נגן iAUDIO G3 – MP3 – ביקורת

rnrnלאחר שרכשתי את האוזניות שלי - Etymotic er4-p חיפשתי נגן MP3 שיתאים להן (בעיקר לאימונים בחדר כושר וכדומה). rnrnהנגן שבחרתי ...


בתחילה חיברתי אותן לשני נגני "מדבקה", אחד שנראה, מתפקד ונשמע זוועה לחלוטין. (שייך לדור הראשון של נגני הפלאש). הנגן השני הוא ממש קטן, מתפקד נחמד ונשמע גם לא להיט.


החיפוש החל, עשרות על גבי עשרות של נגנים ואני הלכתי לאיבוד. החיפוש התמקד בנגנים שקיבלו ביקורות חיוביות מאתרים שונים ושהיצרנים שלהן מוכרים בתחום. התעניינתי אך ורק בנגני פלאש בגלל הגודל והאמינות, אבל לא פסלתי מבוססי מיקרו דרייב.ההחלטה : לבסוף רכשתי את ה iaudio G3 שבלט לטובה:* ביקורות טובות בהרבה אתרים שונים.* איכות שמע טובה, לפחות לפי הביקורות. אמנם ה 13mw של ה g3 הם לא כמו ה 30mw של ה ipod, אבל זה לא הכל.* עובד על סוללת AA אחת (הכי נפוצה שיש) ומחזיק בערך 35 שעות על אלקלין רגילה או קרוב ל 90 שעות על סוללה נטענת מהחדשות של ה 2500mh. הרבה יותר קוסם מאשר המכשירים שבאים עם סוללה מיוחדת שעולה יותר ומחזיקה פחות זמן.* תמיכה של החברה בכל הנוגע לעידכונים.* לא מחייב עבודה עם תוכנה מיוחדת, אלא כמו דיסק און קי רגיל. ישנם נגנים כמו של סוני שמחייבים עבודה עם התוכנה שלהם, מעצבן ולוקח זמן מיותר.* לכל המעוניין, קיימת גם גרסת 2GB, אבל מחירה עדיין יקר.המכשיר :גודל : יחסית ממוצע לשאר נגני הפלאש. 45% מגודלו תופסת הסוללה.עיצוב :אהבתי, נראה ממש כמו ווקמן מיניאטורי. נחמד למי שאוהב מראה שונה מהנגנים הנפוצים שמקבלים מראה צר וגבוה. הצבע הלבן לא מוצא חן בעיני, נראה כמו חיקויי למוצרים של אפל (גם השם של החברה) וסתם בולט. הייתי מעדיף שחור או כל צבע כהה אחר. הבחירה היחידה היא בצבע המסגרת החיצונית. התצוגה היא LCD פשוט ולא oled כמו חלק מהדגמים החדשים וכולל צבע רקע אחד בלבד כחול.איכות בניה : כל הביקורות די קוטלות בעניין הזה. לדעתי חוץ מההרגשה הפלסטיקית הבניה בסדר, אמנם לא לתלפיות, אבל הנגן יחזיק יפה. צריך להיזהר עם הדלת של הסוללה.קלות שימוש : פה מגיע צל"ש לא נורמלי. לא השתמשתי בחוברת הוראות פעם אחת ! הכל עובד דרך הג'ויסטיק הקטן והתפריטים מאד קלים לשליטה. מי שצריך את החוברת, לא מקופח שכן זו מאד מפורטת, ובתשעה שפות שונות.rnrn
iaudio g3
rn


איכות שמע : זה החלק הקובע באמת. האוזניות המצורפות לא נוחות, מעוצבות גרוע (לבן), כוללות את הקטע של הכבל אחד קצר והשני ארוך ונשמעות עלוב. בתחילה חושבים שהן דווקא בסדר עד שרואים שברירת המחדל של הנגן היא שכל האפקטים של הסאונד נמצאים על מקסימום…האפקטים אגב, די מגוונים :אקולייזר : לא נחוץ במערכת בבית, אבל בנגנים ניידים הם יכולים לשנות המון. האקולייזר פה כולל 6 מצבים קבועים מראש ועוד מצב משתמש בו יש 5 עקומות שליטה, ועל כל אחת טווח יפה וגדול של שליטה. אם מכוונים את העקומות לנתון הכי גבוה לא מקבלים עיוותים כל עוד הווליום לא על/קרוב למקסימום. (במיוחד בתדרים נמוכים).BBE : חברה מפורסמת בעיצוב "עזרי אודיו" מסוג זה. אמור לשפר את הפקת התדרים הנמוכים והגבוהים ביחד. זה קצת משפר באוזניות זולות כמו אלו שמסופקות בחבילה, אבל לא מומלץ להיסחף.Mach3 bass : אמור בתאוריה לשפר את תפוקת התדרים הנמוכים ללא מאמץ מיותר על המגבר או האוזניות. זה עובד נחמד, נשמע יותר כמו עקומת אקולייזר נוספת.MP enhance : מיועד לשיפור תפוקת התדרים הכללית של קבצי אודיו שדחוסים מאד. לא ניסיתי, לא צריך.3d surround : צליל היקפי ממקור סטריאו, מאד מוכר, מאד לא עובד. סתם משחק עם הצליל לטעמי.
מכניסים לשקע את ה Etymotic, מכבים את כל האפקטים חוץ מה mach3 החביב, שמים איקולייזר על מצב מועדף ומתחילים להאזין. התוצאה טובה. קיים מן זץ כזה מעצבן כשעוברים משיר לשיר, אבל זה ממש חלש. ההאזנה כללה חומרים מכל טוב כולל פופ, רוק, צ'ילל אוט, אתני, ג'אז והאוס לסוגיו הרבים. מבלי להיכנס לביקורת נוסח חוברות הי פי, האיכות שמע מספקת, הצליל נקי מהיסים ועיוותים למיניהם וכולל תדרים נמוכים מספקים. כל אלו יכולים להשתנות עם החלפת האוזניות שזהה להחלפת רמקולים במערכת ביתית. הווליום מספיק להאזנת יום יום, אבל אני חושד שבסביבה רועשת עם אוזניות כפתור רגילות זה עלול לא להספיק לכל מיני טיפוסים. לא היה מזיק קצת יותר הגברה שתעזור עם קטעים עמוסים, אבל ממש לא קריטי. ניסית אוזניות אחרות שבאו עם נגן מדבקה אחר והן הפיקו ווליום חזק בעוד שאוזניות מדבקה אחרות בגודל מלא היו הרבה יותר חלשות והנגן אף עיוות לא מעט. (הגיוני שכן לכל סט אוזניות יש התנגדול ונצילות שונים)


אני משתמש רק בקבצים שדחוסים בלפחות 192 קילוביט לשניה, כלומר כמעט 87 מגהבייט לשעת מוסיקה. ואחרי מששמעתי אני פוחד לרדת מתחת לזה, שכן אפשר לשמוע כל פיפס קטן בהקלטה. העסק נשמע יותר טוב מנגנים אחרים ששמעתי כולל שקע האוזניות במרנץ 5300 שלי. אני לא יודע בוודאות, אבל די משכונע שנגנים של אפל או iriver שכוללים הגברה יותר חזקה ומוניטין טוב בעניין, נשמעים יותר בשליטה כאשר דוחפים אותם חזק.איכות ההקלטה ממקור חיצוני לא מרשימה כלל, יותר גימיק מתכונה מועילה. הרדיו חביב בלבד, וטיב הקליטה תלוייה במיקום הגיאוגרפי. הרשמקול עובד נחמד כל עוד משתמשים ברמת ההקלטה הכי גבוהה, טוב להרצאות וכדומה. חבל שלא כולל חיבור למיקרופון חיצוני, אבל שוב מדובר בגימיק שיווקי.rn
iaudio g3
rnמסקנה : נגן מוצלח, לא שווה את הכסף שדורשים ממנו כמו כל הנגנים בשוק שסתם מתומחרים יקר כמו פלאפונים. אפשר בעבור תוספת קטנה לרכוש את ה imini החדש או הקריאטיב מובו מיקרו שכוללים GB4 של איחסון ואיתם כל החסרונות והיתרונות שבאים עם נגנים מסוג זה כולל אמינות ונושא הסוללה.


המחיר בחו"ל ל 3G ממוצע יחסית לשוק $170, כאשר ה iriver 799 נמכר ב $185, האפל shuffle, והדגם החדש של סוני נמכרים ב 150$.


אגב, גרסת ה 2GB ל G3 עולה לא פחות מ 260$ .


בסופו של דבר הכל התפשרות, השאלה מהם הצרכים. אני מרוצה מהרכישה, לפחות כעת עד השיגעון הבא שלי, שמגיע מהר. Jחלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
23.05.2005
  
rnכתבה זו נכתבה ע"י Hazoom ומרטין סבג.rn

1