מי מפחד ממקרן ?

rnמקרן לקולנוע ביתי. מי צריך את זה? למה זה טוב? איך זה עובד?


במאמר הבא ננסה להכניס אתכם לעולם המופלא של המקרנים.השאלה הראשונה היא למה?
rn"ברונטיות זה נחמד, ובלונדיניות זה כיף,אבל כשצריך לעשות את העבודה הקשה,אני אקח ג'ינג'ית…" שר ברוס ספרינגסטין במחווה לאשתו פאטי… אז כפראפרזה,על המשפט הנ"ל, פלזמות זה נחמד,ו L.C.D זה כיף,אבל קולנוע ביתי אמיתי מקבלים אך ורק ממקרן.

rnהגודל קובע ,היא מנטרה צרכנית-פירסומית,שלפעמים ,כמו בחיים, מטרתה לטשטש מגרעות מסויימות,אולם בכל מה שקשור לקולנוע ביתי,האפקט של הגודל,קובע ובגדול.(מממ..משפט מעניין משהו)…

rnפלזמה ממוצעת מציגה 42 אינטש,שאפילו לא מכינות אתכם,rnלהלם שתקבלו מ-80 אינטש בריאים (או יותר) שמציג מקרן ממוצע.

rnהחוויה הקולנועית בסלון הבית שלכם,תגרום לכם להסתכל על rnמכשיר הטלוויזיה, כמו שבעל מכונית ספורט מסתכל על מכוניתrnמשפחתית – לא רק כמו מכשיר שמביא אותכם מנק' א לנק' ב.rn

rnאז מה,אתם שואלים ,קונים מקרן וזורקים את הטלוויזיה? לא ולא! מקרן אינו אמור להחליף טלוויזיה מכמה סיבות: ברוב המקרנים יש להחליף מנורה שעלותה בין 2000 ל-2500 ש"ח, כל 2000-3000 שעות עבודה(תלוי בדגם). נתון זה הופך שימוש יומיומי במקרן ליקר במיוחד.

rnסיבה נוספת היא הצורך להחשיך את החדר בכדי לקבל אתrnמקסימום האפקט מהמקרן (ממש כמו באולם קולנוע, רק בלי הילדים המעצבנים, הסלולריים המרגיזים ,וכמובן – פופקורן ודיאט קולה במחירים שפויים, שלא לדבר על האפשרות לקוםrnבאמצע הסרט,לעצור אותו וללכת לשירותים בלי להקים את rnכל השורה).

rnרגע,אתם שואלים ,גם מקרן וגם טלוויזיה?

rnבוודאי.הטלוויזיה בפינה לשימוש סטנדרטי – חדשות, סדרות, ערוץ הילדים וכדומה, והמקרן לסרטים שאתם מביאים ב DVDrnולשידורי ספורט מובחרים.

rnבא לכם לראות גם את ג'ק באוור יורה בטרוריסטים? אין בעיה ,במאה אינטש שעל הקיר שלכם תראו את חלוקת המסך המפורסמת של "24" ממש בגדול.

rnוהאשה תיתן לי להכניס את זה לסלון ? איפה אני שם את המקרן הזה? איזה גודל הוא?

rnנתחיל מהסוף:המקרנים החדישים קומפקטיים ולרובם יש אפשרות תלייה על התיקרה.ואחרי שהיא תראה את ג'ק באוור ב100 אינטש היא תשמח שקנית מקרן,וגם הילדים יישבו מרותקים מאי פעם ויחפשו את נמו.

rnזהו? תולים את המקרן ומתיישבים?

rnאממ..לא בדיוק. העניין מצריך מתיחה של כבלים בין המכשיריםrnהשונים,ומסך ייעודי, דבר שמצריך תכנון מוקדם,וקבלת אישור מ"בעלת הבית". אבל היי,כשכל העולם יעמוד בתור לראות אצלך את "הפיינל פור",בקטנה תגיד להם על ההתקנה,בקטנה…

rnנו טוב ,וכמה זה עולה?

rnטווח המחירים במקרנים דומה ל "פער המעמדות" של מכוניות. המקרנים הפשוטים מתחילים ב 6000-7000 ש"ח,ומגיעים למאות אלפי שקלים.

rnמה ההבדלים? כמו במכוניות- בעיקר ביצועים.

rnסכום של 10,000 ש"ח יתן לכם מקרן דרגת כניסה טוב למדי כמו הפנסוניק 500 או האופטומה 31.

rnrnשתי הטכנולוגיות השולטות בשוק המקרנים הביתיים הן LCD ו- DLP ,כשלכל אחת יש יתרונות וחסרונות. בכל מקרה ,חשוב מאוד לראות את המקרן בפעולה לפני שקונים.

rnניתן לקרוא קצת יותר על הטכנולוגיות העיקריות של מקרנים בכתבה של עפר rnכאן

rnתתחדשו ותהנו…rn

rnהנה כמה תמונות מסטאפים של חברי האתר:rn
12:35
  /  
13.04.2005
  
מאמר זה נכתב על ידיrnbitton71

1