פלאזמות 50 אינץ' משתפרות והולכות

בשנים האחרונות התקשתי למצוא מסכי פלאזמה בגדלים מעל ''42 שמצאו חן בעיני. rnאתמול בערב זה קרה.


אתמול בערב הוזמננו, אני ואשתי, אל חיים, אחד משלושת בעלי האתר. כמובן שגם מרטין ואשתו הוזמנו וכולנו התרשמנו מהמסך החדש של חיים.

rnהמסך הוחלף לאחרונה, לאחר שלא צלח בידנו לחבר את המודל הקודם למכשיר DENON 3910 דרך HDMI. הבעיה במקרה הקודם היתה אי תאימות ב-720P כפי שיוצרה במכשיר ה-DVD. חיים צופה רבות בתכני PAL, והעובדה שהמסך הקודם שלו לא תמך ב-50HZ דרך חיבור ה-DVI האיצה בו להחליף את המסך במהירות.

rnהמוצר שנבחר הוא מודל יחודי שלא ראינו עד כה בארץ – 50XR4A. המודל חדש ביותר ואין לנו אלא להלין על כך שיניר אינם מביאים יותר חתיכות מהמודל הנ"ל.

rnלאחר פרוצדורת קליברציה של כחצי השעה, הבנתי שמדובר כאן בחיה שונה מהפלאזמות שאני רגיל אליהן. תחילה, אופציות הקליברציה דומות הרבה יותר למקרן (לטובה) ומשמעותית יותר מקצועיות מכל מודל אחר שראיתי עד כה. השליטה על הגאמה היתה מרשימה ביותר! גם השליטה על רמת ה-SHARPNESS היתה מפתיעה בדיוקה וגם ב-SHARPNESS גבוה (חיים אוהב פרטים) לא הופיעו תופעות RINGING או EE!

rnמבחינת סקיילינג, ניתן היה לקבל תוצאות טובות יותר עם סקיילר חיצוני, אך המכשיר הוא קפיצת שנות אור ממודלים 50" קודמים בתחום זה. בנוסף, יש שליטה דיסקרטית על כל הכניסות על גבי השלט, שזה מעולה לבעלי ה-PRONTO למינהם שביננו.

rnמבחינת דיוק הלבן, קשה כמובן לשאר עד כמה הוא מדוייק ללא ציוד מקצועי, אולם לפי בדיקה באינטרנט, המסך נוטה יותר לגוונים הכחולים (כלומר גבוה יותר מ-6500K). סביר להניח שהדבר נעשה בכוונה תחילה, על מנת לגרום לתצוגה להבהיק יותר ולקבל יחס קונטרס חזק יותר. יש מעט GREEN PUSH, כפי שאני רואה במרבית הפלאזמות. קליברציה מקצועית יותר תצליח להוריד זאת באופן משמעותי.

rnעיקר ההפתעה נבעה מנושא ה-IMAGE RETENTION. מדובר בקרוב משפחה לבעית הצריבה הידועה. בדרך כלל, נושא זה הוא הכאוב ביותר במסכים גדולים מ-42". בדרך כלל יש נטיה חזקה למסכים מסוג זה להיצרב ולהשאיר צלליות על התמונה גם לאחר זמן קצר (במיוחד כאשר מצב ה-CONTRAST גבוה למדי). למרות שעדיין ראינו זאת במסך זה, התופעה לקחה הרבה יותר זמן לתפוס ונעלמה באופן מהיר יותר מאשר מסכי 50" אחרים. השחורים של המסך היו מצויינים (הם היו משתפרים עוד אם היתה תאורה אחורית מאחורי המסך, כפי שמקובל יותר ויותר לאחרונה).rn

rnכמו כן בוצעו שיפורים במסכי ה-WIDE של המסך, ומצב ה-NON LINEAR STRETCH (מצב שבו יש דפורמציה של התמונה על מנת למלא את כל המסך בתכני 4:3) היה סביל בהחלט וקל מאוד היה להתרגל אליו.rn


rnלפרטים טכניים על המסך לחצו כאן.rn

rnrnבסך הכל, מדובר במסך מרשים ביותר ובהחלט אחד שהייתי רוכש, אם היה לי את המקום והתקציב הדרושים…

rnהמאמר נכתב על ידי rnעפר לאור


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

11:22
  /  
31.12.2004
  
עפר לאור

1