אפל מכריזה על iPhone 15 pro + pro max

אפל מכריזה על האייפון 15 פרו ו-15 פרו מקס


כמו באייפון 15 והאייפון 15+, גם סדרת הפרו כוללת את יכולות ה-UWB החדש, תמיכה בסיוע לרכב תקוע דרך לויין (בארה"ב בלבד). מכיוון שהמסך של ה-15 כבר כולל OLED השיפורים בפרו מתבטאים במצלמה נוספת ובמעבד, כמו גם בשדרוג במארז לטיטניום. פנים המכשיר מבוסס אלומיניום ממוחזר.

טיטאניום "Grade 5" חזק וקל ונמצא בשימוש ברובר שנשלח על ידי נאסה למאדים, כך שהמכשירים קלים יותר מהדורות הקודמים, וזה גם מאפשר להקטין את המימדים מבלי לפגוע במסך ולהוריד את עןבי הבזל במסגרת. גם הזכוכית התחזקה עם ceramic shield – בשני גדלים 6.1" לפרו ו-6.7" לפרומקס.

ציפוי ננומטרי מגיע בצבעים לבן, שחור, כחול וכסוף. יש סיכוי שהציפוי הזה ישתפשף למרות שהם טוענים שלוקח 14 שעות לצפות את המכשירים. הם טוענים שזה נראה יותר טוב מאנודייז אבל יש כמובן חשש שהציפוי הזה יפגם או ישרט.

כפתור ה-Mute נעלם ומוחלף בכפתור ה-Action button. לחיצה ארוכה משאירה לו את האפשרות להיות כפתור Mute אך אפשר להחליט מה הוא יעשה: פעולות כמו do not disturb, לצלם או להריץ shortcuts. כל לחיצה מורגשת באופן טקטילי ומיוצגת ב Dynamic island.

המסך תומך כמובן ב-promotion, standby כמו במכשירים בדורות הקודמים. עם iOS 17, יש תמיכה כמובן ב- always on display.

מעבד A17 pro

הצ'יפ החדש משתמש בטרנזיסטור 3 ננומטר, חידוש דרמטי – 12 אטומים לכל טרנזיסטור! יש במעבד 19 מיליארד טרנזיסטורים. זה אמור לתת שיפור דרמטי במעבד וגם להפחית את צריכת החשמל שלו.

מעבד הניורלי מהיר פי 2, עם יכולת עיבוד של עד 35 טריליון פעולות בשניה. הוא משמש לכל הפעולות שדורשות AI כמו ליצור קול למי שחסר לו קול, לעבד את התמונות ולקבל dictation ו-Siri מקומי. יש יכולת פיענוח של וידאו AV1 בחלק יעודי במעבד, כך שצפיה בוידאו (כולל כבד) כנראה תקח הרבה פחות סוללה מבעבר.

יש תמיכה ב-USB3 שהוא 20X פעם מהירות של USB2 (עד 10 גיגהבייט לשניה). המעבד GPU שודרג דרמטית והוא ברמת "pro class". התכנון מבוסס 6 cores ויעיל אנרגטית ויש לו גם ray tracing ו-mesh shading. הוא מסוגל להריץ פעולות מורכבות באופן דרמטית יותר מהיר ולכן מאפשר לרוץ בזמן אמת ב-30FPS (פי 4 ממה שהיה אפשרי במעבד הקודם)

המעבד מאפשר קפיצה ברמה של הגיימינג בשל התמיכה ב-Variable Refresh Rate, HDR ועוד. זה אמור לפתוח דור חדש של משחקים ואפקטים במשחקים שרצים על המכשיר. לטענתם זה כבר רמה של קונסולות משחק מלאות.

מספר משחקים רב צפוי להגיע למכשירים, כולל Assassin's creed mirage.

המצלמות

המצלמות של הפרו והפרומקס הן השדרוג המשמעותי בסדרת האייפון 15. המצלמה של השנה נותרה 48 פיקסל כוללת ציפוי חדש מונע החזרי אור, ושופרה ביחס לדור הקודם בתאורה נמוכה לפחות פי 2. תמיכה גם בצילום סטילז במצלמה הראשית ב-48MP HEIF.

התמונות מועברות באופן מיידי בין העדשות השונות ו-night mode תופס הרבה יותר צבע ורזולוציה. המצלמה מסתמכת יותר על סנסור ה-LiDaR בשביל פוקוס מושלם. המצלמות גם תומכות כמובן ב-HDR באופן מושלם.

גם כאן המצלמה מזהה כשהדמויות הן בני אדם ולהכניס מצב אוטומטי למצב פורטרייט.

טלפוטו שודרג עם 5X אופטי הודות לפריזמה החדשה שמחזירה 5 פעמים את האור. מכיוון שהמרחק בין הסנסור למצלמה גדל, יש מקום לזום אופטי הרבה יותר משמעותי.

היצוב OIS הוא תלת מימדי שמסוגל להגיע ל-10,000 התאמות לשניה (פי 2 מהאייפון 14)

גם מצלמת ה-Ultrawide שודרג עם ציפוי משודרג ותמיכה במאקרו וב-10 פעמים זום.

חיבור ה-USBC מאפשר צילום ישיר לתוך המק בעזרת חיבור לדיסק או למק. pro Res עולה ל-4K60 ותמיכה ב-Log encoding לצלמים מקצועיים, שזה התקן לעבודה מקצועית ב-HDR וזה המכשיר הנייד הראשון שתומך בו.

ולקינוח, המצלמה תומכת ב-Spatial video – וידאו תלת מימדי בעזרת שתי המצלמות ה-ultrawide וה-main בו זמנית.

איך צופים בוידאו התלת מימדי, אופס, ה-spatial video? דרך במשקפי ה-Vision Pro כמובן. אבל כל זה יפתח בשדרוג תוכנה שיגיע בהמשך השנה. תאכלס, מדובר בצילום וידאו תלת מימדי, אולי זה יחזיר לחיים את המסכים התלת מימדיים?

המחירים

האייפון 15 פרו יתחיל ב-999 דולר, והפרומקס ב-1199 דולר.

הזמינות של המכשירים בפועל יחל בספטמבר 22.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


21:31
  /  
12.09.2023
  
עפר לאור

1