עדכון HDTV

עדכון מצב HDTV בעולם.rn


השבוע, הודיעו מספר חברות על עדכונים מעניינים בהקשר ל-HDTV:
rn1. חברת WALT DISNEY הודיע השבוע רשמית כי היא, וחברת הבת שלה – BUENA VISTA, תומכות בפורמט BLUE RAY. כנראה שזה קשור לעובדה שהם קיבלו במקרה השבוע כיסא בהנהלת ארגון BLUE RAY השבוע…

rnההחלטה הגיעה על רקע הכרזתם, לפני כשבועיים, של חברות WARNER BROTHERS, PARAMOUNT STUDIOS, UNIVERSAL וכן NEW LINE CINEMA על כך שהם יתמכו בפורמט HD DVD.rn

rnrn2. חברת THOMSON הותיקה (הוקמה בשנת 1879 בארה"ב והיתה לאחד הבסיסים המקוריים להקמת GENERAL ELECTRIC!) אשר בעלת קו המוצרים "RCA" ואשר מייצרת המון סוגי מוצרים (מכשירי DVD, PVR וכו') – תחת השם THOMSON באירופה בעיקר, וב-RCA בארה"ב ובשאר אזורי העולם הכריזה על נגני HDTV אוניברסליים. הנגנים יתמכו גם ב-BLUE RAY וגם ב- HD DVD. עד כה, זו החברה היחידה שהכריזה על תמיכה כפולה שכזו.

rnבנוסף, החברה כנראה תייצר גם מכשירים שיתמכו אך ורק ב- HD-DVD תחת שמה ותחת השם RCA.

rnבמידה מסויימת, הכרזה שכזו בשלב זה של המשחק מוציא את העוקץ במידת מה ממלחמת הפורמטים…rn

rn3. רשת הטלויזיה NBC תחל לשדר את כל שידורי הלילה שלה ב-HD, ולא רק את תוכנית THE TONIGHT SHOW עם ג'יי לנו. כלומר, מדובר בתוכניות של קונאן אובריין, קרסון דיילי. כמו כן, SATURDAY NIGHT LIVE ותוכניות SPECIALS רבות יעברו ל-HDTV במהלך השנה הקרובה.

rnNBC מגבירה את קצב ההעברה ל-HDTV את תכניה במקביל להקמת ערוץ HD יעודי בשם UNIVERSAL HD דרך כבלים ולויין אשר כולל את ספרית ה-HD של החברה, תחרויות כגון אולימפיאדת החורף וכן הופעות מיוחדות (כמו CIRQUE DE SOLEIL הנהדרים, אותם אראה גם במהלך שהותי בארה"ב לקראת תערוכת CES בינואר הקרוב).


rnהמאמר נכתב ע"י rnrnעפר לאור


10:01
  /  
15.12.2004
  
עפר לאור

1