים בטלוויזיה קשישה בחדר השינה שלי לזה שאני רוצה פלזמה בסלון, תגידו. שאלה מצוינת.

בכדי להבין את זה יש לדעת רק דבר אחד חוק הכלים השלובים או ליתר דיוק תגובת שרשרת חשמלית.

בגלל שאצלנו בבית , קלקול של מכשיר פעוט אחד , מייד גורם לתגובת שרשרת בלתי נמנעת שסוחפת את כל בני הבית למערבולת רכישות מכשירי חשמל טרגית שנגמרת בתשישות נפשית שלי ובעצבים מרובים של מאמי.(דוגמא? בבקשה. מכונת הכביסה הלכה לפני חודשיים,כשנתבשרתי על ידי מאמי בעגמומיות על כך,קרנו פניי. "אין בעיה,נקנה חדשה", צהלתי , ובחייאת , אם מאמי לא היתה עוצרת אותי , זה לא היה נגמר במכונת כביסה חדשה. כבר כמעט גיהצתי את הכרטיס גם על מדיח כלים. טוב שיש מישהו שפוי בבית שלי שיודע לעצור בזמן …)

והנה ההסבר:

"רגע אחד",אמרתי לעצמי באותו רגע , נפעם מההתרגשות המתקרבת , "איזה גאונה הקטנה הזו שלי , ואיך לא חשבתי על זה קודם ?"

"לכי מהר לאמא" , אמרתי בהתרגשות לאיינשטיינית הקטנה שלי , " ותגידי לה שצריך לקנות טלוויזיה חדשה לחדר".

התגובה מהחדר הסמוך לא אחרה לבוא , חדה וכואבת.

"תגידי לאבא שאמא צריכה נעליים חדשות" , החלו הגישושים הנשיים הכה מוכרים לי.

זהו זה. נפל דבר בבית.

בנשימות מואצות פניתי לשרת הפנים , היא שרת האוצר , זוגתי המקסימה ,המאמי שלי ,וכך פסקתי "זהו זה. הלכה הטלוויזיה בחדר השינה.נגמרה.אין מה לעשות. חייבים טלוויזיה חדשה" ואת ההטעמה האחרונה אמרתי בקול ניגר מדבש.

אלא ששרת הפנים שלי , יודעת נפש בהמתה היא , וצופה עתידות מנוסה ולכן התגרתה בי במתיקות רבה לא פחות "למה ט-ל-ו-י-ז-י-ה חדשה , אני רוצה מסך קטן לחדר…."

"אני לא מאמין",זו הייתה המחשבה הראשונה,"זה לא קורה לי , לא יכול להיות", מחשבותיי התערפלו , "הייתכן וזו המאמי שאיתה התחתנתי ? מה קורה כאן ? עינוי סיני ?"

ומייד חוק הכלים השלובים החל לעבוד שעות נוספות:

"תראי מאמי",ניסיתי להיראות אדיש ומשועמם ככל שיכולתי,"אוקיי.אז נקנה 20 אינץ LCD לחדר שינה,כי את לא רוצה לראות חוטים"(מאמי שונאת חוטים,וזה הסוד,שכנע אותה שלמכשיר חשמל אין חוטים,והיא מייד תקנה אותו),"אבל למה שלא נחליף כבר את הגרונדיג שלנו ל-פ-ל-ז-מ-ה ככה בכיף כזה?"

לא שציפיתי לתגובה פושרת,אפילו לא חמה,ואתם יודעים מה,ציפיתי למקלחת צוננים.

אבל התגובה שהגיעה הצליחה להוציא אותי משיווי המשקל הרעוע שלי ממילא :

"טוב".

מה זה ???? לא שמעתי טוב ??? מאמי אמרה "טוב" ?? "טוב" ????

שתיקה כבדה נפלה בחלל החדר. נשימות חטופות (שלי) , נשיפות קלות (שלה) ורעש של "פפססס" טורדני ברקע (המגהץ. מאמי בדיוק גיהצה).

לא רציתי להרוס את המומנט , אז החלטתי פשוט לא לדבר על זה. בואי ונישן על זה , חשבתי לעצמי , מחר יום חדש.

ואכן,למחרת חוק הכלים השלובים תקף באכזריות בחזרה :

"תראה,חשבתי על זה" , לחששה לי מאמי למחרת בערב , " מה פתאום פלזמה? מה זה עוד פעם קופץ לך לראש ? תגיד , אתה מסתיר ממני משהו ? קיבלת העלאה ואני לא יודעת ? "

זה היה רגע מסוכן , מאמי לעיתים מתחילה לדבר לעצמה בקצב טורנדו. פשוט ממציאה איזו עובדה מופרכת , נאחזת בה חזק וממנה יוצאת למחוזות שהיצ'קוק לא חלם עליהם , וזה הלך ככה :

– "אני יודעת,יש פה משהו שאתה לא מספר. מה זה שוב פעם הג'וק הזה שלך על פלזמות ? אתה יודע כמה זה עולה בכלל ?"

– "כן,30000 ₪ בערך,אבל לא חייבים דווקא אותה,יש יותר זולה, 24000 ₪ בלבד. מה קרה לך ? מה התעלפת לי? יש גם ב 15000 ₪, את רוצה מים? מה את לבנה כזאת ? מה קרה לך?!"

– "אתה נורמאלי ?? 30000 ₪ ? , מה אתה משוגע ? מה עם הבנות ? ומה א-י-ת-י ??? איתי ???? אוי, כמה בגדים בקסטרו שזה יעלה לך , אני לא אוותר"

(ופה מתחיל מסע קניות בגדים וירטואלי בקסטרו של מאמי ובו היא נהנית לדמיין בפני כמה בגדים בדיוק יכנסו לסכום האסטרונומי שנקבתי בפניה).

– ומה השכנים יגידו ? יעשו לנו עין , אתה תראה

– אז שיגידו

– מה אכפת לך בכלל , אני יורדת למטה עם הבנות אחרי הצהריים , אתה לא בבית. הם יראו את הקופסת קרטון בזבל , והם ידברו

– אז שידברו

– אתה יודע כמה ביטוח זה יעלה לנו ?

– לא נורא , הסוכן יוסיף לפוליסה

– בטח יוסיף , אני הרי התחתנתי עם מיליונר. אני אצטרך לעשות אזעקה בבית , אני לא הולכת לישון בלי אזעקה

– מאמי,מה קרה לך?!

– ואיך ניסע ככה לאילת?! איך אני יכולה לעזוב את הבית תגיד לי ?!

בואו נעצור בזה הרגע מאמי הוסיפה 5000 ₪ לרכישה , קלטתם ? , אבל שנייה ! חברים- גם חסכה לנו נסיעה משפחתית לאילת. אופס , חסכתי 5000 ₪. התאפסנו !!!!! נהדר !!!!

ראיתם, חוק כלים שלובים. שגרת החיים של כל העיר הולכת להשתנות בגלל הפלזמה שאנחנו בונים עליה. אם לא היינו עוצרים , הממשלה גם הייתה נופלת. הוא שאמרתי , תגובת שרשרת חשמלית.

בפרק הבא המסע לחיפוש הפלזמה.ולא לדאוג לא קניתי. למאמי שלי עדיין שלום.

הפרק הזה הוקדש באהבה לבני/בנות הזוג שלנו,המשוגעים לקולנוע ביתי,על שסובלים אותנו ואת השיגעונות שלנו.בעיקר מוקדש באהבה למאמי שלי , כפרה עליה.

דו"ח מצב :

גרונדיג 33 אינץ בסלון עובדת (כוססאמק,אני חייב לקלקל בה משהו.היא חייבת להתקלקל)

ORION 21 אינץ בחדר שינה – עובדת נפלא. העוזרת הוציאה את האנטנה של הוידאו. ובגלל זה היו פסים לבנים. כוסאממק.

סכום שהוציאה מאמי כנקמה בקסטרו קיים , אך לא ידוע. מדאיג ביותר.

מספר פלזמות/LCD בבית אפס. אפס עגול.

מספר פלזמות/LCD מתוכנן 1

המטרה לא הושגה.

7:00
  /  
03.06.2005
  
כתבה זו נכתבה ע"י Sharlav

1