הסוף ל-RIPPING?

האם הסוף מתקרב לטכנולוגיות RIPPING אשר מקדמות את רשתות P2P השונות?


חברת מאקרו-ויז'ן, אחת החברות האהודות ביותר על ידי תעשיית הסרטים והשנואות ביותר על ידי הצרכנים שלה, הכריזה אתמול על טכנולוגיית ANTI-RIPPING חדשה.


מכיוון שבניגוד למערכות נגד העתקה שהחברה הפיצה בעבר, אין מדובר בתוספת תוכנה או חומרה במחשבו של הקיד אשר מבצע את פעולת ה-RIPPING אלא בתהליך הייצור.


לחברה היסטוריה ענפה של ניסיונות להגן על תכנים מפני העתקה. חלק מהניסיונות צלחו, אולם חלקם כשלו כשלונות חרוצים….


ניסיון זה מתלווה למספר פעולות דומות אשר נקטה החברה בעבר בניסיון למנוע העתקות של תוכנות. במקרים הללו הוכנסו בכוונה ביטים שגויים ואפילו ביטים מתהפכים (כלומר אזורים ע"ג דיסקים מגנטיים או אופטים אשר לעיתים נקראו כ-"1" ולעיתים כ-"0" באופן רנדומלי). תוכנות אשר מנסות להעתיק את התכנים מסתבכות בעת העתקת איזורים אלו, אשר נגן ה-DVD מתוכנת מראש לקפץ מעליהם..


כמובן שהמעתיקים החכמים השתפרו מאז מאוד ותוכנות כגון CLONE DVD ו-CLONE CD מסוגלות לאתר מקומות כאלו ולעקוף את הבעיה.


טענת החברה היא שבשל המצב החוקי שבו אסור בארה"ב לעקוף מערכות הגנה שכאלה (חוק אשר נקרא The Millenium act או DMCA) – המערכת תשרוד התקפות רבות.


כמדומני שמדובר בטענה מיתממת אשר מתעלמת מהמצב העולמי כיום בו יש עניין רב לצרכנים מחוץ לארה"ב בתכנים אשר מקורם בארה"ב. בנוסף, זה נשמע כמו עוד סוג של הגנה אשר בעיקר עלולה לפגוע בצרכנים תמימים אשר רוצים לגבות את הדיסקים שלהם או אפילו לצפות בהם במחשב או להעביר אותם לסוג תצוגה אחר (אני למשל מקודד דיסקים לעיתים עבור ה-PPC שלי בתור "ביטוח בילבול מח" כאשר לילדים משעמם יותר מדי).


כולי תקווה שלא יהיו יותר מדי דיסקים אשר יכללו אופציה מטופשת זו.


כשכתבתי את המאמר ניסיתי לגשת ישירות לאתר macrovision.com בכדי לקרוא ישירות את ההכרזה, אולם כנראה שמערכות ההגנה של האתר (שיעול שיעול, קריצה קריצה) לא ממש פעלו. כאשר לחצתי על הודעת ההכרזה קיבלתי בחזרה את ההודעה:

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.rn


איני נוהג ללעוג לחברות כאלה, אבל היה לי מאוד קשה לכבוש חיוך רחב…rn


אם זו, אין בדעה זו בכדי לתמוך בפעולת שיתוף סרטים, העתקת סרטים או הפרת זכויות יוצרים מכל סוג!


מאמר זה נכתב על ידי rnעפר לאור


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

8:00
  /  
18.02.2005
  
עפר לאור

1