כספת חכמה של Yale

מולטילוק מרחיבים את קו המוצרים של Yale בישראל


את סדרת מערכות Linus של חברת Yale הכרנו כאשר השיקה לאחרונה הנציגות הישראלית (חלק ממולטילוק ואסא אבלוי, הבעלים של כל החברה) עם מנעול חכם לבית. מראש ידענו שקו המוצרים של yale ו-Linus הוא רחב וכולל הרבה מאוד אביזרים חכמים שכולם מתממשקים לאקוסיסטם החדש הזה. יתר על כן, לאחרונה עברה החברה לתשתית חדשה מבוססת אפליקציית Yale home שמבטיחה להוסיף עוד הרבה יכולות.

המוצר הראשון ואחד המשמעותיים הוא כספת מבית Yale שמתממשקת למערכת. הכספת כבדה (12 ק"ג לגרסא הביתית) ומרגישה מאוד סולידית – עובי דלת 6 מ"מ, עובי דופן 2.5 מ"מ, בריחים בקוטר 20 מ"מ. הנפח שלה 20 ליטר, מספק בהחלט למה שנדרש עבור הבית: תכשיטים, מסמכים וכו'.

הכספת החכמה של Yale מגיעה עם סט בטריות ומפתח פיזי שבעזרתו אפשר לפתוח אותה בפעם הראשונה. לאחר הכנסת הבטריות ניתן להוסיף אותה לבית על ידי סריקה של הקוד שנמצא בתוך הדלת.

וזהו, אפשר להתחיל ולחבר את האפליקציה.

לאחר שהאפליקציה מזהה את הכספת, ניתן לחבר אותה למערכות נוספות. העניין הוא שאני מבין למה כדאי להתחבר ל-Home kit (אני מקבל התראה לטלפון וגם על הטלויזיה בעזרת AppleTV אם הכספת נפתחת) אבל פחות מבין למה כדאי לי לחבר את זה לגוגל ולאלקסה. מה גם שנדרש bridge יעודי לשם כך. משום מה ה-bridge שיש לנו לדלת לא מספק עבורה.

בסוף התהליך, אפשר לעבור על בני הבית ולהתחיל ולהוסיף להם קוד כניסה.

עכשיו ניתן לגשת לכספת כמו עוד מנעול או דלת דרך האפליקציה.

הכספת עצמה רחבה למדי וכוללת שני תאים גדולים. ניתן כמובן לעגון אותה לקיר או להחביא אותה והיא נראית ומרגישה חזקה בהרבה מכספות אחרות וזולות שבשוק. הידית הקדמית לפתיחת הדלת מאוד חזקה וקל מאוד לתפעל ולהבין מה קורה.

בתוך הדלת יש מתלים למפתחות, נורה קטנה שמאפשרת לראות בחושך מה שקורה בתוך הכספת וכן כפתור ריסט שלדברי החברה מיועד רק לאיפוס כאשר הכספת אינה מחוברת עדיין לחשבון.

השאלה המתבקשת בכל כספת בכלל ובכספת חכמה בפרט הוא מה עושים אם נגמרת הבטריה. בתחתית החלק הקדמי של הכספת יש שתי נקודות מגע שמאפשרות חיבור בטריה של 9V שכאשר היא מחוברת היא תבטל את הבטריה הפנימית. כמובן שניתן להשתמש במפתח הפיזי.

כמה עולה התענוג?

  • כספת חכמה 1990 ש"ח
  • מגשר אינטנרט 400 ש"ח

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

9:00
  /  
12.06.2023
  
עופר לאור

1