סמסונג גלקסי S23 FE: רגע לפני הגלקסי S24

הגלקסי S23 FE הוא מכשיר טוב שמתברג בין שני מכשירים אחרים של החברה כדי לתת לכם עוד אופציות


סדרת ה FE של סמסונג הוצגה לנו לראשונה לפני שנים אחדות בלבד כשאז סיפרו לנו ש FE הוא קיצור של Fan Edition, יענו דגם הפרימיום האחרון של סמסונג אבל "משופר" יותר, או יותר נכון להגיד – מדוייק יותר למעריצי הסדרה. ככה הוצג דגם ה FE הראשון על ידי סמסונג – המעריצים רצו גלקסי עם תכונות מדוייקות יותר, אז הוצאנו להם גרסה מיוחדת.

הגלקסי S23 SE. בואו נדבר על זה.

 

מאז גרסת ה FE הפכה לנוהג קבוע (אם מחשיבים פעמיים נוהג קבוע) – הגלקסי S2X יוצא וכמה חודשים לאחר מכן יוצאת גרסת גלקסי S2X FE. גרסת ה FE היא זולה יותר מגרסת הפרימיום, עם פשרות מסויימות בתכונות מסויימות. לרוב הוא ימוקם בין הגלקסי S2X לבין הגלקסי S2X PLUS מבחינת התכונות שלו.

כזה הוא הגלקסי S23 FE שנחת אצלי על השולחן זמן לא רב לאחר אותה שבת ארורה ולכן המתנו קצת עם הביקורת עליו. בקצרה – ה S23 FE הוא בדיוק כמו גרסאות ה FE האחרונות – מצלמות טובות עם פשרות מינוריות, מסך מעולה, סוללה טובה יותר והחלפת המעבד באקסינוס של סמסונג.

בכל הקשור לבנייה, ה S23 FE נראה דומה בצורתו לאייפון – צורה מרובעת משהו עם פינות עגולות. אני אוהב את העיצוב המרובע על פני העיצוב שיש בו שוליים מעוגלים אבל כאן דומה שסמסונג הלכה קצת רחוק מידי והשוליים הרגישו לי מאוד חדים ביד. לא משהו שמקנה תחושת אי נוחות.

גב המכשיר עשוי זכוכית כשתוכלו לבחור גב בצבעים כמו סגול, לבן, טורקיז (כמו המכשיר שקיבלתי) ועוד. צבע הטורקיז במכשיר שאצלי מאוד מחמיא לו. בצד האחורי נמצאות גם 3 העדשות של ה S23 FE כשהן בולטות למדי החוצה ולא מסודרות במערך מוגבה אלא כל אחת לעצמה.

בתחושה של המכשיר ביד הוא מרגיש ממש קליל (209 גרם) וזה מפתיע לעומת גודלו עם מסך של 6.4 אינצים.

המסך, 6.4", Dynamic amoled 2x מגיע ברזולוציה של FHD+ עם קצב רענון מסך דינאמי בין 60 ל 120 הרץ וצפיפות פיקסלים לאינץ של 403 PPI. המסך נראה טוב, צבעים חיים וחדים ובהיר באור שמש כשיש לו עוצמת תאורה של 1450 NITS. מתחת למסך תמצאו גם את חיישן טביעות האצבע שעשה עבודה די טובה ומהירה מספיק.

אחת הפשרות כאן, לא אם תשאלו את סמסונג, היא השימוש במעבד האקסינוס 2200. יש אמנם גרסת סנאפדרגון לדגם ה FE הזה אבל לא זאת הגיעה לארץ. בכל מקרה גם גרסת הסנאפדרגון היא נמוכה יותר מדגם הפרימיום כשהיא מורכבת ממעבד דור 1 ולא דור 2. אז פשרה במעבד בכל מקרה קיבלנו. למען האמת? לא רואה איך זה מאוד משנה את השימוש היומיומי שלנו.

על הנייר (ומכמה דיווחים), האקסינוס אמור להתחמם קצת יותר ממעבד הסנאפדרגון. במכשיר שבדקתי לא שמתי לב לבעיות חימום מיוחדות. אמנם לא אימצתי אותו יתר על המידה במשחקים עתירי גרפיקה, אבל עדיין.

לצד המעבד תמצאו את זיכרון האחסון והעבודה של 8GB לזיכרון העבודה ו 256GB לזיכרון האחסון או 128GB ומגירת הסים שלו מורכבת מאפשרות שימוש בסים כפול.

את כל זה תפעיל סוללת 4500 מילי אמפר שהיא גבוהה במקצת מדגם ה S23 ונמוכה במקצת מדגם ה S23 פלוס וכרגיל היא עושה עבודה סבירה וצפוייה מראש של יממה שלמה בשימוש בינוני פלוס.

הגלקסי S23 FE תומך גם בטעינה אלחוטית בהספק של 15 וואט ושם הטעינה מ-0 ל-100 תיארך זמן גבוה יותר כמובן.

צילום

כאמור בגב המכשיר יש 3 עדשות צילום עם נתונים טובים למדי יחסית לגלקסי S23 הרגיל למשל. העדשה הראשית היא באיכות 50 מגה פיקסלים עם מפתח צמצם 1.8 כששתי העדשות האחרות באיכות של 12מגה ו-8 מגה פיקסלים שיודעות לבצע זום אופטי X3 לאחת וצילום רחב לשנייה.

גם ה FE, כמו אחיו הגדול והמשובח יותר, מגיע עם סט אפשרויות צילום מכובד. אמנם לא תמצאו כאן שליטת מאקרו ייעודית, אבל כן נמצא מצבי פרו, הילוך איטי, תצוגת במאי וסינגל טייק (שלא הייתי בוכה אם היו מחסירים אותם. מי באמת משתמש באפשרויות האלה?), פנורמה ועוד. מצבי צילום פורטרייט עושים עבודה נפלאה וכבר מזמן מאפשרים לנו להסתובב עם מצלמת טלפון ולא עם משהו מקצועי וגדול יותר.

סמסונג תמיד היתה ידועה בצבעים העזים שהעדשות שלה מוציאות מתמונות. או בעצם התוכנה שמכשירים שלה שהפכו צבעים לרוויים מאוד. אני אהבתי את הצבעים העזים, גם אם לפעמים היו מלאכותיים יותר, אלא שנראה שלאחרונה, סמסונג ממתנת את עוצמת פאלטת הצבעים שלה ונראה שהצבעים הופכים לדהויים יותר וקרובים למציאות.

מלפנים נמצא עדשת סלפי אחת באיכות של 10 מגה פיקסלים שעושה עבודה טובה למדי במקומות מוארים ועבודה סבירה פלוס בצילומי חושך.

סלפי בתאורת חדר עם אור טבעי מאחור

 

סלפי בלילה. תאורה מלאכותית

תאורת נורה בלילה

צילום חוץ

 

צילום אובייקט קרוב. אין מצב מאקרו נשלט

תמונת פורטרייט אוטומטית

 

צילום בחוץ, בלילה, עם תאורת מנורות

 

השורה התחתונה

בסופו של יום אנחנו מקבלים מכשיר שמיועד למי שמאוד היה רוצה לרכוש את הפרימיום של סמסונג, אבל מעדיף לשלם קצת פחות. הגלקסי S23 FE אמנם לא מכשיר זול והוא לא נחשב כמכשיר כניסה אלא ממוצב בין הגלקסי S23 לגלקסי S23 פלוס ונותן אפשרויות מפרט נוספות למי שרוצה מפרט מדוייק יותר לצרכים שלו.

אנחנו מקבלים מכשיר טוב, עם מצלמות מעולות שיספק את מי שצריך תוצאות טובות בצילום ולא דורש את המעבד הכי טוב שקיים בשוק.

הגלקסי S23 FE מציע לנו אמנם מפרט טוב שיספיק לרוב המשתמשים אבל בצל הפשרות הקטנות שאנחנו מקבלים כאן הייתי שמח למחיר קצת יותר טוב מ 2,600 ש"ח בו הוא נמכר. בנוסף לכך קחו בחשבון שהגלקסי S24 נמצא ממש מעבר לפינה וההשקה של גרסת ה S23 FE כעת, מגיעה בזמן לא אידאלי עבורו.

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:24
  /  
10.12.2023
  
אלי חבוש

1