עתיד שידורי HDTV לפנינו

rnחידושים מעניינים בתחום HDTV.


חברת DIRECTV, חברת הלוויין המובילה כיום בארה"ב הציגה בתערוכת CES (ראה מאמרים מתאימים) את עתיד הטלויזיה ברזולוציה גבוהה.

rnכעת הם הכריזו על ארבעה לויינים חדשים שיופעלו במהלך שלושת השנים הקרובות עבור מטרה זו. שני הלויינים הראשונים יופעלו במהלך שנה זו עם יכולת להציג יותר מ-500 ערוצי HDTV מקומיים וכלליים! בשלב שני, בתוך שנתיים, יופעלו עוד שני לויינים בעלי יכולת שידור נוספים של יותר מ-1000 ערוצי שידור מקומיים ו-150 ערוצים כלל ארציים.

rnהחברה הכריזה על שיתוף פעולה עם חברת טנדברג אשר תייצר עבור DIRECTV את ה-ENCODERS שלה. כצפוי, החברה בחרה בקידוד MPEG 4 עבור כל המכשירים העתידיים שלה.

rnלעומת DIRECTV הפורחת, חברת הלווין ברזולוציה גבוהה VOOM, אשר כעת מציגה הפסד של יותר ממיליארד דולר ואשר כוללת 40 ערוצי HDTV אשר משודרים למספר מגוכח של בעלי ממירים – למטה מ-26000 מנויים!

rnהחברה על סף פשיטת רגל ועלולה גם לגרום לחברת הכבלים אשר היא בבעלותה לקרוס גם היא. בניגוד לציפיות, האמריקאים מעדיפים שלא להשקיע באופן מאסיבי במנויים לערוצי HDTV עד אשר הם יהפכו יותר פופולריים וכן המסכים והמקרנים שיכולים להציגם יהיו יותר זולים לרכישה.

rnבאנגליה, חברת SKY מתכננת לצאת עם ניסויי HDTV בלויין במהלך הקייץ השנה (אלא אם כן יהיו עיכובים נוספים בעניין זה). בניגוד לסטנדרט אשר קבע הערוץ HDTV הראשון בארופה (1080i50 של ערוץ HD1), עושה רושם שSKY בחרה בפורמט בעייתי עוד יותר, פורמט 720P אשר נתמך בעוד פחות מסכים מאשר אחיו הגדול 1080i50… התקווה היא שהחברה תפעיל את השירות עוד במהלך השנה הנוכחית.

rnבמקרה שיופעל השירות בלוויין אשר נקלט בישראל, צפוי כאן שיפור משמעותי בתחום ה-HDTV. כולי תקווה.

rnמאמר זה נכתב על ידי עפר לאור


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

8:00
  /  
24.02.2005
  
עפר לאור

1