הגלקסי S24 אולטרה: שבועיים אחרי, כל מה שחשבתי עליו

רגע לפני שתיקנו. הביקורת המקיפה שלנו ללמבורגיני של סמסונג. הגלקסי S24 אולטרה


סדרת הגלקסי החדשה הוכרזה לפני שבוע והפעם היא לא רק כמה שדרוגי חומרה טבעיים. כאילו היא גם…כן. אבל הפעם אנחנו מקבלים סופסוף כמה שדרוגי תוכנה בתחום ה AI הכלכך חם היום. בדקתי את הגלקסי S24 אולטרה, הדגם הטוב ביותר בסדרה וזה מה שחשבתי.

הדבר הראשון כשאנחנו מדברים תמיד על דגמי האולטרה, הוא הגדול שלו. אמנם זה נתון די בולט לעין, אבל חשוב לזכור שכשאתם רוכשים מכשיר חדש, חשוב שהוא יהיה נוח ביד ולתפעול. האולטרה הוא מכשיר ענק עם גודל מסך של 6.8 אינצים. יש בזה יתרון ברור של מסך גדול יותר שישמש לצפייה בסרטונים בצורה הרבה יותר נוחה, אבל מהצד השני, יקשה עליכם מאוד בעבודה עם יד אחת.

גדול ביד

נכון שישנה אפשרות להקטין את המסך לחלון קטן, אבל גם זה לא ממש נוח. אם מישהו עשה את הקטנת המסך לחלון קטן למשהו נוח, זה האייפון (ועוד כמה אנדרוידים שהעתיקו את זה ממנו).

בהיר מאוד גם בחוץ

הבנייה של האולטרה שופרה מאוד מהדגם הקודם. אנחנו מקבלים זויות ישרות יותר מבעבר והמסך כבר לא מעוגל או חצי מעוגל כמו פעם, אלא ישר עם הגוף. בדיוק כמו שאני אוהב. מסגרת המכשיר בנויה מטיטניום וזו נגיעה חשובה בעיצוב זה האולטרה כשהוא מרגיש גם ביד כמוצר איכותי ופרימיום על מלא.

צבעים וחדות מדהימים
גוף שמרגיש פרימיום

כפתורי ההפעלה היחידים, הווליום וכפתור כיבוי והדלקה, נמצאים כולם בצד ימין של המכשיר. קצת גבוה לשימוש נוח ביד בלי הצורך למתוח את הבוהן. בגב תמצאו את מערך הצילום שאני תמיד תוהה מדוע לא ממוקם במרכז הגב במקום באחד הצדדים. למה זה חשוב? כי כשתניחו את המכשיר על גבי משטח ותרצו להקליד בו, תגלו שהוא מתנדנד ומתקתק בצורה מעצבנת. הצבת המערך במרכז הגב, היה פותר את זה.

מתחת למכשיר

עוד מיקום שאני תוהה לגביו הוא מיקום העט שבכמה דגמים אחרונים של האולטרה נמצא בצד שמאל. כמי שמשתמש ביד ימין, כמו מרבית האנשים בעולם, המיקום הזה פחות נוח לשליפה מהירה של העט וגורם לשימוש מועט בו.

העט הכי טוב שתמצאו בסמארטפון

כאמור המסך של הגלקסי S24 אולטרה הוא מסך גדול של 6.8 אינטשים ברזולוציית QHD+ מרשימה. ומה שיותר מרשים הוא נתון הבהירות של המסך שעומד היום על 2600 ניטס. לשם הבנת המספר נזכיר שככל שהמספר הזה גבוה יותר כך המסך בהיר יותר. למה אנחנו צריכים בהירות גבוהה? לרוב כשאנחנו בחוץ באור שמש, ככל שהמסך יהיה בהיר יותר כך הוא יהיה קריא יותר. והמסך של הגלקסי S24 אולטרה בהחלט בהיר ומתפקד נהדר באור שמש.

מסך קריא וממשק לא מקושקש יותר מידי

המסך בכלל, כמו המסך של הדגם הקודם, הוא מסך מרהיב. הצבעים, הגודל, החדות (הודות לריבוי הפיקסלים פר אינטש). העובדה שסמסונג יישרה את שולי המסך וכעת אנחנו מקבלים מסך ישר עם הגוף, זו החלטה פשוט מבורכת שעושה חסד עם המכשיר. ואם חשוב לכם מכשיר עם מסך גדול לצפייה בסרטים, אין ספק שהגלקסי S24 אולטרה הוא המכשיר.

מסך ישר עם הגוף ללא קיפולים

סנאפדרגון או אקסינוס?

אם הכותרת הזו היא סינית בשבילכם, אתם כנראה לא מכירים את מלחמת סנאפדרגון/אקסינוס. וטוב שכך. השנה, הגלקסי S24 אולטרה הוא הדגם היחיד בסדרה שיקבל את מעבד הסנאפדרגון 8 דור 3, המעבד האחרון של קואלקום. שני מהכשירים האחרים בסדרה, ה S24 וה S24 פלוס, יקבלו את מעבד האקסינוס של סמסונג.

למה זה משנה לנו? כי במבחני מהירות וביצועים בדגמים קודמים, האקסינוס הגיע לתוצאות קצת פחות טובות מאלה של הסנאפדרגון. בקצת. ועל כן מעבד הסנאפדרגון נחשב למעבד היותר נחשק. מבחני ביצועים עדכניים יותר מגיעים לתוצאות מעורבות שחלקן אף יעידו שהאקסינוס מגיע לתוצאות טובות יותר מבעבר.

ביצועים נהדרים

את האמת? זה באמת לא משנה. באמת. אלא אם אתם מתכוונים לכרות ביטקוין דרך הגלקסי שלכם או לשחק במשחקים עתירי גרפיקה שיאמצו את המעבד ויחממו אותו לאורך זמן. וגם אז, תאמינו לי שהאקסינוס יעמוד במשימה. בטח ובטח אם אתם מתכוונים להשתמש במכשיר שלכם למשימות יומיומיות רגילות, שאז גם לא תרגישו בהבדל כלשהו.

ככה שאם ההתלבטות שלכם לבחור בין הגלקסי אולטרה לבין אחד הדגמים היותר קטנים הוא שיקול המעבד, שימו את השיקול הזה בין האחרונים.

מלבד זה, אתם מקבלים זיכרון עבודה גדול של 12GB עם זיכרון אחסון שישתנה בהתאם למה שתרכשו החל מ 256GB ועד 1TB. תבחרו נכון, כי אין לכם אפשרות להרחיב את הזיכרון עם כרטיס זיכרון חיצוני.

את כל זה תפעיל סוללת 5000 מילי אמפר שכמו כל שנה תחזיק לכם יומיים של עבודה קלילה ולא מאומצת. אבל אם אתם נוהגים להשתמש במכשיר שלכם ולא להניח אותו בצד, קחו בחשבון הטענה לילית של האולטרה. וכמובן, שהגלקסי S24 אולטרה עמיד מפני מים ואבק בתקן IP68.

עמיד גם בגשם

בינה מלאכותית

סופסוף הגענו לחלק המעניין. מעניין יותר כי סופסוף אני יכול לרשום על משהו שונה מלבד ביצועי סוללה או מסך משעממים שחוזרים על עצמם שנה אחר שנה.

סמסונג קוראים את המפה העכשווית והעכשיו רוצה AI, בינה מלאכותית. אז קיבלנו בסדרת הגלקסי S24, יישומי בינה מלאכותית שאמורים לסייע לנו במשימות היומיומיות. עוד לפני שארחיב על כל האפשרויות החדשות, אגיד כך – בחלקו מדובר ביישום שאינו חדש. בעיקר כי ראינו אותו בעבר באפליקציית צד שלישי שידעה לעשות או בשירות שהיה קיים כבר. מה שחשוב כאן הוא שסמסונג שילבה את כל היישומים הללו למנוע AI משלה (גאוס) ובצורה נוחה שניתן להשתמש בה ללא התקנת אפליקציות.

אבל יש כאן בהחלט כמה חידושים שאפילו עובדים שאפשר לחלק אותם לשלוש קטיגוריות – טקסט, קול ותמונה:

טקסט

סיכום ותמצות מאמרים

אנחנו רוצים דברים מיידיים. סרטונים של 30 שניות, הודעות טקסט של אמוג'י ובמקום שיחות ארוכות, הודעות קוליות של היי וביי. אז עכשיו אנחנו מקבלים את המיידיות הזאת גם במאמרים כתובים. דמיינו לכם שאתם נכנסים לכל מאמר, כל כתבה, בכל אתר שהוא ברחבי הרשת ובלחיצת כפתור מקבלים תמצות של הטקסט.

האפשרות הזאת נוספה במכשירי הגלקסי החדשים וכעת אפשר לתמצת כל טקסט לכמה שורות בלבד. זה עובד נהדר. בחנתי את זה במספר אתרים (כן, גם אצלנו HTMAG) ואין ספק שאני הולך להשתמש באפשרות הזו באופן קבוע. זה חוסך כלכך הרבה זמן ומסכם בצורה נהדרת, גם בעברית.

סיכום מאמרים ודפי אינטרנט עובד טוב

למרות זאת, מדובר עדיין בבינה מלאכותית שגם מפספסת מידי פעם דבר חשוב או שניים ומצאתי שבמאמרים מסויימים, פסחה הבינה דווקא על החלקים שכן היו חשובים לי לדעת.

חשוב לזכור שזה יעבוד רק על ה Browser של סמסונג ולא על דפדפנים אחרים.

אתם יכולים להשתמש בתמצות הזה גם במסמכים. פשוט תעתיקו את הטקסט ל NOTE ותוכלו לערוך תמצות של המלל. אפשר אפילו לתקן את הטקסט ולהוסיף לו מספורים/בולטים בצורה אוטומטית ולחלק אותו לפסקאות.

אפשר גם לבצע תרגום של המסמכים, אבל ללא תמיכה בעברית.

יודע לערוך את עיצוב המאמר לכותרות ונקודות

ניסוח הודעות

היישום הזה הוא חמוד אבל בספק אם מישהו יעשה בו שימוש. בכל מקום בו אתם יכולים לרשום טקסט כהודעה (SMS, וואטסאפ, טלגרם…), תרשמו את הטקסט שלכם ולחיצה על כפתור ה AI, תוכל להפוך ולנסח לכם את הטקסט בכמה אופנים מהם תוכלו לבחור – טקסט נימוסי, טקסט רשמי, טקסט אמוג'י, טקסט האשטאג ועוד…

למשל אם ארשום: "מה המצב? אני מאחר"

אוכל להפוך את הטקסט לרשמי יותר כך שיירשם במקומו : "מה שלומך? מצטער להודיע לך שאאחר לעבודה היום"

היכן זה יכול לעזור? קודם כל אם אתם לא יודעים לנסח הודעות או אם אתם מתקשים בכתיב ואתם רוצים שהצד השני יקבל הודעה חפה משגיאות או אם אתם ממהרים ולא מתעכבים לנסח את ההודעה שלכם.

אני באמת אשתמש בזה? כנראה שלא. אני לא מאמין שאתעכב על עוד כמה לחיצות והמתנה לניסוח של ה AI כדי לחסוך ממני עוד שתי שניות של מחשבה מה לרשום בהודעה. וזה לא שההודעה משתנה לחלוטין, אלא רק מחליפה מילה במילה. חביב אבל לא יותר מזה.

 

קול

החלק הזה רובו אינו ממש רלוונטי אלינו משום שאין תמיכה בעברית וחבל, כי היישום כאן הוא טוב למדי ואני בהחלט יכול למצוא בו שימוש. במיוחד בתרגום בזמן אמת בזמן שיחות טלפון.

בזמן שיחות טלפון, יתווסף לכם כפתור תרגום בזמן אמת. כך שכשתדברו עם מישהו בשפה זרה (למשל ספרדית), אתם תדברו בשפה שלכם (לא עברית כי אין תמיכה) והצד השני ישמע ספרדית. הוא ידבר אליכם בשפה שלו, ספרדית, ואתם תשמעו את מה שאמר בשפה שלכם (אנגלית).

זה עובד די טוב, אם כי חשוב לזכור שיש DELAY מסויים בין השפה לתרגום, כך שלפעמים הצד השני שלא יבין שהוא הולך לשמוע ספרדית לא יהיה סבלני מידי.

תרגום בזמן אמת בשיחת טלפון

תרגום בזמן אמת עובד גם כיישום בפני עצמו ללא קשר לשיחת טלפון. תוכלו להניח את הטלפון על גבי משטח ולדבר עם הצד השני שמדבר בשפה זרה. כל צד מקבל את החלק שלו במסך גם טקסטואלית וגם קולית.

תרגום בזמן אמת פנים מול פנים

תמונה

את החלק זה של ה AI במכשירי הגלקסי אפשר למצוא גם כיישומי צד ג' וסמסונג לא המציאה פה את הגלגל אלא רק שילבה אותם בילד אין בתוך אפליקציית התמונות.

תוכלו למשל למחוק אובייקט מתוך התמונה או להזיז אותו למקום אחר. פשוט תלחצו על אייקון ה AI הכחול, תסמנו את האובייקט בלאסו ותזיזו או תמחקו את האובייקט. איך זה עובד? סביר. תלוי אם האובייקט לא רבוד מידי בסצנה ושאין יותר מידי שכבות ברקע. לפעמים האובייקט נמחק או מוזז בצורה מושלמת והרקע משלים את עצמו בצורה טובה ולפעמים פשוט לא. בסוף העריכה, האפליקציה גם תדאג להוסיף סימן מים של כוכבים בפינת התמונה. קצת מבאס כי אז צריך לנסות לערוך אותו החוצה אבל משער שזה כדי שסמסונג תוכל לומר שהיא נלחמת בתופעת הפייק.

אם האופציה הזו ממש חשובה לכם, יש אפליקציות צד ג' שעושות את זה גם בלי סימן מים ולפעמים טוב יותרק, אם כי בתשלום.

העברת אובייקט למקום אחר
לפני
אחרי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אופציה נוספת היא עריכת תמונות. אפשר לבצע תיקון אוטומטי של תמונה והסרת צללים מהתמונה בצורה מושלמת למדי.

מבחינת וידאו, תוכלו לקחת וידאו שצולם בהילוך רגיל ולהאט אותו לחצי או רבע מהירות. כל מה שתצטרכו לעשות הוא פשוט להריץ את הסרטון וכשתרצו, להניח את האצבע שלכם על הוידאו שיאט את מהירות הסרטון כל זמן שאתם לוחצים עליו. לאחר מכן אפשר להמשיך לערוך ולשנות את מהירות ההאטה או לשנות את התזמון אם פספסתם.

האופציה הזו עובדת טוב למדי. ה AI לא רק יאריך את הפריימים אלא יוסיף פריימים נוספים כדי לבצע תנועה חלקה יותר.

הילוך איטי לסרטונים

עיגול וחיפוש

אפשרות Circle to Search היא אחת האפשרויות שאני הולך להשתמש בה הכי הרבה. נכון, אין פה שום דבר חדש באמת. מדובר ב Google lens שהוטמע בצורה טובה בממשק של הגלקסי, כך שלחיצה ארוכה על כפתור הבית, תבצע מעין Freeze Frame של כל מה שמופיע לכם במסך, תקיפו אותו בשרטוט עיגול סביבו ו Google lens תבצע חיפוש על חלק התמונה שהקפתם. ולא חייבים להקיף, אלא אפשר פשוט ללחוץ על התמונה והוא יזהה לבד למה התכוונתם.

כמו Google Lens זה עובד נהדר עם השירות של גוגל אבל היישום של סמסונג וההטמעה בצורה טובה במכשיר הופכת את השירות הזה לנגיש יותר.

circle to search

יודע לזהות גם את ההמבורגר הכי טעים – five guys

סיכום AI

אז כן, לא מדובר ביישומי AI מטורפים סטייל ChatGPT שתוכלו ממש לדבר עם הטלפון שלכם או עריכת תמונות בסגנון DALEE, אבל כן מדובר ביישומים קטנים שאמורים לעזור לנו ביומיום. רק תזכרו, שהיישומים האלה לא יהיו בחינם לעד ובסוף 2025, הם, או חלק מהם, צפויים לעלות כסף.

צילום

על הנייר אנחנו מקבלים מערך צילום מעולה שאינו שונה מהותית ממערך הצילום שקיבלנו עם הגלקסי S23 אולטרה:

מערך צילום מעולה
  • מצלמה רחבה של 200MP במפתח צמצם 1.7
  • מצלמה 12 מגה פיקסל במפתח צמצם 2.2
  • מצלמת Telephoto של 50MP עם זום אופטי X5 ובמפתח צמצם 3.4
  • מצלמת Telephoto של 10MP עם זום אופטי X3 ומפתח צמצם 2.4
  • מצלמה קדמית של 12MP במפתח צמצם 2.2
עדשת סלפי

השוני העיקרי שהבחנתי בו הוא העובדה שהתמונות הפכו לדהויות יותר. ייתכן וזה בגלל צבעי המסך שהפכו גם הם דהויים אבל התחושה היא שסמסונג זורקת פחות צבעים על המסך מבעבר.

סלפי
פחות צבע. יותר מציאותי
צבעוני אבל קצת דהוי

שומר על פרטים

התמונות באור שמש יוצאות מעולות וחדות ואני דווקא אהבתי את זה שהצבעים דומים יותר למציאות ופחות רוויים. בתאורה מאתגרת יותר קיבלתי תוצאות מעורבות – פעם קיבלתי תמונות חדות, מוארות בצורה הנכונה ועם רעש פחות מורגש ובפעם אחרת התמונות היו טובות פחות, מטושטשות מעט. כמו כל סמארטפון, החיישן יודע לעבוד פחות טוב בתאורה מאתגרת ולכן חשוב לצלם עצמים נייחים כי כל תנועה תטשטש את האובייקט שלכם.

צילום בשעת ערב מתוך החדר
צילום בתוך חדר. פחות מואר מבעבר
צילום בחושך עם זום
צילום בחושך עם זום
צילום בחושך עם זום
צילום בחושך ללא פלאש
צילום בחושך עם פלאש

סמסונג הוסיפה כאן את זום X3 ו- X5 שנראים טוב ולמעשה הם שמישים יותר מזום X10 למשל. גם בצילומי בוקה (פורטרט), אם נצלם בתאורה טובה, האובייקט שצילמנו יהיה חד ויקפוץ אל מעבר לסצנה האחורית שתהיה מטושטשת. המצב הזה אידאלי לתפיסת תמונות של אובייקט יחיד. על אובייקטים מרובים יותר נצטרך לעבוד קצת יותר קשה במציאת הזוית הנכונה כדי שכולם ישארו חדים.

אבל הצילומים שיוצאים כאן נהדרים והאובייקט באמת קופץ קדימה עם הפרדה טובה. אם נתמקד לרמת השיערה הבודדת נראה פספוס פה ושם אבל לא משהו שמוריד מאיכות האפקט.

זום X100 קיבל לדברי סמסונג שיפור קטן בתוכנה שיידע לחדד עוד מעט את התמונה הסופית. כמובן שעדיין מדובר בתוצאה שלא נוכל באמת להשתמש בה בצורה מקצועית יותר אבל זה מדהים איך היא מקבלת שיפור מפעם לפעם והתוצאה הסופית עדיין מדהימה אותי כל פעם מחדש.

צפו למשל כאן בקו הרקיע של לוס אנג'לס. במצב X1 לא ניתן אפילו לראות את הבניין שאני מתכוון להתמקד עליו, כל שכן לקרוא מה כתוב עליו. בזום X100 כבר אפשר אפילו לקרוא את הכיתוב. סמסונג משתמשת כאן ב AI. כמו בצילומי הירח, גם כאן ישלים הגלקסי S24 אולטרה את מה שהוא משער שאתם מצלמים. אם צילמתם כיתוב מסויים, הוא יצייר את הכיתוב מחדש. זה נראה קצת מלאכותי.

זום X100


זום X100. כיתוב מלאכותיהשורה התחתונה

הגלקסי S24 אולטרה הוא מכשיר פרימיום פלוס. יש בו הכל כולל הכל וזה לפעמים גם חיסרון. תקבלו בו מסך מדהים, מעבד מפלצתי, עט שעובד הכי טוב שיש, מצלמות מעולות ואפליקציות שיתמכו בכל זה ויתנו לכם מגוון של אפשרויות. אם נחפש את החיסרון שלו, אז שם תמצאו אותו – האפליקציות והתוכנות הרבות בו שמהוות מעין חיבוק דוב ענק שסמסונג רוצה לתת למשתמשים שלה הוא לפעמים יותר מידי. מצאתי את עצמי טובע לעתים במגוון האפשרויות שבכל מקום אני צריך לקבל החלטות – האם להשתמש בכלי הזה או בכלי אחר, האם להפעיל את האפליקציה הזו או אחרת כדי לקבל את התוצאה הרצוייה, האם להעביר לעדשת 50 מגה או 200 כדי לצלם? ועוד כמה לבטים.

לפעמים אתה פשוט רוצה להדליק את המכשיר ושהוא יידע מה אתה רוצה לעשות איתו.

הגלקסי S24 אולטרה הוא למבורגיני. או פרארי. או בנטלי. תלוי למה אתם מתחברים יותר. מה שבטוח שהוא אחד מרכבי היוקרה האלה שכל דולר שתשקיעו בו שווה את התמורה שהוא נותן אבל בסוף אתם תמיד תוהים האם הוא באמת שווה את הכסף הרב שתשקיעו בו כשאתם רק צריכים להגיע למכולת או לאסוף את הילד מהגן. אז כן, אתם לא חייבים את הגלקסי S24 אולטרה כדי להגיע כולה למכולת, ולכן תחשבו טוב אם כל הפרימיום הזה יעשה אצלכם שימוש ביומיום. אבל גם אם לא, עזבו שטויות, איזה סטייל זה לקחת ככה את הילד מהגן?

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

17:17
  /  
03.02.2024
  
אלי חבוש

1