פעמיים ספיידרמן: יותר אויבים, יותר עלילה…יותר ספיידרמן

ספיידרמן 2 הוא המשך העלילה למשחק הספיידרמן המצליח בלי הרבה שינוי בטכניקת הקרב אבל עם עלילה חדשה וכפולה


אהבתם את מיילס מורלס כספיידרמן בכותר האחרון שיצא ל PS5? קבלו את ספיידרמן 2 שיתפוצץ על המסך שלכם ומביא למשחק הרבה יותר מהגרסה הראשונה – עולם גדול יותר, יותר אויבים ויותר ספיידרמן. שניים ליתר דיוק. ספיידרמן 2 הגיע, בצורה בלתי מכוונת כמובן, בדיוק בזמן כדי להביא לנו קצת בריחה מהמציאות למקום בו אפשר לחלום שאת האויבים שלנו אפשר לחסל בכמה תנועות, קפיצות וקורים ושיש גיבורי על שתמיד ישמרו עלינו. אתם יכולים להיות גיבורי העל האלו וספיידרמן 2 הוא בהחלט משחק שיעזור לכם להוציא אגרסיות ויתן לכם סיפוק רב במילוי משימות וחיסול אויבים.הפרק ממשיך את הפרק הראשון בסדרת המשחקים שם שיחקנו את מיילס מורלס ואתם יכולים אפילו להתחיל את המשחק בצפייה בסרטון סיכום של הפרק הקודם. הפעם, פיטר פארקר חובר למיילס ואתם זוכים לשחק בשתי הדמויות. לא במקביל, אלא בהחלפה ביניהם שתתבצע בלחיצת כפתור.

לא נעשה כאן ספויילרים, אבל לכל דמות יש את הכוחות והיכולות שלה ולכל דמות יש גם את קו העלילה שלה ככה שאם אתם רוצים לבצע משימה מסויימת, יתכן ותצטרכו להחליף לדמות השנייה משום שרק היא תוכל לבצע אותה. כנ"ל גם בשדרוגים ובפיזור ה XP שאתם מרוייחים במהלך המשחק, אותם תחליטו להקצות לכל דמות.

במסגרת ה"לא ניתן לכם ספויילרים", נוכל רק לספר שהעלילה כאן התרחבה מהפרק הקודם והכניסה לחיי הספיידרמנים שלנו דמויות חדשות ורבות ואיתם גם הרבה אויבים, אחד מהם הוא צייד אורבני שהמטרה שלו לצוד את כל הדמויות, חלקן אויבי ספיידרמן. הגיבורים שלנו כמובן לא יכולים לעמוד מנגד וצריכים להציל את כל הדמויות המוכרות. וזה לא פשוט – ספיידרמן נקרע בין המוסריות שלו להציל כל דבר ראוי להצלה ומצד שני מדובר בדמויות שהן לא ממש חברות של איש העכביש.

כל זה הופך לעלילה מאוד מעניינת, צבעונית ושונה ממה שהכרנו למול אויב שהוא לא סתם ארכי נבל טכנולוגי שנראה כמו יצור מהאגדות, אלא אדם בשר ודם.

טכניקת הקרב כאן שומרת על הבסיס שלה מהפרק הקודם. כל מה שהייתם יכולים לעשות בפרק הקודם, תוכלו לעשות גם כאן. אותן קפיצות, ירי קורים, חיסול אויבים בשקט מהתקרה ועוד. אלא שמשום שאנחנו מדברים על פרק חדש בסדרה, מובן שנוספו כאן עוד הרבה כוחות ויכולות. חלקם יכולות על של VENOM שיהפכו אתכם כמעט לבלתי מנוצחים. חבל רק שהכוח הזה בעל תפוגה קצרה.

טכניקת הקרב הרגישה לי לפעמים חוזרת על עצמה. הקרבות האינטנסיביים והתדירים יותר מהפרק הקודם גורמים למהלך קרב כבר כמעט אוטומטי בלי מחשבה יתרה. הבוסים שנשלחים אלינו גם הם צפויים ולאחר פעם או פעמיים שהם יהרגו אתכם, תלמדו כבר את המהלכים שלהם ותוכל ולנצח אותם בקלות יחסית כך שהאויבים לא הרגישו לי חכמים במיוחד, לא משנים את טקטיקת הקרב שלהם ולפעמים עושים את אותה התנועה שוב ושוב.

אבל שלא תחשבו שזה הולך להיות קל. ההיפך. בספיידרמן 2 יש המון קרבות, המון אויבים והרבה יותר משימות עד לרמה כזו שלאחר קרב ארוך שכזה עם משהו כמו 50 אויבים במקביל, קיוויתי שהמשימה הבאה תהיה רגועה יותר כי האצבעות שלי כבר נתפסו מלתקתק על השלט.

כמעט לכל מקום שתלכו שיש בו זירת קרב בה אתם אלה שיוזמים את הקרב, תוכלו לבחור בין כניסה באמוק לתוך שדה הלחימה והתמודדות עם גלי אויבים שמגיעים אליהם, או שתוכלו לבחור בדרך השקטה יותר – היתלות מהתקרה או ישיבה במקומות גבוהים מעל האויבים וחיסולם אחד אחד בשקט, עד שתנקו את הזירה. אני לרוב מעדיף את הדרך הזאת.

הדילוג בין בניינים באמצעות קורי העכביש שאתם מטילים נשמר גם בגרסה הזו בדיוק רב וזה מהנה. בספיידרמן 2 התווספה האפשרות לדאות באמצעות כנפי רחיפה ודרך חישוקים שמפוזרים ברחבי העיר תוכלו אפילו לצבור תאוצה

מלבד העלילה העיקרית והמשימות והמקומות שהיא תיקח אתכם אליה, יש גם קווי עלילה משנית עם משימות צד שיקנו לכם נקודות קרדיט לשיפור ושדרוג המצב שלכם. אבל מעבר לכל אלה, פשוט כיף לשחק בעולם הפתוח של ניו יורק, סתם להיתלות על אדן חלון או לירות קורים ולהתנדנד בין בניינים ולחקור את העיר ולמצוא בה פשעים שתוכלו לטפל בהם. אתם יכולים לבחור אם לבצע את המשימות או לשוטט בעיר הגדולה הזו בעצמכם וליזום בעצמכם זירות קרב או על ידי מענה לקריאות של אזרחים שצריכים עזרה בקרבת מקום.

כן, גם משימת תיקלוט במסיבה סטייל גיטר הירו

תוכלו לבצע גם כל מיני משימות זניחות, חלקן מטופשות, כמו צילום מקום מסויים או דיווש באופניים ולקבל על אלה נקודות שיעזרו לכם להתקדם במשחק אבל העלילה העיקרית והמלחמה הפנימית מול VENOM היא מה שעושה את עלילת המשחק למעניינת.

המשחק עצמו לא קשה. אמנם אתם יכולים לבחור רמת קושי ולהציב אותה גבוה אם אתם מקצועניים אבל המשחק סלחן מאוד. בפעמים רבות פשוט תראו על המסך את הכפתור שאתם צריכים ללחוץ עליו באותו הרגע וסצנות מסויימות יתקדמו באופן בו אתם לא צריכים ממש לחשוב או להתאמץ. פשוט ללחוץ על הכפתור הנכון בזמן הנכון שהמשחק אומר לכם. בכל רגע נתון גם תוכלו לכוון את רמת הקושי אם אתם מתקשים לעבור משימה מסויימת.

בשורה התחתונה מדובר במשחק כיפי וארוך למדי שיאפשר לכם להמשיך לשחק אותו גם אחרי שתסיימו אותו בשיטוט ברחבי העיר והמשך הצלת אזרחים תמימים. ספיידרמן 2 הוא בהחלט אסקפיזם מושלם בתקופה הזאת ואתם בהחלט יכולים לראות את עצמכם כמצילי העולם, או לפחות העיר שלכם כשאתם עוטים על עצמכם את תחפושת הספיידרמן ויוצאים להציל אזרחים. אם לא גוייסתם בצו 8, אז לפחות זה.

המשחק נראה ונשמע מצויין על קונסולת ה PS5 ואפילו מנצל היטב את הטריגרים L2 R2 בצורה מעולה במקומות מסויימים, כמו למשל משימה קטנה בה צריך ללחוץ על כל אחד מהם בעוצה שונה.

המשחק מומלץ מאוד למי שאהב את הפרק הקודם של ספיידרמן, למרות שאתם ממש לא חייבים לשחק בו כדי להנות מהרק החדש של ספיידרמן 2.

ספיידרמן 2 ניתן לרכישה ומשחק החל מ 20.10 וניתן כבר כעת לרכוש בהזמנה מוקדמת

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:09
  /  
19.10.2023
  
אלי חבוש

1