LG מציגה את ליין המסכים החדש שלה. OLED החל מ-42 אינטש

LG משיקה בישראל ליין מסכי OLED ו-QNED חדשים עם מעבד משודרג, שורת מקרני קול ואחריות של 5 שנים

19:59
  /  
08.06.2022
  

כמידי שנה, מציגות LG ישראל וקבוצת ח.י. את ליין מסכי הטלוויזיה החדשים של החברה בישראל. הליין החדש כולל 4 דגמי OLED במגוון גדלים, 4 דגמי QNED , דגמי NanoCell ו-UHD. בנוסף הציגה החברה גם 7 מקרני קול חדשים שיצטרפו לקטיגוריית הסאונדבר שלה.

(טבלת מחירים בסוף הכתבה)

עם תום עידן הסגרים וסוף הקורונה, החלה ירידה במכירות מסכי טלויזיה בעולם אלא שלדברי LG, שוק מסכי ה OLED נמצא דווקא בעלייה לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה כשמכירות מסכי הפרימיום LG נמצאת במקום הראשון.

המסך הנגלל בדרך למעלה. לא בטוח שבטווח המחיר שלנו

 

יותר בהירות ויותר אחריות

בין השדרוגים והשיפורים שהציגה החברה השנה ניתן למצוא את LG OLED Evo, שלראשונה תהיה זמינה גם בסדרת המסכים C2, בנוסף ל-G2 ומשלבת בין פאנל ה-OLED ואלגוריתם המופעל על ידי מעבד הבינה המלאכותית החדש של החברה (a9 דור 5) על מנת להגביר את הבהירות.

במסך C2 הבהירות היא ב 20% יותר גבוהה מהדגם הקודם.

בנוסף, מסכי הפרימיום מקבלים לראשונה אחריות של ח.י. של 5 שנים

סדרת G2

סדרת G2 של LG לשנת 2022 מציגה דגם חדש בגודל 83 אינץ' ואת דגם ה-OLED הראשון בעולם בגודל 97 אינץ' שישלים את טלוויזיות ה-55, 65 ו-77 אינץ' המשווקות כבר על ידי החברה (55' משווק השנה לראשונה בישראל). סדרת LG G2 מאופיינת בעיצוב שאמור להשתלב בקיר, תוך הצמדת המסך לקיר.

סדרת C2

סדרת ה-C2 של LG מציעה שישה דגמים לשנת 2022, מטלוויזיית ה-OLED הראשונה בעולם בגודל 42 אינץ', ועד טלוויזייה בגודל 83 אינץ'. אלו מתווספים לדגמי 48, 55, 65,77,83 אינץ'. סדרת טלוויזיות OLEDמגיעה עם מסגרת דקה יותר של 6ממ ובמשקל קטן יותר כשמסך C2 שוקל 17.2 ק"ג

מסכי QNED

הליין החדש של מסכי LG התרחב השנה גם עם 4 מסכי QNED, המשלבים שתי טכנולוגיות צבע מתקדמות Quantum Dot + NanoCell שלדברי LG מאפשרות הרחבת טווח הצבעים הנראה על גבי המסך, מציגים 100% נפח צבע עם צבעים עשירים ומדויקים גם בבהירות גבוהה וגם בסביבה חשוכה ובנוסף שומרים על 100% עקביות גם בזווית צפייה של 300.

כל דגמי QNED מגיעים עם פאנל 120Hz. בסדרות QNED86 ומעלה התאורה האחורית הינה תאורת MiniLed המגיעה לבהירות גבוהה של עד 3000nits המהווה שיפור גדול בניגודיות ובאפקט ההילה. סדרה QNED99 מציגה מסך ברזולוציית 8K עם המעבד המתקדם a9 דור 5.

את שמירת הצבעים ניתן יהיה לראות גם בצפייה בזווית של כ-30 מעלות בה איבוד הצבע מופחת.

גיימינג

בשנה הקרובה ניתן לבחור ולעבור בין תכונות ספציפיות למשחק ולהציג הגדרות מוגדרות מראש ישירות מתפריט Game Optimizer של הטלוויזיה. תפריט Game Optimizer מספק גישה מהירה למצב החדר החשוך החדש, שמתאים את בהירות המסך כאשר האורות כבויים. בנוסף, ההגדרות עבור G-SYNC Compatible, FreeSync Premium וקצב רענון משתנה (VRR) נגישות מ-Game Optimizer.

בנוסף, מצב משחקי ספורט חדש מצטרף להגדרות הקיימות עבור משחקי יריות מגוף ראשון, משחקי תפקידים ומשחקי אסטרטגיה בזמן אמת.

מעבד מהיר וממשק משתמש משודרג

בלב מסכי הפרימיום של LG פועם מעבד α 9 דור 5, שהינו בעל יכולות למידה עמוקה על מנת לשפר את הביצועים ולהעניק לתמונות המוצגות על המסך איכות תלת מימדית יותר, באמצעות אבחנה בין אלמנטים הניצבים בחזית התמונה ובין הרקע. השנה, לדברי LG, המעבד α 9 דור 5 עבר שדרוג משמעותי, המאפשר לו לבצע שדרוג כל תוכן לרמת 4K בצורה חלקה ונקייה הודות ליישום אלגוריתם למידה עמוקה ברמת המקור של התוכן.

בהשוואה לדור 4 של המעבד, היה צריך לבצע את המעבר בעיבוד התמונה בשני שלבים כשדור 5 מבצע את המעבר בשלב 1, עובדת ששומרת על הנתונים שלא אובדים בדרך.

הבינה המלאכותית תדע לזהות את סוג הז'אנר שאתם רואים ואת הסצנות, ממטבת את התמונה והמיפוי הדינאמי מכייל את ביטוי ה-HDR הטוב ביותר עבור כל אחד מ-5000 אזורי המסך.α9  דור 5 מרחיב גם את יכולות הקול של AI Sound Pro של LG  ומאפשר לרמקולים המובנים של הטלוויזיות להפיק צליל סראונד וירטואלי 7.1.2.

WebOS 22

הגרסה העדכנית ביותר של פלטפורמת ה-Smart TV של LG משלבת את מערכת ההפעלה webOS 22 שמציעה פרופילים אישיים. תחת כל פרופיל, יכולים משתמשים להגדיר גישה מהירה לשירותי הסטרימינג המועדפים עליהם, לקבל המלצות תוכן מותאמות על סמך היסטוריית הצפייה ולצפות בעדכונים בזמן אמת בתוצאות המשחקים של קבוצות הספורט האהודות על כל משתמש. ניתן להיכנס לפרופילים מדפדפן הטלוויזיה או מסמארטפון עם NFC Magic Tap. NFC Magic Tap מאפשר גם לשקף מסך של מכשיר נייד לטלוויזיית.

מערכת ההפעלה של LG התחדשה במספר שדרוגים חדשים:

  • מצב Always Ready – הופך טלוויזיית LG לתצוגת מדיה כאשר היא אינה בשימוש. ניתן להגדיר בקלות בתפריט ההגדרות, Always Ready מופעל בלחיצה על לחצן ההפעלה בשלט של LG, כדי להפוך את המסך לקנבס דיגיטלי להצגת יצירות אמנות, מעקב אחר תצוגת שעון או השמעת מוזיקה.
  • על ה"עוזר הדיגיטלי" של LG ניתן לפקוד כבר בקול שלנו מבלי ללחוץ על כפתור כלשהו (היי LG)
  • שיתוף מסך מחדר לחדר – ניתן להעביר תכנים המשודרים בממיר או ערוצי עידן פלוס מחדר לחדר. כך אין צורך בממיר בחדר השינה, די בכך ששתי הטלוויזיות יחוברו לאותה רשת אלחוטית.
  • ריבוי צפיות – ניתן לראות תמונה לצד תמונה משני מקורות שונים – לדוגמא משחק בצד אחד וצפייה בטלוויזיה בצד השני
  • RDP – remote Desktop PC – ניתן לחבר מחשב שולחני מרחוק להצגה על גבי הטלוויזיה דרך מסך הבית או דרך תפריט לוח המחוונים – Home dashboard

מקרני קול חדשים

במקביל לליין הטלוויזיות החדש, LG משיקה השנה גם 7 מקרני קול חדשים. כולל מקרן בהספק גבוה של 810W.

בראש הליין עומד דגם פרמיום  S95QR, המציע תפוקה של 810 ואט ו-9.1.5 ערוצים של צליל סראונד. עם חמישה ערוצים המופנים כלפי מעלה, כולל הרמקול המרכזי הראשון בעולם הפונה כלפי מעלה, ועוד שלושה ברמקולים האחוריים הנפרדים ושניים ברמקולים האחוריים – מצליחה המערכת לשפר את בהירות הקול ולהגדיל צליל ריאליסטי אולטימטיבי.

מקרני הקול תומכים ב- Dolby Atmos ו-DTS:X ובנוסף IMAX Enhanced לשמע תלת ממדי בעת צפייה בתוכן תואם.

כאשר הוא מחובר לטלוויזיית LG תואמת, מקרן הקול של LG מנצל את היכולות של AI Sound Pro המשולב במסך הטלוויזיה. תאימות צולבת מאפשרת לבעלי טלוויזיות LG להשתמש בשלט אחד כדי לשלוט הן בטלוויזיה והן במקרן הקול. כיול נקודתי לכל חדר באמצעות בינה מלאכותית, מאפשר ל- S95QR יכול להתאים את פלט הצליל שלו לכל חלל , ולנתח את ממדי החדר כדי לספק אודיו מדויק יותר.

מקרן הקול של LG תומך בקצב ריענון משתנה (VRR) ומצב השהיה נמוכה אוטומטי (ALLM) – המתאימים לגיימרים שרוצים סנכרון שמע מדוייק.

שלושת דגמי הדגל מיוחדים עם רמקול Up Firing center המסוגל להביא את הקול למימד של גובה ולא רק מימד היקפי. בנוסף קיים חיבור אלחוטי באמצעות מחבר שמחברים לטלויזיה והיא מעבירה את ה HDMI והדולבי אטמוס ללא צורך בכבל. צריך כמובן שילוב של מסך וסאונדבר של LG.

גיא בן יהודה, סמנכ"ל השיווק של LG בישראל: "טכנולוגיית ה-OLED היא ללא ספק המתקדמת ביותר בעולם מסכי הטלוויזיה, אשר גם השנה ממשיכה להשתדרג ולהוביל את שוק מסכי הפרימיום. השנה, LG שיפרה משמעותית את חווית הצפייה, עם שדרוג טכנולוגיית ה-OLED Evo ושילובה גם במסכי ה-C2, מה שמאפשר ליותר ויותר צרכנים ליהנות מחווית הצפייה הבהירה, החדה והברורה ביותר. כמו בכל שנה, כל האספקטים של ליין המסכים שלנו עבר שדרוג משמעותי. אם זה החומר ממנו עשויים המסכים והפחתת משקלם ועד המעבד החדש ומערכת ההפעלה, אנחנו תמיד מחפשים כיצד לתת יותר ללקוחות שלנו".

גיא דה פיצ'וטו, מנכ"ל ח.י. אלקטרוניקה: "גם השנה LG ממשיכה להוביל את סגמנט הטלוויזיות עם דגש על מסכי הפרימיום והמסכים הגדולים. אנו עדים לעלייה משמעותית בדרישה למסכים אלו שהחלה בשנים האחרונות וממשיכה לתפוס תאוצה. אני מעריך שהיא תלך ותתחזק לקראת המונדיאל ואירועי הספורט המתוכננים בסוף השנה. השנה אנו מציעים מסכים עם בהירות גבוהה במיוחד אשר משפרת את חוויית הצפייה והגיימינג. אנחנו בקבוצת ח.י מעניקים את חווית השירות הטובה ביותר ללקוחותינו, החל ממתן 3 שנות אחריות לדגמי QNED ו-OLED וכלה בשירותים כגון אספקה והתקנה במועד אחד ושירות הזמנת מתקין אונליין על ידי הלקוח. השנה לראשונה יינתנו שנתיים אחריות נוספות על הפאנל. על מסכי ה-G2 ו-Z2"  .

 

אחריות 5 שנים

המסכים של LG מגיעים עם התמיכה והשירות של קבוצת ח.י. היבואנית הרשמית ועם 3 שנות אחריות מלאות לדגמי QNED ו-OLED. השנה לראשונה, על מסכי ה-G2 ו- Z2  יינתנו חמש שנות אחריות על הפאנל.

טבלת מחירים

*המחירים הינם המחירים המומלצים לצרכן וכפי שנמסרו לנו מהחברה:

סדרהגדליםמחיר ()
OLED A255", 65"החל מ-5,990
OLED C242", 48", 55", 65", 77", 83"החל מ-5,990
OLED G255", 65", 77", 83", 97"החל מ-9,990
OLED Z288"119,000
NANO7986"10,990
NANO8450", 55", 65", 75"החל מ-3,090
QNED80/8155", 65", 75", 86"החל מ-4,490
QNED8665", 75", 86"החל מ-6,490
QNED9165", 75", 86"החל מ-7,990
QNED9975", 86"החל מ-22,990
UQ800043", 50", 55", 65", 70", 75"החל מ-2,290
UQ900065",86"החל מ-3,990

לשרשור תגובות לחץ כאן


19:59
  /  
08.06.2022