מביך: אפל הציגה "שליטה בצביטה" בשעון שלה אבל שכחה לספר שזה בכלל לא חדש

רוצים כבר עכשיו שליטה בשעון אפל באמצעות מחוות? ככה תעשו את זה


באירוע ההכרזה שערכה אפל ביום שלישי השבוע, הציגה החברה את דגמי השעונים החדשים שלה – Apple watch series 9. אמנם לא הרבה השתנה בשעונים אבל פיצ'ר אחד גרם לכולם להתפעל – שליטה בשעון על ידי צביטת שתי האצבעות – כמו למשל מענה לשיחה או בחירה בתפריט. אלא שעל הדרך, שכחה אפל לספר שהאופציה הזו קיימת כבר מדור 4 של השעונים שלה.

הפיצ'ר הזה לא ממש מוחבא בדגמי השעונים הקודמים ואפל אפילו שחררה בעבר סרטוני הסבר כיצד אפשר להפעיל את האפשרות הזאת. וגם אתם יכולים. ממש עכשיו.

אם יש לכם שעון מדור 4 ואילך, פשוט גשו לתפריט accessability בטלפון שלכם ומשם תבחרו Assistive Touch. תוכלו לשחק כאן בכל מיני אפשרויות ואם אתם רוצים לשלוט באמצעות מחוות יד, פשוט ביחרו ב Hand Gestures.

מה אפשר לעשות?

צביטה אחת תקדם אתכם צעד אחד בתפריט, שתי צביטות ותחזרו שלב אחד בתפריט. אם תאגרפו את היד, זה יבצע בחירה במקום בו אתם נמצאים כרגע, או לצורך העניין – מענה לשיחת טלפון. אגרוף כפול יעלה תפריט דרכו תוכלו למשל לצפות בנוטיפיקציות שלכם.

למעשה, אין בכלל צורך להשתמש בשתי הידיים או במסך המגע, הכל יכול להתבצע דרך מחוות האצבעות מתוך מחשבה של אפל כעזרה לבעלי מוגבלות.

ולא רק אפל. גם לסמסונג יש שליטה באמצעות מחוות יד על ידי הקשה אחת או כפולה עם כל היד למטה למשל כדי לענות לשיחות.

בשורה התחתונה, מביך קצת שאפל הציגה פיצ'ר שקיים בשעונים שלה כבר זמן רב והציגה אותו כמאפיין חדש בשעונים החדשים שלה. אז יתכן שיש שינוי פה ושם או תמיכה יותר מובני במקום לאפשר את זה דרך תפריט הנגישות, אבל עדיין…בחייכם…

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


23:40
  /  
14.09.2023
  
אלי חבוש

1